Barbie v šatech krásných jako sen

Výstava sběratelské kolekce panenek Barbie studentky Eriky Kratochvílové. Uvidíte na 70 modelů vytvořených módními návrháři světových jmen. Ve sbírce jsou zastoupena jména jako Dior, Versace, Reem Acra, Katiana Jimenes, Bob Mackie, Nolan Miller, Heather Fonseca a další.

Muzeum města Brna připravilo v předvánočním čase pro své návštěvníky milé překvapení v podobě výstavy sběratelské kolekce panenek Barbie studentky Eriky Kratochvílové. V působivém prostředí starobylého gotického sálu na vás čeká 70 křehkých dam, oděných v modelech, vytvořených módními návrháři světových jmen. Výstava bude k vidění do konce tohoto roku.
Šaty luxusních panenek jsou propracovány do nejmenších detailů – v materiálu, provedení, výzdobě i doplňcích. Náměty pro nové sběratelské kolekce Barbie hledají návrháři ve filmech, umění,  historii, přírodě i pohádkách. Sběratelské panenky jsou vyráběny v omezeném množství (v edicích), tím se stávají vzácnější a méně dostupně, a tak jsou určeny pro sběratele a vystavování. Některé z nich se objeví jen v 1000 kusech pro celý svět. Na rozdíl od běžných Barbie patří ke každé z těchto panenek stojánek, a především Certificate of Authenticity, který zaručuje, že jsou tyto panenky originální. Panenky bez certifikátu nemají sběratelskou hodnotu.
Pozornost si zaslouží třpytivé kolekce Boba Mackieho z říše fantazie. Ve sbírce jsou zastoupena i další známá jména Dior, Versace, Reem Acra, Katiana Jimenes. Nolan Miller, Heather Fonseca, Carolina Herrera, Badgley Mischka, Monique Lhuillier.
Zaujmout mohou také poetická pojmenování vystavených panenek: Vládkyně moří, Nekonečné snění, Růžová nádhera, Leknín, Odlesky světla, Císařovna nevěsta, Srdcová královna …
Výstava probíhá od 17.11. do 31.12.
denně: 09:00 – 17:00
Muzeum města Brna
Špilberk 1
662 24 Brno
tel.: 542 123 616
www.spilberk.cz
Komerční sdělení

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama