REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Babí léto – Bohnice

Datum konání : 18.9.2010
Místo konání : areál léčebny Bohnice

20. ročník festivalu hudby a divadla
Kulturní přehlídka v areálu léčebny pořádaná v rámci celorepublikových Týdnů pro duševní zdraví tradičně zahrnuje kromě koncertů na několika scénách a divadelních představení také pořady pro děti, psychohrátky, výtvarné dílny, šachový turnaj, výstavy a další akce. Letos se uskuteční již 20. ročník.
Tato přehlídka je akce sdružení s nejdelší tradicí a v roce 1990, kdy poprvé otevřela brány léčebny širší veřejnosti, byla průkopnickým činem. Od té doby v areálu léčebny zdomácněla řada kulturních akcí, na které každým rokem přicházejí tisíce návštěvníků.
Prostřednictvím přehlídky se snažíme přispívat k odstraňování bariér mezi zdravými a zdravotně postiženými lidmi, navodit atmosféru tolerance i poukázat na to, jak je leckdy hranice mezi duševním zdravím a nemocí iluzorní.
Akce se pravidelně účastní zdraví i handicapovaní lidé jako účinkující i jako návštěvníci.
Týdny pro duševní zdraví, které přehlídka už tradičně zahajuje, jsou poslední dobou více zaměřeny na problematiku drogové a jiné závislosti, a to zejména v oblasti prevence. To je zcela v souladu s tím, že se aktivity Unijazzu snažíme nabízet mladým lidem jako konkrétní nerizikové alternativy činnosti, ať se jedná přímo o činnost uměleckou nebo o práce organizační.
Každým rokem tuto akci organizujeme přibližně v polovině září, takže se v závislosti na počasí odehrává z velké části v areálu parku léčebny. Návštěvníci si mohou vybrat z několika hudebních scén, které více méně reflektují dění uplynulého roku na české hudební scéně. Divadelní představení se odehrávají jak v plenéru tak v divadle Za plotem, v okolí divadla jsou na různých místech psychohrátky, šachový turnaj, výtvarné dílny, ukázky prací klientů různých léčeben a další dobrovodné akce.
Spolupořadatelem přehlídky je pravidelně hl. m. Praha.

Program

11:00 Proč je svět barevný – pohádka pro seniory z gerontologie a jejich vnoučata (off-program)
13:00 POZNEJ BOHNICE –- soutěž (infocentrum) [1] HOT TIP Více..
Doprovodné akce
Jako každý rok i letos bude festival plný menších, tzv. doprovodných akcí.
živá knihovna / etnojam / výstava dokumentující grafické zpracování propagačních materiálů jednotlivých let festivalu / výtvarné dílny / chráněné dílny / zážitkové kouty / šachové turnaje / deskové hry a další akce
Představí se: Fokus Praha, Kulturní asociace Nová Akropolis / TyfloCentrum Praha, o.p.s. / Ekologické sdružení Arnika / ČAPZ / APLA Praha – Asociace pomáhající lidem s autismem / Duha – sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi, Auto*Mat, Vida centrum Praha a další akce

www.unijazz.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA