Archibaldovy slavnosti pohádek – Velký pohádkový den na Hradě a zámku Staré Hrady u Jičína

Staré Hrady u Jičína

Staré Hrady u Jičína


Máte rádi pohádky? Ať jste malí nebo velcí, vydejte se v sobotu 17. května na Hrad a zámek Staré Hrady u Jičína. Právě v tento den pořádá zdejší nejvyšší pohádkový čaroděj Archibald I. velkou pohádkovou akci – Archibaldovy slavnosti pohádek.
Přizval si k tomu na pomoc plno pohádkových kamarádů, kteří tu s ním na Starých Hradech bydlí – princezny a čarocezny, rytíře, čarodějnice, čerty a čertenice, draky, dračích prince a rytíře. Ti všichni si pro Vás připravili bohatý pohádkový program po celý den plný zábavy, soutěží, her, písniček a překvapení pro děti i dospělé. Čekají Vás rytířské turnaje o ruku princezny, vyhodnocení Velké pohádkové soutěže a pasování Ochránců starohradských pohádek. Přivítáte další pohádkové bytosti, které se tu usadily, navštívíte jarmark a princezny s čarodějnicemi Vás vtáhnou do svých her, soutěží a radovánek. Přijďte a přesvědčte se na vlastní oči, že na Starých Hradech pohádkové bytosti skutečně žijí! Akce trvá od 10.00 do 18.00 hod. Uvádí osobně Archibald I., nejvyšší pohádkový čaroděj.
Navštivte také prohlídkové okruhy a vstupte Do pohádek čaroděje ACHIBALDA I. Hradem Vás od sklepa až po půdu provede opravdová krásná princezna, udatný rytíř, moudrý čaroděj nebo rozpustilá čarodějnice.
Novinkou letošní sezóny jsou Mocní čarodraci MOCJEĎÁCI, kteří se usadili v prohlídkovém okruhu |Hradní pohádková půda. Tam si za čarodějnicemi, kouzlobabkami a strašidýlky zaletíte z hradního nádvoří rovnou na koštěti.
V prohlídkovém okruhu Zámecké pohádkové sklepení jsou novinkou Obří smaragdoví draci. Kromě nich tu potkáte starohradského obra Zelijáše, vodníky, navštívíte čertovskou domácnost, pohádkovou hladomornu, velkého ochočeného draka Třífrňáka a palác plný skřítků.
Hradem a zámkem vede okruh Jak se žilo za císaře pána F. Josefa I., kde mnoho tisíc exponátů představuje život prostých lidí, měšťanů a šlechty v období vrcholu habsburské monarchie. Především děti potěší na zámku návštěva Dračí královské komnaty, kde vládne moudrý dračí král Rozumbraďák XVI. Uvidíte tu i spoustu dalších draků, dráčků, dračích princezen a princů, rytířů a pohádkových bytostí ze Starohradských pohádek nejvyššího pohádkového čaroděje Archibalda I.
Pohádkový hrad a zámek Staré Hrady přivítal v loňském roce 105 tisíc návštěvníků. Převážná část prohlídkových okruhů je věnována dětem, ale laskavý humor pohádek čaroděje Archibalda I. rádi ocení i dospělí. Otevřeno je tu celoročně. Všechny letošní akce, novinky a další podrobnosti najdete na www.starehrady.cz. Kontakt info@starehrady.cz, tel. 602302265.
unnamed_zb

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama