REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Anenská pouť – Město Mýto

[inspic=966,left,fullscreen,thumb]Datum konání : 25. – 26.7.2009
Místo konání : Mýto

Odedávna se v Mýtě slaví Anenská pouť. Dříve se odehrávala na návrší východně od Mýta u kostela Sv. Štěpána za hojné účasti širokého okolí. Tradice pokračuje, jen místo se změnilo. V současnosti probíhá na náměstí v Mýtě, kam byla kdysi v rámci boje proti náboženským tradicím přesměrována. Byly i pokusy změnit název na družstevní den, ale to se bohudík neujalo. Husy se vždy pekly o pouti a ne o nějakém družstevním dnu.
Tak i letos slavíme Anenskou pouť, a to 26.července. Jako správná pouť se neobejde bez taneční veselice, letos stejně tak jako v minulých letech na venkovním parketu na hřišti místní sokolovny v sobotu před poutí od 9 hodin večer. Zlatým hřebem programu bude show Jaroslava Uhlíře. Toto jméno už samo o sobě zajišťuje všem, kteří se zúčastní, pobavení na vysoké úrovni. Pak bude následovat taneční disko zábava s hudbou Radka Tolara.
Zájemci o letecké modelářství budou moci shlédnout na letišti u Kařízku dnes již tradiční letecký den v sobotu 25.7. od 13.30 h. Modely, většinou makety skutečných letadel, dálkově řízené, předvedou vysokou akrobacii v podání našich předních modelářů.
V neděli pak účastníci mohou prožít to správné pouťové ovzduší dopoledne na náměstí. Spousty krámků, bohužel většinou s laciným textilem a botami. Přesto se ale nějaký krámek s tureckým medem či perníkovými srdci s nápisem „Z pouti“ najde. Kolorit pouti doplní nezbytná střelnice, autodráha, kolotoče, houpačky a kravál z reproduktorů. Pouťové odpoledne je vždy vyplněno pouťovým turnajem v kopané a letos tomu nebude jinak.
Na přespolní návštěvníky v poledne čekají místní pohostinství s nabídkou výtečných obědů.
Během neděle je celý den otevřeno místní muzeum a na městské radnici proběhne derniéra výstavy o „Zlaté cestě“. Jde o historickou komunikaci spojující Prahu s Norimberkem. Výstava je putovní a uskutečňuje se v městech Čech a Německa, v nichž se nalézají relikty této komunikace. Mezi ně Mýto také patří. Výstavu připravili v Německu.
Jak z výčtu aktivit letošní pouti vyplývá, stojí za to pouti se zúčastnit a povede-li se jen trochu počasí, půjde o příjemně strávený weekend. Najdete nás na trati Praha – Plzeň, či na stejné dálnici – k nám stačí odbočit na Exitu 50.
Více o městě..

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA