Aňa Geislerová, Tatiana Vilhelmová a Peter Serge Butko zvou na Vánoční Bazar v Mokré čtvrti 2012

Aňa, Tatiana a Peter


Herečky Aňa Geislerová, Tatiana Vilhelmová a režisér Peter Serge Butko pořádají 14. až 16. prosince  v Divadle DISK DAMU již podeváté tradiční charitativní Vánoční Bazar v Mokré čtvrti.
Předměty určené k prodeji mohou lidé přinášet v pátek 14. prosince od 10 do 20 hodin do Divadla DISK DAMU v Karlově ulici č. 26. Darovat lze cokoliv: keramiku, knihy, bižuterii, oblečení, umělecká díla, elektroniku… jakékoli předměty, které mohou někomu jinému udělat radost.
„Obzvláště cenné kousky vybereme do tzv. tuzexové neboli prémiové sekce pro nejnáročnější zákazníky. Předloni nám jeden pán věnoval starší auto, lidé nosí vzácné kameny nebo staré servírovací soupravy, opravdovým unikátem byly předměty z pozůstalosti Emy Destinové, ale také šaty od Terezy Maxové, nejrůznější dary od Vojty Dyka, Anety Langerové, Jiřiny Bohdalové, Jiřího Bartošky a dalších. Radůza nám věnovala sošku Anděla, dostáváme dary i od českých sportovců, například podepsané dresy. Často nám umělci přenechají originální artefakty, zajímavé věci získáváme i od firem, například luxusní kabelky, drogerii, archivní vína, kuřácké unikáty, a také dostáváme alkohol od velkých výrobců – včetně výborné slivovice. Cennými exempláři nám každý rok přispívá pan Bessel Kok. Doufáme a věříme, že i letos k nám budou všichni stejně štědří,“ říká Peter Serge Butko a dodává: „Chceme, aby se lidé na bazaru cítili dobře a jako odměnu za to, že u nás nakupují, jim budeme jako každý rok nalévat zdarma symbolickou skleničku alkoholu pro zahřátí na cestu domů.“
V sobotu 15. a neděli 16. prosince od 10 do 20 hodin je bazar otevřen všem, kteří zatouží po nevšedním vánočním dárku nebo chtějí prožít příjemné chvíle v adventním čase. Atmosféru dokreslí koledy v podání cimbálové muziky Michala Horsáka. Kromě tří hlavních protagonistů bude v Divadle Disk možné potkat také další známé osobnosti, třeba Ivana Trojana, Jirku Macháčka nebo Marka Taclíka, kteří se na bazaru tradičně stavují.  Návštěvníky čekají i drobná překvapení, po loňském velkém úspěchu nebudou chybět Hovory s Bohem, Polepšovna mazlíčků či koutek pro dospělé.
„Stejně jako při předchozích ročnících se také tentokrát návštěvníci mohou těšit na novou atrakci, třeskuté překvapení. Předesíláme, že půjde o Kurz princezničkování. A možná dojde i na telemost! Naše know-how jsme totiž věnovali čtyřem kamarádům ze slovenského pořadu Partička, kteří tak už dvakrát uspořádali Vánoční bazar v Bratislavě, letos poprvé ve stejném termínu jako my, tak se s nimi zkusíme průběžně spojit,“ upřesňuje program Peter.
Vánoční bazar v Mokré čtvrti bude tradičně zakončen zábavným koncertním večírkem Snesitelná lehkost pití v Lucerna Music Baru v pondělí 17. prosince od 20 hod. Večerem provázejí Táňa, Aňa a Peter a na pódiu uvítají opravdu exkluzivní sestavu hostů – chybět nebudou Michael JACKSON, Celine DION, Frank SINATRA, MADONNA, Johnny CASH, ADELE, Elton JOHN, Kurt COBAIN, Tom JONES a mnozí další.
Výtěžek Vánočního bazaru jde vždy na dobročinné účely. Získané peníze jsou každoročně rozděleny do tří částí. Jedna část určená Nadaci Terezy Maxové dětem odchází na financování projektů zaměřených na děti, příjemci dalších dvou třetin jsou vybíráni během roku. Jedním z partnerů bude opět projekt Darujsprávně.cz, který poskytuje možnost přímé podpory konkrétních projektů prostřednictvím několika kliků na webu. Podporu pravidelně získává například Klub ŽAP sdružující ženy s nádorovým onemocněním. „Držíme se našeho záměru, dopřát zážitky lidem, kteří si je nemohou dovolit, třeba dětem z dětských domovů, dětem, které vyrůstají v sociálně složitém prostředí nebo seniorům z domovů důchodců. Chceme jim udělat radost, a tím vlastně i sobě. Rozhodně to není tak, že bychom odevzdali peníze nadaci a dál se nestarali. Konkrétní projekty velmi pečlivě vybíráme a dobře víme, na co přesně peníze z Vánočního bazaru jdou,“ zdůrazňuje Peter Serge Butko.
Letošní fotografii pro vizuál Vánočního bazaru v Mokré čtvrti nafotila známá fotografka Lucie Robinson. Zatímco Aňu a Táňu oblékla do krásných šatů a dárečků, Peter tentokrát zůstal nahý, jen s kaprem.
Do charitativního Vánočního bazaru v Mokré čtvrti mohou lidé přispívat kdykoliv i přímými finančními dary na číslo účtu: 5835748028/5500.
Další informace a aktuality na facebooku https://www.facebook.com/vanocnibazar.
Pozor, adresa webových stránek Vánočního bazaru v Mokré čtvrti se od letošního října mění na www.vanocnibazar.com

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama