Advent 2013 v Ostravě

Kam s dětmi na bruslení

Advent 2013 – Ostrava


Vánoční trhy na Masarykově náměstí, Betlémy na Slezskoostravském hradě či Vánoční atmosféra v Dolních Vítkovicích.

Vánoční trhy na Masarykově náměstí

Od neděle 1. 12. září na Masarykově náměstí tradiční vánoční strom a probíhají vánoční trhy. Stejně jako vloni je bruslařským nadšencům k dispozici Vánoční kluziště!!!, které bude v provozu až do 1. ledna. Atrakci o velikosti 30 x 15 metrů s efektním nasvícením, hudbou a zábavným programem bude možné navštívit denně od 10 do 20 hodin, a to zdarma. Kromě veřejného bruslení zde budou připraveny exhibice, diskotéky na ledě, soutěže atd. K dispozici bude také půjčovna bruslí.
Během vánočních trhů se na náměstí představí také folklorní soubory Holúbek, Fogaš, Odra, Pentla, Hlubinka, Iršava, Ševčík, cimbálová muzika Valášek, Konopjan, Valašský vojvoda, historická hudební společnost Calata, Camerata,  8. prosince Heidi Janků, 12. prosince Martin Chodúr, 22. prosince kapela Šajtar, 23. prosince Pavel Dobeš a mnozí další. Děti i dospělí se mohou těšit na jízdy vánočně vyzdobeným vláčkem a spoustu dalších programových lahůdek.
Podrobný program Vánočních trhů v Ostravě najdete zde.

Betlémy na Slezskoostravském hradě

Výstava betlémů (5)Do 18. 12. bude na nádvoří Slezskoostravského hradu k vidění venkovní betlém v životní velikosti. Betlém pochází ze slovenské vesničky Križová Ves z regionu Horní Spiš spod Vysokých Tater.
Od soboty 7. 12. do 5. 1. se nechte pohltit vánoční atmosférou v hradní galerii na 13. ročníku tradiční Výstavy betlémů. K vidění budou betlémy vyrobené z nejrůznějších materiálů – ze dřeva, perníků, šustí, keramiky, uhlí i sena. Historicky nejvzácnější je nově zrekonstruovaný pohyblivý betlém Antonína Schauera z roku 1854.
Součástí letošní výstavy bude také bohatý kulturní program. Hlavní doprovodnou akcí výstavy bude „Stříbrná sobota a neděle“, konaná 14. 12. 2013 a 15. 12. 2013. Těšit se můžete na tradiční jarmark, předvádění vánočních zvyků (lití olova, krájení jablíček, lodičky ze skořápek ořechů), ukázky řemesel, koledy, vánoční představení pro děti i dospělé a mnoho dalšího. Areál bude nazdoben tradiční vánoční výzdobou. Večer bude nasvícen pochodněmi a ohněm v železných koších. V sobotu od 16:00 hod. se bude konat ohňostroj!
Ve dnech 9. – 13. prosince a 16. – 20. prosince od 9:00 – 14:00 hodin jsou pro děti připraveny tvůrčí dílničky, kde si mohou namalovat vlastní perníčky nebo vyrobit drobné vánoční ozdoby.
www.slezskoostravskyhrad.cz

Vánoční atmosféra v Dolních Vítkovicích

Poprvé se obyvatelé Ostravy mohou vydat nasát vánoční atmosféru taky do Dolních Vítkovic. Náměstí mezi Multifunkční aulou Gong a interaktivním muzeem U6 od 5. 12. zaplnily stánky vánočních trhů. Návštěvníci se mohou těšit na punč z Norimberku a z Vídně, vystoupení ostravských kapel a představení neziskových organizací.
Hudebním vrcholem vánočních trhů bude 11. 12. od 18hod akce „Česko zpívá koledy“, kterou sdružení Dolní oblast Vítkovice spolupořádá s Moravskoslezským deníkem. Tradiční zpívání vánočních písní bude letos probíhat pod taktovkou oblíbeného písničkáře Jaromíra Nohavici, který na venkovním pódiu zazpívá známé koledy (zde naleznete doporučení organizátorů akce).
www.dolnivitkovice.cz
Stříbrná sobota a neděle

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama