REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.10. a svátek má Olívie a Oliver

7 tipů na výlet v Rakousku

15. 7. 2023

Plánujete dovolenou v Rakousku? Poradíme vám, kam se vydat a která místa jsou jako stvořená pro výlety. Rakousko je krásná země – a kdo se tam jednou vydá, většinou se tam také rád vrací.

1. Vídeň

V Rakousku byste rozhodně neměli minout hlavní město Vídeň. Nejen že nabízí spoustu krásných míst, muzeí, kaváren, parků nebo starobylých zámků či kostelů, skvělé také je, že tam můžete velmi snadno dojet autobusem nebo vlakem. Pohodlně se tam dostanete i po vlastní ose, a to například od Mikulova po dálnici A5 (k tomu je ale potřeba rakouská dálniční známka, která vás na 10 dní vyjde na 9,90 eur).

2. Alpy

Rakousko je alpská země, takže toto pohoří byste určitě měli navštívit. Míst, kam můžete v Alpách zamířit, je přitom nespočet. Úžasné je jezero Wolfgangsee, fascinující jsou vrcholky pohoří Dachstein, u rakousko-německých hranic můžete navštívit ledovec Hochkönig a srdce hor poznáte v Národním parku Vysoké Taury. Na dohled odtud je Grossglockner a krásný je také výlet k přehradám Wasserfallboden a Mooserboden, které najdete v údolí Kapruner Tal.

REKLAMA

Zvlášť při cestování po Alpách je výhodné sjednat si předem správné cestovní pojištění – protože nikdy nevíte, co se může přihodit. Srovnání pojišťoven nabízí například Top-Pojištění.cz.

3. Štýrsko

Dalším místem, které můžete při svých cestách navštívit, je spolková země Štýrsko. Štýrská příroda je nádherná a můžete si ji bez problémů prohlédnout i třeba s kočárkem. Mezi kulturní památky UNESCO patří hned dvě místa ležící ve Štýrsku – malebná Semmeringská železnice a také stará část města Štýrský Hradec (kde se mimochodem nachází známý zámek Eggenberg).

REKLAMA

4. Dolní Rakousko

Hledáte-li v Rakousku výlet u hranic, můžete navštívit Dolní Rakousko. Je to ráj pro turisty, cyklisty a opět tady můžete poznávat Rakousko s kočárkem. Za návštěvu stojí největší evropské podzemní jezero Hinterbrühl, projet se můžete Reblauským expresem a úžasný relax zažijete v Římských termálních lázních v Badenu.

5. Salcburk

Milovníci historie by neměli minout Mozartovo rodné město – Salcburk. Pamětihodností tu najdete nespočet, stejně jako muzeí či krásných uliček. Ne nadarmo je Salcburk součástí kulturního dědictví UNESCO.

I tam se vám ovšem vyplatí mít sjednané cestovní pojištění – protože nehoda není náhoda.

6. Mühlviertel

Hledáte-li pro Rakousko tipy na výlet u hranic, zamiřte do Horních Rakous, konkrétně do Mühlviertelu. Je to ojedinělé historické území, kde najdete spoustu památek z období gotiky a je tam i takzvaná Gotická cesta. Zejména byste neměli minout kostel v Pabneukirchenu či kapli ve Wienau.

7. Zámek Schlosshof

Sníte o návštěvě zámku ve Versailles? O něco blíže to máte do Rakouska na zámek Schlosshof, který byl postaven jakožto napodobenina zámku ve francouzském Versailles. Můžete se tam zúčastnit i pravidelných barokních slavností a zažít tu pravou atmosféru aristokratického Rakouska.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA