REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

10. Pivovarské slavnosti Holba vypuknou už tento víkend

10. Pivovarské slavnosti Holba
10. Pivovarské slavnosti Holba

Jubilení 10. ročník vyhlášených Pivních slavností  proběhne v Holbě od 6. do 7. září.
Přijedou Chinaski , Zdeněk Izer i hoši Navostro.
Ryzí Pivo z hor letos do Hanušovic přiláká Chinaski, kteří se stanou hlavním tahákem akce spolu s oblíbeným Zdeňkem Izerem, coby moderátorem slavností. Na 10. slavnostech Holba se bude připíjet desítkou různých druhů piv značky, vystoupí na deset  kapel a ryzí pivo z hor poteče ze šesti  desítek výčepních píp.
Jubilejní ročník si zaslouží jubilejní pivo, kterým je silný porter Holba Strong. Dnes je to právě 85 dní, během kterých dozrává a dokváší v ležáckém sklepě, aby nabral sílu mocné „osmnáctky“. Prvních sto hl stočí pivovarníci do 50 litrových  sudů na konci týdne. Už název tohoto speciálu lahodné chuti a vyšší hořkosti dává tušit, že jde o pivo s vysokým obsahem alkoholu. Naopak nejlehčím pivem bude na slavnostech novinka Holba Brusinka a nealkoholické pivo Holba Free. Všichni se mohou těšit na oblíbený Šerák ve všech svých variantách stupňovitostí. Každoročně slavnosti navštíví na 10 tisíc lidí a stejný zájem očekávají pivovarníci i letos. Nejvíce návštěvníků je z Olomouckého kraje, ale přijíždějí i z větší dálky, aby se podívali do pivovaru a připili Ryzím pivem z hor. Pokud jde o konzumaci, nejvíce piva se na slavnostech vypilo před dvěma lety, bylo to rekordních 36 tisíc půllitrů. „O tom, jestli dosavadní rekord letos překonáme, rozhodne žízeň našich fanoušků a taky počasí. Věříme, že se nám to s vaší pomocí podaří, vzkazuje návštěvníkům Vladimír Zíka, ředitel pivovaru Holba.
Kdo navštíví pivovar už v pátek, čeká ho příjemné posezení na nádvoří s programem.
Zájemci se budou moci podívat do výroby v rámci exkurzí, spojených se zajímavým výkladem. Exkurze proběhnou od tří hodin odpoledne až do večera a během této doby pivovarské nádvoří rozezvučí hudba Roberta Křesťana a jeho Druhé trávy, Elišky Ptáčkové nebo kapely Zbořec.
Sobotní slavnosti zahájí naražení soudku, spojené s přípitkem ryzím pivem z hor a otevře tak  programové odpoledne, trvající až do nočních hodin. Rozjede to tady Walda gang, v rytmu rege, pak Prince Alfredo a zábavu zvednou i hoši Navostro, jejichž hlavním nástrojem jsou dudy a pod kilty jsou skutečně „naostro“. Program vyvrcholí večerním koncertem oblíbených Chinaski.
Po ukončení akce bude zajištěna mimořádná vlaková doprava ve směrech Šumperk, Jeseník i Zábřeh na Moravě.
Vstupenky na pivovarské slavnosti je možné zakoupit za zvýhodněné ceny ve vzorkové prodejně pivovaru Holba v Hanušovicích, v informačních centrech v Hanušovicích, Šumperku, Králíkách, Zábřehu a Starém Městě  nebo přímo na akci.
Páteční vstupenka je za cenu 60 Kč při zakoupení na akci
Jednodenní sobotní vstupenka stojí 100 Kč v předprodeji a  150 Kč při nákupu přímo na akci
Dvoudenní vstupenka stojí v předprodeji 160 Kč
Program akce najdete na www.holba.cz
REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA