REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Co se dá zažít s dětmi v Liberci? TOP 10 nejzajímavějších míst a tipů na výlet s dětmi

Liberec je krajské město nalézající se v severní části České republiky. Nabízí mnoho zábavných a zajímavých míst pro rodiny s dětmi. Zde je 10 tipů na výlet, kam se můžete se svými dětmi v Liberci vydat a jaká místa můžete navštívit.

10 tipů na výlet s dětmi v Liberci

1. Zoologická zahrada Liberec

Tato zoo je domovem mnoha druhů zvířat a má krásné prostředí pro procházky. Děti si mohou prohlédnout různé druhy zvířat a mnohé se o nich naučit. Liberecká zoo je nejstarší zoologickou zahradou u nás. Můžete si zde prohlédnout zajímavá zvířata, která jinde v Čechách spatřit nelze.

2. DinoPark Liberec

DinoPark, to je zábava pro malé i velké. Naleznete zde velké množství atrakcí pro děti všech věkových kategorií. Tento park je skvělým místem pro děti, které mají rády dinosaury nebo lásku k nim teprve objevují. Můžete se zde podívat na svět očima právě se vylíhnutého dinosaura ze své skořápky. Na Paleontologickém hřišti se vám podaří odhalit ukrytou kostru pravěkého tvora. Můžete si zde udělat fotku do rámečku na stůl v místním Fotosaurovi.

REKLAMA

3. Centrum Babylon

Malí i velcí si zde mohou zkusit zkrotit divokého býka Toro, zahrát si fotbálek v nafukovacím hřišti, vyzkoušet minigolf na Indoor Adventure Golfu s 18 jamkami nebo potrénovat mušku na Staročeské střelnici. Ti nejmenší v našem Lunaparku naleznou to, co mají nejraději. Od kolotočů, prolézaček, skluzavky, houpaček, trampolíny až po nafukovací skákací hrad nebo oblíbenou závodní dráhu se šlapadly. Je to ideální místo pro rodinný výlet.

REKLAMA

Centrum Babylon. Foto: © www.centrumbabylon.cz
Centrum Babylon. Foto: © www.centrumbabylon.cz

4. Aquapark Babylon

Liberecký Aquapark Babylon nabízí skvělou vodní zábavu, ale i relaxaci po celý rok.  Kromě oblíbených vodních atrakcí vás zde potěší originální interiér vyzdobený ve stylu steampunku. Každý den vás oslní působivá Laser Show. Až se s dětmi dostatečně vydovádíte na tobogánech a skluzavkách, čeká na vás Saunový svět, kde můžete načerpat energii. Romantické duše ocení možnost prozkoumat zákoutí jeskyní s akvárii. Přijďte se uvolnit ve vířivkách a relaxačních zónách.

5. iQLANDIA

Děti od 8 let a jistě i dospělí se zde zabaví. Exponáty jsou techničtější, popisy odbornější, doprovodné programy (workshopy, science show) vysvětlují jevy, o kterých už děti někdy slyšely ve škole. Čeká na vás 11 expozic, přes 400 interaktivních exponátů i planetárium.

6. iQPARK

Orientuje se spíše na mladší badatele ve věku zhruba od 3 do 8 let. Exponáty jsou většinou ze dřeva, expozice jsou méně členité, a rodič má tak snadno přehled, kde se jeho zvídavé dítě nachází. Doprovodné programy jsou vhodné pro menší děti.

7. HOP ARENA

Tento trampolínový parknabízí velké množství trampolín, kde děti mohou skákat a hrát si. Je to skvělé místo, kde si mohou děti zadovádět. Arena nabízí spousty atrakcí pro děti i celou rodinu. Objevte v sobě akrobata v největším trampolínovém centru v Česku.

8. Mercucia Laser game

V největším laser game komplexu u nás se zabaví všechny věkové kategorie. Zábava a adrenalin zde tečou proudem, přijďte se i vy proběhnout v aréně s unikátní hudební kulisou a zahrajte si tuto zábavnou hru.

9. Muzeum kostek

Soukromá sbírka lega, která vzešla z vášně jediného sběratele, se rozrostla již do několika měst. Uvidíte více než 1 000 exponátů na jednom místě. Zdejší unikát tvoří model liberecké radnice postavený ze sta tisíců kostiček. Součástí muzea je také dětský koutek, ve kterém si vaše děti mohou pohrát, jak jinak než právě s Lego stavebnicí. 

10. Motokáry Liberec

Pokud mají vaše děti závodního ducha, vydejte se s nimi na motokáry. Krytá trať je tu dlouhá 450 metrů, vybrat si můžete z několika druhů vozů, do některých se smí již od osmi let.

Těchto 10 tipů na výlet je pouze minimum z toho, co zde můžete s dětmi navštívit. Užijte si výlet s dětmi v tomto krásném městě, nudit se zde rozhodne nebudete. Pokud tedy hledáte kudy z nudy, v Libereckém kraji můžete nalézt spousty možností, kam na výlet a jak se zabavit. Město a jeho okolí má mnoho dalších krásných míst, která stojí za objevení.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA