REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Co se dá zažít s dětmi v Jihočeském kraji? TOP 10 nejzajímavějších míst a tipů na výlet s dětmi

Silné zastoupení dětských aktivit v tomto kraji má Lipno nad Vltavou. Najdete zde Stezku korunami stromů, Aquaworld, Hopsárium a bobovou dráhu. Kam se vydat v Jihočeském kraji na výlet? Ale i v dalších městech je toho dost k vidění. Zde je 10 tipů na výlet, která nesmíte při návštěvě této krásné oblasti minout. Jižní Čechy nabízí mnoho dalších zábavných a zajímavých míst pro rodiny s dětmi.

10 tipů na výlet, kam se můžete se svými dětmi v Jihomoravském kraji vydat

1. Stezka korunami stromů

Stezka v Lipně nad Vltavou je první stezkou tohoto druhu v Čechách, je dlouhá 675 metrů a je zakončena 40 metrů vysokou vyhlídkovou věží, pohledy z ní jsou dechberoucí. Při výstupu na stezku je umístěno dětem k využití 11 adrenalinových zastávek a několik naučných didaktických stanic. Za zmínku také stojí nejdelší suchý tobogán v ČR, kterým se můžete svézt cestou dolů, měří 52 metrů.

Ke stezce se lze kromě pěšího stoupání po turistické trase či cyklotrase dopravit také lanovkou, cestou dolů si lze sestup zpestřit jízdou na terénní koloběžce, kterou si nahoře půjčíte a dole vrátíte.

REKLAMA

2. Aquaworld a Hopsárium

Vodní ráj Aquaworld je místo nekonečných vodních radovánek pro děti i pro dospělé, je skvělým místem pro relax i aktivní odpočinek, a to za každého počasí. Aquaworld nabízí relax ve vířivce s výhledem na lipenské jezero, divokou řeku s protiproudem a simulaci peřejí, vodní skluzavky pro děti, dětské brouzdaliště, plavecký bazén, perličkovou stěnu s masážními tryskami, finské a ruské sauny. Hopsárium naleznete v budově Aquaworldu. Při příznivém počasí se navíc otevírá také venkovní část s dlouhou sjezdovkou s nafukovacími kruhy a dráha pro šlapací auta. Hlavní část vybavení Hopsária tvoří prolézací věž, má dvě podlaží s překážkami, střílecími děly, fontánou s pěnovými míčky, dvojskluzavkou a bazénkem s míčky. Součástí prolézací věže je také trampolína. Z věže se dá sklouznout přímo na nafukovačku — klokanici Sáru. Je zde také prostor pro řádění našich nejmenších, samostatně je oddělený batolecí koutek s míčkovým bazénkem, houpačkou a stavebnicí z kostek.

3. Bobová dráha Slideland

Ve stejném městě můžete naleznout propletenec horské a korytové bobové dráhy. Původní kilometrová korytová dráha je vhodnější pro ty, co mají rádi rychlou jízdu. Novější horská bobová dráha je díky bezpečnostním pásům vhodná i pro rodiny s dětmi. Rychlost si u obou drah regulujete sami pomocí brzdy. Na začátek bobové dráhy se dostanete pomocí vleku.

REKLAMA

4. Zoologická zahrada v Táboře

V současné době si zde můžete prohlédnout přes 300 zvířat, přičemž více než třetina z nich patří mezi chráněné druhy u nás i ve světě. Největší zoologická zahrada v jižních Čechách se rozkládá na ploše téměř 10 hektarů. Zaměřuje se především na ochranu ohrožených druhů zvířat. Zoo je ideálním místem pro rodiny s dětmi. Nejvíce zde oceníte blízký kontakt se zvířaty, kontaktní zoo, ale i restauraci se skvělou kuchyní.

5. Zážitkový park Zeměráj nedaleko Orlíku nad Vltavou

Zeměráj tvoří především archeoskanzen raně středověké vesnice obklopené zahradami, poli a pastvinami, zvířaty, doplněný svatyní a pohřebištěm. Na místě se dále nachází simulované archeologické a paleontologické naleziště, dětská herní vesnička, rozsáhlé dřevěné bludiště, interaktivní krytá herna, lukostřelnice a množství přírodních hřišť různého zaměření. V areálu můžete spatřit na sto různých herních prvků, stolních her, hlavolamů, dobrodružných a zábavných úkolů pro všechny věkové kategorie.

10 tipů na výlet s dětmi, Jižní Čechy. Zeměráj. Foto: © Zeměráj
10 tipů na výlet s dětmi, Jižní Čechy. Zeměráj. Foto: © Zeměráj

6. Blatensko se pyšní zámkem a oborou s daňky

Nedaleko Písku a kousek od Strakonic se nachází malebné městečko Blatná lákající k návštěvě zejména místním zámkem, jehož neméně lákavou zajímavostí je obora v zámeckém parku, ve které si vesele pobíhá stádo daňků. Na zámku se natáčelo mnoho filmů, z těch nejznámějších třeba Šíleně smutná princezna. Vybrat si na vodním zámku můžete jeden z mnoha okruhů, třeba ten dětský. V zámecká oboře se pomazlíte s daňky. Stádo se po parku pohybuje volně. Pokud budou mít daňci náladu, můžou vám doslovně zobat z ruky, jsou totiž krotcí, nechají se nakrmit a dají se i pohladit. Krmení můžete zakoupit v pokladně zámku.

7. Zrcadlový labyrint v Českém Krumlově

Děti, ale jistě i vás pobaví zrcadlový labyrint, kde se ztratíte v cestičkách zrcadel. Tato unikátní zrcadlová síň obsahuje 90 zrcadel, na níž navazuje menší nezvyklé křišťálové bludiště složené z čirých skel. Zrcadlová síň vytváří efekt nekonečných chodeb a optických klamů. Procházející tak nepozná, která cesta je skutečná a která je jen odraz v některém ze zrcadel. Můžete zde nalézt oblíbená prohnutá zrcadla, která různě deformují postavu. Přijďte se podívat do zrcadlového bludiště jež patří mezi největší v Evropě.

8. Zoopark Na Hrádečku

Zoopark v Jindřichově Hradci je spíše menší, ale vzhledem k zastoupení zvířat dostačující. Najdete zde lvi, hyeny, pumy, rysy, vlci, či surikaty několik druhů ar a další zajímavá zvířata. Za prohlídku stojí i terárium s plazy a obojživelníky. Pořádají se zde komentované prohlídky s cca hodinovou délkou. Po areálu vás lákají lavičky k odpočinku i pozorování zvířat. Zdejší občerstvení má široký výběr, hned vedle je dětský koutek s hřištěm a prolézačkami. Děti si mohou zkusit podojit dřevěné kravičky, stát se rybářem a lovit na udici plastové rybičky.

9. Kvilda a okolí

U šumavské Kvildy jsou samá krásná a poklidná místa odkud na vás dýchne tajemná příroda. Vydejte se na poklidnou procházku na Chalupskou slať. Cestou se jde porostlým rašeliništěm, po kterém vede trasa s dřevěnými chodníčky. Na konci dřevěného chodníku se vám rozevře výhled na největší rašelinné jezírko u nás a na okolní slať. Největší soví voliéru naleznete v Borové Ladě. Prohlídková trasa mezi jednotlivými voliérami je řešena pomocí dřevěné stezky s rozšířenými pozorovacími místy. Na stezce u návštěvnického centra Kvilda zase naleznete jelení a rysí výběh.

10. Přírodovědné muzeum Semenec

Je nevšední muzeum na okraji Týna nad Vltavou, malebného městečka uprostřed jižních Čech. Na ploše 4 hektarů naleznete velké množství unikátních přírodovědných sbírek, které se prolínají s herními a naučnými prvky, dobrodružnými úkoly a aktivitami pro děti, které vás zabaví na celé odpoledne. Místo je vhodné také pro školní výlet. Nabízí zde výukové i zážitkové programy jako skvělý doplněk výuky.

Těchto 10 tipů na výlet je pouze minimum z toho, co v Jihočeském kraji můžete s dětmi navštívit. Užijte si výlet s dětmi v této krásné oblasti, nudit se zde rozhodne nebudete. Pokud tedy hledáte kudy z nudy, v tomto kraji můžete nalézt spousty možností, kam na výlet a jak se zabavit.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA