Zapomeňte na nudu a prožijte léto se Spejblem a Hurvínkem!

Nenechte si ujít jejich jedinečná představení uvedená poprvé pod širým nebem a zapojte se do velké prázdninové fotosoutěže o hodnotné ceny.

Přemýšlíte, čím si zpestřit letní měsíce v Praze? Užijte si je ve společnosti Spejbla a Hurvínka. Máte totiž jedinečnou příležitost potkat se s nimi přímo pod širým nebem na jejich historicky první letní scéně – v zahradě Hotelu International v pražských Dejvicích. Poprvé vás Spejbl a Hurvínek budou bavit i v letních měsících, akce úspěšně odstartovala již 19. června. A až do 5. září je pro vás připravený bohatý program. Z nabídky titulů si vybere opravdu každý, ať už je mladý věkem, nebo duchem. Nechybí v ní speciální „miminí“ divadlo pro nejmenší děti od 1 do 3 let. Pro starší děti jsou pak připravena klasická představení včetně novinky nazvané „Hurvínek a nezvaný host“. A ani dospělí se rozhodně nudit nebudou. Zábavná představení určená přímo pro dospělé diváky si mohou užít se sklenkou vína a s dalšími dobrotami ze zdejší restaurace. Večer v doprovodu oblíbených loutek je tak ideálním typem na originální rande či setkání s přáteli. Vstupenky jsou v prodeji na www.ticketportal.cz a na místě před představením. U příležitosti historicky první letní scény připravilo divadlo pro své příznivce velkou letní fotosoutěž o sedm hodnotných cen. Prožijte báječné léto ve společnosti Spejbla a Hurvínka!

LÉTO POPRVÉ SE SPEJBLEM A HURVÍNKEM

Oblíbené postavy Spejbla a Hurvínka úspěšně baví mnoho generací dětských i dospělých      diváků a nejinak tomu mělo být i letos. Divadlo ale muselo být řadu měsíců uzavřené kvůli opatřením vydaným na základě nepříznivé epidemiologické situace. Jelikož Divadlo Spejbla a Hurvínka nechtělo své fanoušky zklamat, oželelo úplně poprvé od slavného japonského turné v roce 1980 své divadelní prázdniny a uvádí svá představení i v letních měsících, a to přímo pod širým nebem. Letní scéna běží úspěšně již od června a zájem o tento jedinečný zážitek je opravdu veliký.

V letošním roce jsme pro fanoušky našeho divadla připravili novinku v podobě letní scény na zahradě Hotelu International v pražských Dejvicích. Slavnostně odstartovala již 19. června. Potěšil nás zájem našich fanoušků o tato speciální představení. Hrajeme tu vždy ve středu i o víkendech a do programu jsme zařadili to nejlepší z našeho repertoáru jak pro děti, tak i pro dospělé.“ říká Denisa Kirschnerová, ředitelka Divadla Spejbla a Hurvínka.

Divadlo Spejbla a Hurvínka uvádí na své letní scéně celkem deset titulů, z nichž čtyři jsou určené pro dospělé diváky. Vstupenky jsou v prodeji výhradně na www.ticketportal.cz.

Další informace o letní scéně najdou zájemci i na www.dejvicepraze.cz. Na svou domovskou scénu do divadla v pražských Dejvicích se Spejbl a Hurvínek vrátí opět od října.

Žeryčku, HOP!, Foto: © Divadlo S+H

ORIGINÁLNÍ RANDE SE SPEJBLEM HURVÍNKEM

Přemýšlíte, čím překvapit svou drahou polovičku? Vyzkoušeli jste již všechna romantická místa v Praze a dochází vám inspirace? Pozvěte svou milou či svého milého na jedno z unikátních představení oblíbeného Divadla Spejbla a Hurvínka, je určené právě pro dospělé! Určitě znáte tyto postavy ze svého dětství, ale možná ještě nevíte, že divadlo uvádí také tituly, které pobaví i vás. Jsou vtipné a reflektují aktuální události a témata. Využijte jedinečnou možnost a nenechte si ujít tato letní přestavení. Pohodlně se usadíte přímo pod hvězdami v zahradě ikonického Hotelu International v srdci Dejvic a se sklenkou vína v ruce nebo něčím dobrým z místní restaurace se skvěle pobavíte. Na takové originální rande budete dlouho rádi vzpomínat.

JAK ZABAVIT SVÉ RATOLESTI O LETNÍCH PRÁZDNINÁCH V PRAZE?

Trávíte letošní letní prázdniny se svými dětmi či vnoučaty v Praze a okolí? Lámete si hlavu, čím je zabavit a jak si sami přitom na chvilku odpočinout? Vezměte je na jedno z představení jejich oblíbených loutek – na letní scénu Divadla Spejbla a Hurvínka.

Máte doma děti ve věku od jednoho do tří let? Nebojte se vyrazit do divadla i s nimi. Přímo pro ty nejmenší připravilo Divadlo Spejbla a Hurvínka jedinečné představení Žeryčku, HOP! které můžete zhlédnout každou středu od 10.30.

Nudit se nebudou ani odrostlejší ratolesti včetně těch, které se s loutkami teprve seznamují. Pro ně jsou určena víkendová dopolední a odpolední představení. Kromě osvědčených titulů se mohou těšit i na letošní novinku nazvanou Hurvínek a nezvaný host. V tomto představení se malí diváci dozvědí, jak se jejich oblíbení hrdinové vypořádají s neobvyklou návštěvou ptáka člunozobce.

Letní scéna, Foto: © Divadlo S+H

DIVADLO S+H VYHLAŠUJE VELKOU PRÁZDNINOVOU SOUTĚŽ O HODNOTNÉ CENY

Pro všechny hravé duše a fanoušky oblíbených loutek je určena velká letní fotosoutěž.

„U příležitosti historicky první letní scény připravilo divadlo pro své příznivce fotosoutěž o sedm hodnotných cen. Zájemci se mohou zapojit tak, že svou originální fotografii se Spejblem či Hurvínkem nebo oběma nasdílejí na sociální síti Facebook s označením @soutezSH. Z označených příspěvků pak vybereme nejpovedenějších sedm fotografií,“ dodává Denisa Kirschnerová.
Během svých prázdninových cest se se Spejblem nebo Hurvínkem, či dokonce s oběma, můžete vyfotografovat na několika místech v České republice. Pokud je ale během svých výprav náhodou nepotkáte, můžete zvolit Hurvínka a Spejbla v podobě plyšáků, loutek, ale také knihu nebo CD o nich, které si buď zakoupíte, nebo je už máte doma. Je jen na vás, jak fotografii pojmete. Své soutěžní příspěvky můžete sdílet až do 31. srpna, kdy bude soutěž ukončena a vybráni vítězové.

Divadlo S+ H, Foto: © Martin Kubica

Soutěží se o tyto hodnotné ceny:

1. místo – rodinná vstupenka (4 vstupenky), mluvící plyšový Hurvínek, CD se Spejblem

Hurvínkem, vystřihovánky Hurvínka a Máničky

2. místo – rodinná vstupenka, malý plyšový Hurvínek, CD se Spejblem a Hurvínkem, vystřihovánka Hurvínek, papírová skládačka divadelního autobusu

3. místo – rodinná vstupenka, malý plyšový Žeryk, CD se Spejblem a Hurvínkem, vystřihovánka Mánička, papírová skládačka divadelního autobusu

4. místo – rodinná vstupenka, vystřihovánka Hurvínek, papírová skládačka divadelního autobusu

5. až 7. místo – rodinná vstupenka, papírová skládačka divadelního autobusu

KDE SE O PRÁZDNINÁCH MŮŽETE POTKAT A VYFOTIT SE SPEJBLEM A HURVÍNKEM?

Spejbla a Hurvínka můžete potkat v Praze v Dejvicích, kde je přímo u jejich divadla umístěna lavička s oběma oblíbenými postavami. Stejnou najdete také v Plzni na náměstí Republiky a jejich sousoší Spejbla a Hurvínka zde objevíte ještě v Křižíkových sadech a také v místním Muzeu loutek. Pokud o prázdninách zavítáte do Mladějovic, můžete se se sochou Hurvínka vyfotit u bývalé školy. U školy je socha Hurvínka také v obci Zlatá Olešnice. V Chrudimi se za ním vypravte do zdejšího Muzea loutkářských kultur a v Chrástu u Plzně se nachází veselý pomník s Hurvínkem. Užijte si krásné léto se Spejblem a Hurvínkem!

Všichni herci Divadla Spejbla a Hurvínka se těší na své fanoušky na letní scéně Hotelu International!

Kompletní program letní scény:

SRPEN 2021

 1. 8. ne 10:30 a 14:00 – Hurvínkovo přání
 2. 8. st 10:30 – Žeryčku, HOP! (věk 1–3 roky)
 3. 8. st 20:00 – S+H – „Ve dvou se to lépe…“
 4. 8. so 10:30 a 14:00 – Hurvínkovo přání
 5. 8. ne 10:30 a 14:00 – Hurvínkovo přání
 6. 8. st 10:30 – Žeryčku, HOP! (věk 1–3 roky)
 7. 8. pá 20:00 – Spejbl versus Drákula
 8. 8. so 10:30 a 14:00 – Hurvínkovo přání
 9. 5. ne 10:30 a 14:00 – Hurvínkovo přání
 10. 8. st 10:30 – Žeryčku, HOP! (věk 1–3 roky)
 11. 8. so 10:30 a 14:00 – Hurvínek a nezvaný host
 12. 8. ne 10:30 a 14:00 – Hurvínek a nezvaný host
 13. 8. st 10:30 – Žeryčku, HOP! (věk 1-3 roky)
 14. 8. st 20:00 – Spejbl a město hříchu
 15. 8. ne 10:30 a 14:00 – Hurvínek a nezvaný host

ZÁŘÍ 2021

 1. 9. st 10:30 – Žeryčku, HOP! (věk 1–3 roky)
 2. 9. pá 20:00 – Dějiny kontra Spejbl
 3. 9. so 10:30 a 14:00 – Hurvínek a nezvaný host
 4. 9. ne 14:00 – Hurvínek a nezvaný host

www.spejbl-hurvinek.cz / www.facebook.com/DivadloSH / www.instagram.com/divadlosh / twitter.com/HurvinekSpejbl

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama