REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 29.5. a svátek má Maxim

Zábava pro děti i tatínky aneb s dětmi na bowling!

Vymýšlet pro děti nové a nové aktivity je někdy celkem oříšek. Ještě těžší je vymyslet zábavu pro děti a tatínky dohromady. Ale zkusili jste už bowling s dětmi? Ano, přesně tak. Bowling lze hrát docela pohodlně i s dětmi, a to i s těmi docela malými… klidně už s dětmi od tří let (vyzkoušeno).

Jak vybrat bowlingovou hernu

Na bowling s dětmi potřebujete především jednu věc, a to správnou hernu. Bowlingová herna, kde mohou hrát i děti, je specifická v tom, že tyto herny obvykle mají připravené dráhy s mantinely. Tím pádem žádný dětský hod neskončí ve žlábku a trefit kuželky je tedy (skoro) hračka. S dětmi můžete hrát na stejné dráze, obsluha bowlingu jednoduše navolí, aby na vaše hody šly mantinely rychle dolů a na hody dětí zas nahoru.

Co je ještě dobré vědět

Vypravíte-li se tedy s dětmi na bowling, zjistěte, jestli mají pro děti odpovídající obuv a pokud malá čísla nemají poptejte se, zda mohou mít například bačkory, nebo čisté tenisky. Je dobré se také informovat, zda herna disponuje koulemi pro děti. U koulí platí u dětí pravidlo, že koule by měla v librách vážit tolik, kolik je dítěti let. Jednoduše řečeno lze říci, že koule by měla být co nejlehčí.

REKLAMA

Pokud vaše děti bowling učaruje, tak je dobré také vědět, že v rámci některých heren mohou děti navštěvovat bowlingové oddíly či kroužky. Většinou jsou od 6 let.

Kdy je dobré navštívit bowling s dětmi

Možná už teď o návštěvě přemýšlíte, ale ještě máte stín pochybností, a především se děsíte ceny, za kterou se dá tato kratochvíle pořídit. Je běžné, že cena bowlingu je různorodá podle dne i návštěvní hodiny. Nejlevněji bývá ve dnech pondělí až čtvrtek v čase od 11:00 do 16:00 hod. Hodina bowlingu vyjde na cca 250 Kč (v Praze).

REKLAMA

Vybavení pro děti - mantinely na dráze, lehké koule a dráček. Bowling Smíchov je perfektním místem! Foto: ©Bowling Smíchov
Vybavení pro děti – mantinely na dráze, lehké koule a dráček. Bowling Smíchov je perfektním místem! Foto: ©Bowling Smíchov

Kam na bowling s dětmi v Praze

V hlavním městě je možností přeci jen poměrně dost. Ideální je kouknout se na nejbližší bowling ve vašem okolí, jestli disponuje dráhou s mantinelem. Chcete-li si vyrazit na bowling jako na výlet, máme pro vás několik fajn tipů. Jedním z nich je jednoznačně Bowling Radava na Praze 7. Právě zde mají i kroužek lekcí bowlingu pro děti a není náhoda, že zdejší juniorské družstvo získalo titul mistra republiky. Navíc tu lze také uspořádat dětskou oslavu s bowlingem. Parkovat se dá v nákupním centru Stromovka. Skvělý bowling je také na pražském Andělu, konkrétně na Bělidle 25. Jmenuje se Bowling Smíchov a na děti jsou tu připraveni, mají dokonce i dvě klouzačky na koule, tzv. dráčky, které jsou určené těm nejmenším hráčům. Klouzačky jsou zdarma, ale je dobré si je předem rezervovat. Zaparkovat můžete v nákupním centru Nový Smíchov, který je odtud jen přes ulici. Další výborný bowling s dětmi se nachází na nedalekém sídlišti Barrandov. Je v restauraci Kamera, která se nachází u supermarketu Billa, kde lze také pohodlně zaparkovat. Kromě výsuvných mantinelů a velmi originálních komiksových maleb v interiéru herny, je tu také moc hezký dětský koutek.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA