REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Za “výzo” na vodu v Pardubicích

Vysvědčení si žádá speciální odměnu pro celou rodinu – co takhle vyrazit na pohodový výlet po Pardubicku? Ač se to možná některým z vás nezdá, krajské město Pardubice je ideálním výletním cílem pro rodiny s dětmi. Ukážeme vám, že v centru města můžete v pohodě strávit minimálně celý den a nudit se rozhodně nebudete.

Našlapaný den začněte na pardubickém zámku, zdejší Východočeské muzeum v červnu otevřelo neobvyklou výstavu Lidé odvedle, která přibližuje život hendikepovaných. Bojíte se, že budete koukat na vozíčky ve vitrínách? To jste na omylu! Sahání a zkoušení exponátů je dovoleno, ba dokonce doporučeno. Vyrazte také na zámecké valy, odkud je krásný výhled do centra města, bosonohá stezka, a kde bydlí místní pávi a kozy. Východočeské muzeum je otevřeno od 10 do 18 hodin denně kromě pondělků.

Od zámku je to, co by kamenem dohodil a zbytek došel přes řeku Chrudimku do parku Na Špici. Tady vám nesmí uniknout Fun Water Park – na nafukovacích atrakcích přímo na vodní hladině se děti opravdu vyřádí. Starší osazenstvo si na stejném místě může půjčit paddleboard či šlapadlo a užít si Pardubice pohledem z hladiny Chrudimky či Labe. A pokud nejste úplní paddleboardoví začátečníci, vyzkoušejte lekce SUPer Yogy či SUPer Fitness. V čem to spočívá? Cvičíte na paddleboardech přímo na vodní hladině.

REKLAMA

K vypůjčení tu mají i koloběžky, na kterých se vydejte k hradu Kunětická hora – po Labské cyklostezce je to pohodová vyjížďka. Z hradu se pak odeberte do podhradí, kde stojí Perníková chaloupka, restaurace a ranč plný koní i nečekaných zvířátek. Cestou zpátky do Pardubic nezapomeňte ochutnat vyhlášenou Kunětickou zmrzku, která se vyrábí z místních surovin a pyšní se certifikátem Kraj Pernštejnů – regionální produkt®.

Den už se chýlí ke konci, ale vy chcete ještě poslední zážitek před cestou domů? Vydejte se na Zelenou bránu u Pernštýnského náměstí! O letních prázdninách tu v pátek a v sobotu prodlužují otevírací dobu až do 22:00, abyste se mohli pokochat západem slunce nad rovinatými Pardubicemi.

REKLAMA

Pardubicko je zkrátka odměnou za vysvědčení pro malé i velké!

Foto: ©Pardubicko

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA