REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Vánoční knižní novinky pro malé čtenáře

Vánoce se blíží a jedním z nejkrásnějších dárků pro malé čtenáře je kniha! Inspirujte se našimi tipy na novinky s vánoční tématikou.

Vánoční prasátko

Dlouho očekávaný pohádkový příběh z pera autorky série knih o Harrym Potterovi.
Kuba a jeho plyšové prasátko Pašík se od sebe nehnou ani na krok – to se ale změní jednoho Štědrého večera, kdy Kuba o Pašíka přijde. Je zoufalý a potřeboval by zázrak, aby svoji milovanou hračku našel. A protože jsou Vánoce, takový zázrak se skutečně stane. Vánoční prasátko, náhrada za nezvěstného Pašíka, zničehonic ožije a vymyslí odvážný plán: vydají se s chlapcem do kouzelné Země Ztracených a Pašíka najdou, ať se jim do cesty postaví cokoli.

O knize Vánoční prasátko ve stručnosti

REKLAMA

Vánoční prasátko je první dětská kniha J.K. Rowlingové od série o Harrym Potterovi a ke čtenářům se dostává rok po pohádce Ikabog, která vycházela na pokračování on-line.
Jedná se o nadčasový dobrodružný příběh cesty za poznáním.
Autorka zde vytvořila zbrusu nový svět, se svými vlastními pravidly a geografií, zcela odlišný od světa Harryho Pottera i pohádky Ikabog.
Knihu napsala z lásky – inspirovala se pevným vztahem, který děti mívají ke svým nejoblíbenějším hračkám a který často z nostalgie přetrvává i do dospělosti.
Kniha je sice určena čtenářům od osmi let, zamiluje se do ní však celá rodina

Malvínčiny Vánoce

Půvabný zimní příběh pro děti od oblíbené slovenské autorky.
Lištička Malvínka prožívá svou první zimu. Na krajinu se snášejí sněhové vločky a všude je tolik nepoznaného! Když se Malvínka jednoho dne zatoulá k domku na kraji lesa, nestačí se divit. Co to ti lidé pečou za voňavé koláčky? Proč mají v domě malý stromeček? A co jsou ty Vánoce vlastně zač? Díky zvířátkům z lesa i novým kamarádům Jiříkovi a Johance se nakonec všechno dozví. A jak oslaví své první Vánoce ona?

REKLAMA

  Foto: @Albatrosmedia.cz
Foto: @Albatrosmedia.cz

Zimní pohádky

Úžasně ilustrovaná knížka zimních příběhů z celého světa.
Zima vždy byla časem vyprávění příběhů. Večery jsou dlouhé, venku je brzo tma a představivost se rozjíždí naplno… Uvelebte se u krbu s touto překrásnou sbírkou pohádek, které oslavují divy zimního období! Spolu s dětmi se vydáte do všech koutů světa a objevíte fantastické kraje pokryté ledem a sněhem – od Severní Ameriky přes Sibiř a Čínu až po Skotsko. A doprovázet vás budou kouzelné ilustrace, které z vašeho putování udělají nezapomenutelný zážitek.

  Foto: @Albatrosmedia.cz
Foto: @Albatrosmedia.cz

Skřítci Radostníčci a veselé čarování

Těmto roztomilým skřítkům leží na srdci jen jediné – chtějí vám udělat radost!
Na ostrůvcích v moři Štěstí žijí skřítci Radostníčci. Jejich posláním je nosit radost dětem, dospělým i zvířátkům. A že se jim to daří! Bambrlínek s Rufulínem svedou dohromady osamělou Valentýnku s panem spisovatelem Zlatíčkem, který marně hledá nápad na novou knihu. Láskovníček s Drahojánkem potěší prodavačku ve starožitnictví hračkami, se kterými si hrávala jako holčička. Smíšek a Marcipánek osladí život dvěma kamarádům, jež málem rozdělil jeden vánoční dárek.

  Foto: @Albatrosmedia.cz
Foto: @Albatrosmedia.cz

Bubáček a zlobivá závěj

Bubáček se vrací v zimním příběhu plném her a dobrodružství.
Venku napadl sníh a Bubáček má hotové Vánoce – tohle je totiž jeho první zima! A hodlá si ji pořádně užít. Společně s Lukášem vyrazí ven, aby se pořádně zkoulovali, užili si jízdu na sáňkách a postavili nejlepšího sněhuláka. Zimní radovánky nakonec vylákají ven i Myšošlapa, kterému se do chladného počasí nejdřív moc nechtělo. Jenže Bubáček v jednu chvíli zjistí, že je sám v hlubokém sněhu a nemůže se vyhrabat… Podaří se ho zachránit včas?

REKLAMA

 Foto: @Albatrosmedia.cz
Foto: @Albatrosmedia.cz
Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA