REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.10. a svátek má František

Už jste psali dopis Ježíškovi?

9. 11. 2021

Psaní dopisů Ježíškovi je tradicí v mnoha domácnostech. Přinášíme Vám nápady na psaní dopisů a inspiraci na jejich odeslání. Ježíškovi můžete dopis napsat, nebo namalovat a dát ho večer za okno… a třeba v noci přiletí právě k vám.
A nebo, můžete naopak i dopis od Ježíška dostat! Vánoce jsou zkrátka plné překvapení!

Některé portály přináší tipy na vánoční dárky a vzory dopisů k vytisknutí. Dopisy jsou v klasickém formátu A4, takže je můžete vytisknout na běžné tiskárně. Nemáte barevnou tiskárnu? Nevadí, klidně ho vytiskněte černobíle a děti mohou využít svou fantazii a dopis vybarvit pastelkami nebo kolorovat vodovými barvami.

Krásné vzory dopisů najdete i na stránkách www.vanocnisen.cz/dopis-jeziskovi. Jsou tu nejen vzory, ale i jednoduché návody, jak by mohl být dopis formulován. Zkusit můžete i odpověď od Ježíška a o velké překvapení bude jistě postaráno.

REKLAMA

Dopis Ježíškovi od Chytré oičky. Foto: ©www.chytraopicka.cz
Dopis Ježíškovi od Chytré oičky. Foto: ©www.chytraopicka.cz

A ještě jeden tip – portál Chytrá opička Vám nabízí jak dopis, tak krásnou obálku, kterou si sami složíte. Vše najdete na www.chytraopicka.cz/a/stahnete-si-dopis-pro-jeziska-1

Ježíškovi píšeme, Ježíšek odpovídá

Ježíšek umí i odpovídat, zkuste to a udělejte radost svým nejbližším. Vyberte si jednu z originálních pohlednic a napište svůj vzkaz. O doručení až do schránky se postará Ježíšek. Speciální weby se postarají o to, abyste vy, nebo vaše děti, dostali pozdrav přímo od Ježíška. Jak to funguje? Jednoduše! Podívejte se na www.pozdravodjeziska.cz a rovnou vyzkoušejte.

REKLAMA

Že je Ježíšek jedním slovem „kouzelný“, o tom není pochyb. A tak asi ani nepřekvapí, že i přispívá na dobrou věc. Na stránkách www.jezisekdetem.cz můžete napsat dopis Ježíškovi a ten vám zaručeně odpoví. Zároveň je část z každého zaslaného dopisu věnována nadaci Dobrý Anděl.

Ježíškova pošta. Foto: ©www.bozidar.cz
Ježíškova pošta. Foto: ©www.bozidar.cz

Ježíškova pošta na Božím Daru

Od roku 1994 funguje na Božím Daru tzv. Ježíškova pošta. Pohledy, dopisy a přání pro své blízké lze na Boží Dar celoročně zasílat poštou na adresu Vánoční pošta Boží Dar 1, 362 62. nebo osobně vložit do speciální Ježíškovy schránky. Otisk příležitostného poštovního razítka lze získat každý rok od 1.12. – 23.12. Pokud byste po jeho otisku zatoužili, máme pro vás jednoduchý návod.

Chcete získat příležitostné vánoční razítko?

  1. Napište pohlednici, vánoční dopis nebo přání svým blízkým nebo známým.
  2. Na pohlednici nebo dopisní obálku určenou k orazítkování napište adresu, komu chcete vánoční přání poslat.
  3. Na pohlednici nebo dopisní obálku nalepte poštovní známku odpovídající hodnoty dle místa určení.
  4. Pohlednici nebo vánoční dopis vhoďte do Ježíškovy schránky na Božím Daru anebo vložte do dopisní obálky, nalepte poštovní známku a zašlete na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 362 62 Boží Dar.
  5. Vaše pohlednice nebo vánoční dopis bude v období od 1.12. až 23.12. orazítkován příležitostným vánočním poštovním razítkem a zaslán na Vámi uvedenou adresu.

Otisky razítek z předešlých let lze získat v Poštovním muzeu v Praze.

Razítka z předešlých let. Foto: ©www.bozidar.cz
Razítka z předešlých let. Foto: ©www.bozidar.cz

To, že na Božím Daru bydlí Ježíšek a že tu vyřizuje svoji poštu již několik let možná mnoho dětí ani jejich rodičů neví. Nejlepší na tom je, že děti nemusí čekat na Vánoce a mohou se „setkat“ s Ježíškem hned na několika místech po celý rok. Celoročně tu funguje stezka Po stopách Ježíška. Po absolvování Ježíškovy cesty získají malé dárky. A samozřejmě tu děti mohou zanechat svá přání na Ježíškově poště kdykoliv během celého roku.

Více informací na www.bozidar.cz.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA