REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 11.12. a svátek má Dana

Udělejte si čas v sobotu 8. října na Den zvířat v Zoo Liberec

Už je to vlastně tradice a skoro i povinnost – zoologické zahrady na celém světě si 4. října připomínají osobnost Františka s Assisi a oslavují toto datum jako Mezinárodní den zvířat.

Foto: ©Zoo Liberec
Foto: ©Zoo Liberec

I v Zoo Liberec  bude v sobotu 8. října v době od 10.00 do 16.00 připraven pro širokou veřejnost bohatý a zajímavý program zejména se zvířecí tématikou – komentované prohlídkové okruhy s návštěvou části zázemí zahrady (např. zvířecí kuchyně, dílen nebo zázemí stájí), setkání s odborníky na chov zvířat v lidské péči a záchranu druhů ve volné přírodě, komentované krmení lachtanů, výroba enrichmentu nebo dětmi milovaný facepainting. V letošním roce  se zapojili také někteří partneři zoo, takže se návštěvníci mohou těšit i na interaktivní stanoviště se sportovní nebo zdravotní tématikou. Samozřejmě nejde pouze o program, za návštěvu stojí Zoo Liberec jako taková – v této době už například bývají ve svém, výběhu k vidění letošní mláďata pandy červené.

Neobvyklým bodem programu bude letos kynologická ukázka. Svou mimořádnou otvírací dobou k tomuto dni přispěje i Dětský koutek v Lidových sadech – má připravené speciální vstupné a v 15 hodin loutkovou pohádku pro děti. Dětský koutek prošel v poslední době rozsáhlejšími úpravami, rozhodně stojí za návštěvu. Podrobný časový plán celého dne a mapku stanovišť najdete na zooliberec.cz.

REKLAMA

Foto: ©Zoo Liberec
Foto: ©Zoo Liberec

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA