REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 3.10. a svátek má Bohumil

Rodinná dovolená v Karlovarském kraji: odpočinek pro rodiče, zábava pro děti

15. 7. 2023

Karlovarský kraj je pro děti jako stvořený. At už máte doma neúnavné rošťáky, hloubavé vědce nebo nadšence do zvířátek, nemůžete sáhnout vedle. Inspirujte se našimi tipy a nechte je vyřádit na hřištích a atrakcích, vplout do pohádkových světů nebo se dozvědět něco o přírodě.

Město horkých pramenů a pohádkových výletních míst

Kde jinde začít dovolenou než ve městě filmového festivalu v Karlových Varech. Až ochutnáte horké minerální prameny, vyzkoušíte blahodárné procedury a nabažíte se procházek po kolonádách můžete lanovkou vyjet do areálu roz­hledny Diana. Kromě výhledu na celé město láká děti minizoo a rodiče zase pose­zení ve výletní restauraci. Příjemnou procházku uprostřed horkých dnů nabízí nedaleká obora Svatý Linhart, kde si můžete utrhnout šišku těsně pod korunou stromu, zatímco se pod vámi pasou jeleni. Sportovní nadšenci jistě ocení areál Rolava, cyklostezku a vodáckou stezku Ohře vedoucí překrásným údolím Svatošských skal. K příjemnému rodinnému odpoledni zve Mattoniho stezka po stopách skřítků v obci Kyselka u Karlových Varů. Kdo ví, třeba po cestě i na nějakého narazíte. A pokud ne, tak nezoufejte. Chuť si spravíte lahodnou kávou a domácím dortíkem v Cafe Duha.

Mini Zoo a Motýlí dům Diana. Foto: ©Živý kraj

Cheb: Historické město plné překvapení!

Ve městě prodchnutém historií najdete chebský hrad – jedinou císařskou štaufskou falc na našem území. Rekreační areál v podhradí si přímo říká o rodinný výlet. Malí rošťáci se vyblbnou na sportovištích nebo na lanové dráze. Zdejší amfiteátr často hostí i kulturní a umělecké akce. Romantické uličky vás dovedou až na historického náměstí, kterému vévodí unikátní soubor kupeckých domů zvaný Špalíček. Až se posilníte v moderním bistru Botanique, můžete naplno propadnout motokárovému šílenství na největším a nejmodernějším okruhu v České republice v areálu Kartarena. Jestli máte chuť spíš na relax u vody, vodní přehrada Jesenice bude tou správnou volbou. A když ještě kousek popojedete, narazíte na statek Doubrava, který je originální ukázkou tradiční chebské architektury, kde ochutnáte výbornou domácí kuchyni i lahodné zákusky.

REKLAMA

Funarena Cheb. Foto: ©Živý kraj

Plážový ráj i tradiční řemesla: Sokolov vás nadchne!

Sokolov vás rozhodně překvapí množstvím historických památek v čele se zámkem, který ukrývá tajemný poklad. Svůj program můžete začít výbornou snídaní třeba v Café SokoLove. A co dál? K rodinnému výletu vybízí statek Bernard v chebském stylu, kde se zábava snoubí s poučením. Vyzkoušíte si tradiční řemesla, najdete tu také zookoutek a výběrovou restauraci. Plánujete vyrazit k vodě? Moderní vodní areál Michal, známý jako Sokolovské moře, má více než 500 metrů dlouhou pískovou pláž, obří tobogán, sportovní vyžití a během léta zve také na bohatý kulturní program.

Koupaliště Michal, Sokolov. Foto: ©Živý kraj

Ježíškova cesta i adrenalinový ráj

Kde jinde se ukrýt před horkým letním dnem než hluboko v poetické krajině Krušných hor. Vezměte děti na procházku skrze lesíky a údolí po pověstné Ježíškovo cestě. Vede přes třináct zastávek u domečků Ježíškových pomocníků, kde na děti čekají zajímavé a napínavé úkoly. O poznání adrenalinovější zážitek nabízí areál Plešivec s obří houpačkou, volným pádem ze třinácti metrů, bungee trampolínou či bobovou dráhou. Menším návštěvníkům učaruje lanové centrum nebo mytická stezka plná strašidel a příběhů. Rádi jezdíte na kole a chcete si to tentokrát trochu okořenit? Na čtyřiadvaceti kilometrech klesajících cyklostezek v Trailparku Klínovec se vyřádí začínající jezdci, rodiny s dětmi i pokročili bajkeři. Už přišel čas trochu přibrzdit? Opravdu originální občerstvení nabízí pohádková chaloupka u Červené jámy, postavená ze dřeva a hlíny. Najdete ji při procházce tajemnou krušnohorskou hornickou krajinou v blízkosti gigantické důlní propadliny Červená jáma.

REKLAMA

Klínovec. Foto: ©Živý kraj

Projděte si Česko během hodinky

Město, které léčí i zpívá. Možná už tušíte, že řeč je o Mariánských Lázních s léčivými minerálními prameny. Symbolem města je originální zpívající fontána obklopená lázeňskými parky i honosnými kolonádami. Po hudebním vystoupení popadněte křupavou oplatku a vyjeďte lanovkou do parku miniatur Boheminium. Na dosah ruky máte více než sedm desítek modelů památek z celé republiky jako Karlštejn, Ještěd, zámek Červená Lhota nebo třeba zámek Český Krumlov. Máte s sebou neúnavné rošťáky? Vyrazte odpoledne do přírodního parku Prelát, kde děti prozkoumají fungování mlýnského kola, zablbnou si v dětském srubu nebo se na chvíli promění v indiány. Zámek Kynžvart kousek od Mariánek si mohou děti projít jako princové a princezny v doprovodu čarodějnice Agáty, bílé paní nebo princezny Markéty.

Boheminium. Foto: ©Vladimír Surmaj, Živý kraj

TIP: Objevujte Karlovarský kraj s Karlovy VARY REGION CARD výhodněji. Více na www.karlovyvarycard.cz

Další tipy na výlety najdete na ww.zivykraj.cz             #mozaikazazitku

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA