REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Procestujte s dětmi svět v Poštovním muzeu ve Vyšším Brodě

27. 8. 2022

V Poštovním muzeu ve Vyšším Brodě v areálu kláštera můžete až do 31. října s rodinou procestovat celý svět! K vidění je mimo jiné výstava Cesta kolem světa za 80 známek, při jejíž přípravě jsme se nechali inspirovat románem Julese Verna. Osm desítek pečlivě vybraných novodobých poštovních známek, které reprezentují osmdesát míst světa. Známky jsou součástí rozsáhlé sbírky zahraničních poštovních známek, v níž muzeum schraňuje více než 800 tisíc exemplářů těchto malých grafických okének do všech zemí světa. Děti si známky mohou nejen prohlédnout, ale také se zúčastnit malého soutěžního kvízu.

Dospělé zaujmou vystavené unikátní historické mapy ze sbírek muzea, které doplňují cestovatelskou výstavu. Dnes, v době satelitních telefonů, navigací a Google map, si asi nikdo neumí představit, jaké to bylo před sto padesáti lety, kdy se cestovatelé vydávali prakticky do neznáma. Kreslené, později tištěné mapy byly neocenitelnou pomůckou, bez níž si cestu nikdo netroufl podniknout.

Za vidění rozhodně stojí i stálá expozice. Na ploše téměř 2000 m2 jsou vystaveny předměty spojené s každodenním provozem pošt od 16. století po současnost. Rodiny si společně užijí zábavu v herním sále, kde si mohou také odpočinout, telefonovat nebo si vyzkoušet svoje dovednosti v poštovním desetiboji. Celou stálou expozicí děti provede Letní poštovní detektivka. Otevřeno je denně mimo pondělí 9-17 hodin.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA