REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 10.12. a svátek má Julie

Od afrického muzea až k výběhům se zvěří

Vydejte se s námi na Holicko a užijte si den plný zvířátek a poznávání, ať už v africkém muzeu, tak u výběhů s divokou zvěří ve Vysokém Chvojně. Čeká vás příjemných 30 kilometrů našlapaných po lesích a cyklostezkách v okolí Holic na Pardubicku.

Unikátní africké muzeum místního rodáka dr. Emila Holuba v Holicích představuje kromě mnoha exponátů z afrických výprav i vzácné osobní předměty manželů Holubových. Přes léto je otevřeno úplně každý den od 9:00 do 17:00 s krátkou polední pauzou. Po návštěvě muzea, která vám zabere zhruba hodinku, můžete vyrazit na cyklovýlet, anebo trasu ujít pěšky. To necháme na vás.

Z Holic se vydáme směrem Veliny, kde stojí unikátní dřevěný kostel svatého Mikuláše. Na rozdíl od většiny kostelů nemá klenutý strop a v márnici je k vidění dochovaná josefínská rakev. Kostel bývá přístupný během zvláštních příležitostí jako je Noc kostelů či koncerty. Ovšem i z venku je čím se kochat.

REKLAMA

Ve Velinách se napojíme na naučnou stezku Rytíře Velingera a budeme pokračovat k Borohrádku. Před Borohrádkem naučná stezka končí a dám pokračujeme po cyklotrase č. 4158 krásnými lesy plnými hub a borůvek, pak kolem Žďárského rybníku a cyklotrasa 4161 nás dovede do Poběžovic u Holic. Odtud je to, co by kamenem dohodil do Vysokého Chvojna – zejména děti budou nadšené z místního zookoutku, dospělí ocení klid a stín rozlehlého arboreta. V zookoutku bydlí jeleni, mufloni a další divoká zvěř. Arboretum nabízí pohled do rostlinné říše – u každého stromu z popisku zjistíte, o jaký vzácný kus se jedná. a po výletě jistě přijde vhod občerstvení! Přímo u výběhu se zvěří stojí Restaurace a penzion Zámeček, kde si vychutnáte dobroty i s výhledem na majestátní jeleny.

Přejeme šťastnou cestu! Další tipy na výlety najdete na našem facebooku Turistická oblast Pardubicko.

REKLAMA

Foto: ©Zookoutek Vysoké Chvojno, Hanka Krejbichová, Aleš Otava

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA