REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 11.12. a svátek má Dana

Objevte 5 nejžádanějších ubytovacích zařízení na Šumavě

6. 3. 2023

Když se řekne Šumava, pravděpodobně si vybavíte národní park. Jde o rozsáhlé pohoří na hranicích Česka, Rakouska a německého Bavorska. Patří mezi nejkrásnější místa České republiky a pokud se sem chystáte, určitě oceníte naše tipy na nejoblíbenější ubytování právě na Šumavě.

  1. Chata Vydra

Novostavba kousek od městysu Křemže je situována do chatové osady Mříč. Hosté ze všeho nejvíce oceňují terasu s výhledem na rybník, v němž se můžete vykoupat a zároveň se po něm třeba projet na loďce nebo paddleboardu. Na základě domluvy je také možné do chaty umístit dětskou postýlku. Součástí chatky je taktéž krb, podlahové vytápění a především sauna. Hospodyňky jistě ocení perfektně vybavenou kuchyň včetně naplněného kávovaru. Po předchozí domluvě s majitelem objektu si můžete také zapůjčit kola nebo jiné sportovní vybavení, které oceníte při aktivním odpočinku. Zároveň se tu nebudou nudit ani houbaři nebo milovníci pěší turistiky, příležitostí k těmto aktivitám je tu rozhodně dostatek.

Foto: ©Chata Vydra
Foto: ©Chata Vydra
  1. Apartmány Nad rybníky

obci Hůrka najdete dům hned se šesti apartmány, kam si můžete vzít i svého domácího mazlíčka. Součástí stavení je ohniště, altánek jako stvořený na grilování nebo rožnění prasátka a také dětské hřiště, které potěší hlavně vaše nejmenší. Velké plus pro hosty představuje hlavně vybavená lednička plná uzenin, které si můžete hned ugrilovat. A zároveň si k dobré večeři sami načepujete pivo. Všechny apartmány jsou také čisté, prostorné a v kuchyni nechybí ani myčka, abyste se nemuseli zdržovat mytím nádobí. Majitelé jsou velmi ochotní a vyjdou tak vstříc každému svému hostovi. V letních měsících také můžete využít venkovní bazén.

REKLAMA

Foto: ©Apartmány Nad rybníky
Foto: ©Apartmány Nad rybníky
  1. Pravé srdce Šumavy

Původně to byla lovecká chata, dnes je z ní velmi příjemné ubytování pro páry i rodiny s dětmi nebo skupiny přátel. Zrelaxovat se můžete v sauně, povečeřet pak u ohniště nebo na terase vybavené grilem. A protože se chata nachází hned u lesa, nemůže být šumavská atmosféra dokonalejší. Majitelka chatky je komunikativní a milá, a především dbá na to, aby jejím hostům vůbec nic nechybělo. Jen kousek od ubytování najdete mnohé významné lokality jako Schwarzenberský kanál, Medvědí stezku, Jelení Vrchy nebo vodní nádrž Lipno.

  1. Chalupa Budinka

Na kraji obce Černice se u lesa nachází typická jihočeská chalupa, za jejímiž zdmi se mimo jiného ukrývá sauna i vířivka, ohniště, altánek, terasa, pingpongový stůl, zahradní houpačka nebo gril. V jejím okolí se rovněž nachází hned několik příležitostí k rybaření. Nemovitost byla nedávno zrekonstruována, proto na vás čeká velmi čisté prostředí a moderní vybavení, přesto si chalupa zachovává svůj venkovský ráz. Za obrovskou výhodu považují hosté i velkou zahradu a plnou vybavenost chalupy včetně dokonale zařízené kuchyně.

REKLAMA

Foto: ©Chalupa Budinka
Foto: ©Chalupa Budinka
  1. Chata Šumava

Chatu Šumavu najdete na kraji obce Hojsova Stráž. Prázdninový dům v sobě skrývá hned deset ložnic a plně vybavenou kuchyň. Nechybí mu ani zahrada s ohništěm, kde můžete trávit dlouhé letní večery. Rodinám s dětmi je k dispozici dětská postýlka, vyřádit se pak děti mohou na pískovišti. A můžete si sem vzít i svého menšího domácího mazlíčka.

Foto: ©Chata Šumava
Foto: ©Chata Šumava

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA