REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Na vodu s dětmi! BEROUNKA – řeka, která je sjízdná celý rok

Přemýšlíte, jak si užijete s dětmi ještě poslední záchvěv léta? Co třeba vyrazit na vodu? Berounka je ideální pro začátečníky, a navíc je jako jedna z mála řek sjízdná téměř po celý rok.

S dětmi doporučujeme pohodovou trasu z Berouna do Zadní Třebáně. Tento úsek je dlouhý 14 kilometrů a disponuje skvělým vlakovým spojením.  Nemusíte řešit složitý převoz aut, ale spojíte splav řeky i s výletem vláčkem. Přijedete na nádraží do Berouna, poté pešky projdete městem do autokempu Na hrázi, kde si vyzvednete svá plavidla. V Berouně vás také hned čeká první jez, který je třeba přenést po pravém břehu. Pokud jedete větší parta a nechce se vám s dětmi šlapat pěšky až do kempu, můžete si to usnadnit jako my. Pro lodě vysíláme kapitány a ženy s dětmi čekají na ostrově u jezu, ke kterému je to od nádraží blíž. Pomůžeme tatínkům přenést lodě a pod mostem Politických vězňů začínáme svou výpravu.

Vybaveni na vodácký výlet. Jednodenní splutí Berounky. Foto: ©Kateřina Šimková
Vybaveni na vodácký výlet. Jednodenní splutí Berounky. Foto: ©Kateřina Šimková

Kam na jídlo?

Na oběd doporučujeme zastavit cca po 5,5 km v Srbsku. Dobře se najíte například v restauraci U Berounky, která je na levém břehu přímo u vody, takže z terasy restaurace vidíte i na svá zaparkovaná plavidla. Druhou možností je restaurace U kapličky, která je jen o pár kroků dál.

REKLAMA

Další zastávkou může být bufet v kempu v Karlštejně, který je přibližně na devátém kilometru od startu. V tomto místě je také možné končit, pokud byste chtěli na začátek vyzkoušet spíše kratší trasu. Jen pozor, ne všechny půjčovny lodí mají v nabídce svoz z tohoto místa.  

Pokud poplujete dál, čeká vás za Karlštejnem jez. V případě příznivých podmínek je sjízdný přímo po jezu. My však vždy přenášíme po levém břehu. Na konci trasy v Zadní Třebáni narazíte na poslední jez, taktéž někdy sjízdný po jezu vpravo. I zde ale raději s dětmi vystupte a přeneste plavidlo po levém břehu.  Pod jezem znovu nasednete a hned po pár metrech za první zákrutou vás čeká konec plavby. Na pravém břehu uvidíte výstupní místo, které vás zavede do kempu Ostrov v Zadní Třebáni. Při čekání na odevzdání lodě se můžete převléct a občerstvit v Country hospodě na Ostrově. Na nádraží je to odsud už jen 400 metrů.

REKLAMA

Již tradičně využíváme půjčovnu Dronte, ale určitě neváhejte kouknout i na služby a ceníky ostatních dostupných půjčoven. Tak „Ahoooj, vodáci!“ a někdy na viděnou na Berounce.

Nejen z hřbetu koně je nejhezčí pohled na svět. Berounka. Foto: ©Kateřina Šimková
Nejen z hřbetu koně je nejhezčí pohled na svět. Berounka. Foto: ©Kateřina Šimková

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA