Muzeum silnic Vikýřovice láká na herní výstavu Svět kostiček® z české stavebnice SEVA®

Návštěvníci Muzea silnic ve Vikýřovicích u Šumperka se mohou až do 3. září 2021 těšit na unikátní expozičně – herní výstavu Svět kostiček® z české stavebnice SEVA®.

Nabídne ojedinělou expozici vlastní tvorby autora a patrona projektu putovních výstav Svět kostiček® Petra Šimra. K vidění jsou zvířata v životní velikosti, společenské hry, modely vozidel a zajímavé stavby. Velkým lákadlem může být také z kostiček SEVA např. detailně propracovaný model ulice periferie města, se silnicí, zahradami, budovami a vozidly. Unikátní je dvoupohledová budova hasičárny s detailně propracovanými interiéry i exteriéry, sestavená dle skutečné požární stanice z roku 1923. Novinkou z dílny autora je pak skulptura kostlivce v životní velikosti dospělého muže s pohyblivými končetinami tak, jak je tomu ve skutečnosti, dále také model upíra nebo postava Napoleona Bonaparte. Mezi dominanty expozice patří dvoupohledový model kostela s hřbitovem, který je se svými rozměry adeptem na zápis do Guinessovy knihy rekordů. Na výšku měří úctyhodných 201 cm, je seskládán z více než 27.700 dílů stavebnice Seva. Díly modelu nejsou nijak lepeny ani modifikovány. Stavba zabrala autorovi 171 hodin času.


Zajímavá jsou také exponáty z edice Seva Food a Seva Kitchen, které volně navazují na ediční tovární sadu Seva Rodina – Vaříme. Jedná se o detailně propracované modely pokrmů – například krůtí stehno s rýží a restovanou zeleninou, míchaná vajíčka s pečivem, festivalový kukuřičný klas a další jídla. Edice Seva Kitchen nabídne kuchyňské náčiní (klepáček na maso, šťouchadlo na brambory, obracečka na palačinky, naběračka, aj.) a samozřejmě kuchyňské nádobí – talíře, hrnky, číše, ale i pánev nebo hrnce.


Součástí výstavy je také velká dětská herna o několika herních zónách s kostičkami Seva®, BLOK®, Mosaic Maxi, Combi Car a Disco.

Muzeum silnic ve Vikýřovicích u Šumperka
adresa: Hraběšická 203, 788 13 Vikýřovice
telefon: 583 211 688
e-mail: muzeumsilnic@ssok.cz
www.muzeumsilnic.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama