REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Magický průvodce světem knih o Harry Potterovi od J. K. Rowlingové právě vychází v Albatrosu

13. 10. 2023

Harry Potter: Kouzelnický almanach (Albatros, překlad Kateřina Hajžmanová, 699 Kč) je prvním oficiálním, nádherně ilustrovaným průvodcem k sedmi knížkám o Harry Potterovi, který potěší celou rodinu.

Harry Potter: Kouzelnický almanach nabízí čtenářům jedinečné prozkoumání kouzelnického světa. Osloví mladé fanoušky, kteří se chystají na svou první cestu do Bradavic, ale i zkušené čtenáře, kteří můžou díky nevšední hravosti objevovat různá tajemství.

Almanach čtenáře přímo oslní. Hýří nádhernými barvami, má pevnou vazbu, záložku a ilustrované předsádky. Je to skvěle utříděná knížka – dárek pro čtenáře, který jej jistě ocení i po mnoha letech.

REKLAMA

Kniha vychází z původního díla J. K. Rowlingové a je nezbytným obrazovým průvodcem plánky, mapami a detaily včetně kouzelnických předmětů, báječných pochutin, zvídavých rostlin a fantastických zvířat z kouzelnického světa. V sedmi velkolepých kapitolách se čtenáři dozví o svých milovaných postavách, znovu prožijí své oblíbené okamžiky, naučí se kouzlům a magii, budou hledat skrytá tajemství a ztratí se při zkoumání Bradavic a okolí. Od Moudrého Klobouku po kouzlení. To všechno zde najdou.

Kniha obsahuje ilustrace sedmi nevšedně talentovaných ilustrátorů z celého světa, jimiž jsou Peter Goes, Louise Lockhart, Weitong Mai, Olia Muza, Pham Quang Phuc, Levi Pinfold a Tomislav Tomić. Každý z nich přináší svou vlastní mimořádnou kreativní vizi do kouzelnického světa J. K. Rowlingové.

REKLAMA

Petr Eliáš, šéfredaktor nakladatelství Albatros, říká: „Kouzelnický almanach je něco, na co všichni fanoušci Harryho Pottera čekali. Je tak pestrý a obsáhlý, že se snad ani nedá přečíst v jednom kuse, ale otevřít ho na libovolném místě a zalistovat jím je ryzí potěšení.“

Harry Potter: Kouzelnický almanach vychází ve 35 jazycích a jeho vydání je podporováno celosvětovou reklamní kampaní.

O ilustrátorech

Peter Goes je umělec na volné noze a ilustrátor obrázkových knih pro děti. Žije v Belgii. Pracoval také jako inspicient a studoval animaci na KASK v Gentu. Peter kombinuje hravé čarodějky, kouzelníky a kouzelné tvory s neuvěřitelně bohatými detaily. Pokochejte se jeho jedinečnou vizí Gringottovy banky, tichou působivostí Pobertova plánku a policemi v bradavické knihovně.

Louise Lockhart studovala ilustraci na Glasgow School of Art a nyní je nezávislou ilustrátorkou a tiskařkou žijící ve Velké Británii. Její styl ovlivňuje především láska ke klasickým sběratelským tiskovinám a jasným, sytým barvám. Zastavte se a vychutnejte si její sladkosti z vozíku ve spěšném vlaku do Bradavic, ze kterých se vám budou sbíhat sliny. Pak si užijte její jedinečná košťata a působivé róby pro Zimní ples.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA