REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 2.12. a svátek má Blanka

Lehčí už to nebude, milé děti

„Mám nápad. Uděláme si výlet na kolech! Né, né, křičely děti a dílem prchly nebo se daly do usedavého pláče.“ Přijde vám to povědomé? Věřte nebo ne, není to jenom proto, že jsou děti líné a cyklistika je pro ně o parník méně zajímavá než Minecraft.

Ten, kdo má výchovu malého cyklisty již nějaké to desetiletí za sebou, jistě si vzpomene, s jakým kolem se běžně děti potýkaly (a často i dnes potýkají). Bylo-li třeba kolečko někam poodnést, například kvůli menší ochotě šlapat, či kvůli akutnímu záchvatu smutku z cyklistiky jako takové, rozhodně se proneslo a způsobilo nejednu ruku dlouhou. Považte, pokud dospělá osoba vláčí 16“ kolo jako vůl ruchadlo bratří Veverkových, co má proboha dělat to dítě?

Proč jsou vlastně dětská kola těžká?

Dětská kola se ještě i dnes vyrábí s ohledem na co nejnižší pořizovací cenu. Proto se u takových kol běžně používají komponenty určené pro levná „dospělá“ kola. Takové dětské kolo má excelentní nosnost (120 kg) a tomu odpovídající hmotnost často 13–15 kg a více. Zdůrazňování výhody, že na kolečku může jezdit i tatínek jako cvičený medvěd, není racionální argument!

REKLAMA

Ovládací prkvky, které děti neovládnou

Ovládací prvky by už z podstaty měly být dobře ovladatelné, ale dost často jsou pro děti takřka neovladatelné. Ať už se jedná o protišlapnou brzdu typu torpedo, která je jednak těžká, a druhak nepraktická, otočné řazení typu gripshift, u kterého rezignovala na změnu rychlostního stupně i většina zdravých dospělých žen nebo brzdové páky od gripů vzdálených jako Hrčava od Aše. A v Beany řekli dost!

Konec domácímu násilí pod rouškou sportu!

Trend lehkých dětských kol dorazil i do naší kotliny a je naprosto skvělé, že ty nejlepší výrobky na trhu jsou české značky. Značka lehkých dětských kol Beany z Vrchlabí má hned několik nej.

REKLAMA

Lehká dětská kola Beany jsou prostě bezva. Foto: ©Beany
Lehká dětská kola Beany jsou prostě bezva. Foto: ©Beany

Dětská kola Beany od 5,3 do 9,1 kg

Geometrie jednotlivých velikostí rámů vznikala v konzultaci s fyzioterapeutem s ohledem na specifické proporce dětí od 90 do 165 cm tělesné výšky. Kola Beany jsou vyráběna v pěti velikostních kategoriích dle průměru kol 16, 20, 24, 26 a 27,5 palců s hmotností od 5,3 do 9,1 kg, což jsou vůbec nejlepší parametry na trhu. Veškeré ovládací prvky jsou speciálně určené pro malé cyklisty. Pedály, zdvih brzd, brzdové páčky, řadící páčky, sedla, představce – to vše je vybráno se zřetelem na hmotnost a snadnou ovladatelnost. Navíc i vzhled kol – barevné kombinace a branding má estetickou hodnotu a nedělá z dětí jednorožce z duhového království. Beany jsou prostě bezva.

Krásné barvy, dostupnost a dárky navíc!

A co je ještě bezva? Kola Beany máme ve všech barvách a velikostech ihned on-line v e-shopu Citybikes nebo v prodejnách v Praze-Vršovicích a Brně-Králově Poli. Ke každému kolu dáváme dva dárky – znělý zvonek a blikačky zdarma. Garantujeme u kol Beany nejnižší cenu na trhu a samozřejmostí je sestavení a seřízení přesně na míru juniora.

Tak co ty na to, Ježíšku?

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA