KOMEDIANTI V ULICÍCH 2021. Festival pouličního divadla v Táboře

Festival pouličního divadla v Táboře se koná ve dnech 6. – 8. 8. 2021 na Žižkově náměstí a v přilehlých ulicích. Jubilejní 10. ročník festivalu nabídne publiku zdarma to nejlepší z domácí tvorby pouličního divadla a nového cirkusu, nebudou chybět ani tradiční koncerty či hravé dílny. Program nabídne přes dvacet vystoupení pro malé i velké diváky.

Letošní ročník festivalu Komedianti v ulicích se organizátoři rozhodli věnovat čistě tuzemské tvorbě. Zejména proto, že pro českou kulturu je v této nelehké době každá podpora velmi cenná. Na Žižkově náměstí vystoupí dva nejvěhlasnější novocirkusové soubory. Cirk La Putyka přiveze představení Kaleidoscope, křiklavou koláž umu a radosti.   A přidá se také známý Holektiv s aviatickou show Letkyně. Losers Cirque Company představí žhavou novinku Konkurz, která za pomoci akrobacie dává nahlédnout do prostředí výběrových řízení. “My se vám ozveme!” Věta, kterou alespoň jednou v životě slyšel každý. Dnes zazní znovu. Skutečně se ozvou ale jen jednomu z uchazečů, kteří se vyzbrojeni vyladěnými “CVčky” právě pouští do boje o… O co? Záleží na tom vůbec? Budoucí vítěz teď musí odložit své pravé já, servítky a sebeúctu a dokázat, že je nejlepší. Nebo to alespoň předstírat lépe než ostatní. Uspět ve hře bez jasných pravidel rozhodně nebude snadné. Kdo přísné porotě předloží nejopojnější koktejl z talentu, přetvářky a ostrých loktů? Akrobatická show pestrá jako vylhaný životopis. O vítězi rozhodnou sami diváci. Účinkují: Karolína Křížková, Sára Stoulilová , Ester Josefína Vandasová, Kirill Yakovlev, Petr Dlugoš, Adam Rameš, Lukáš Borik, Petr Dvořák, Jiří Bělka. Režie, scéna: Petr Horníček.

Komedianti v ulicích, © Foto: Tábor

Žonglérskou oneman show nabídne fenomenální talent Filip Zahradnický. Filip Zahradnický tvoří abstraktní koláž obrazů a scén inspirovaných zbytečností a nezbytností umění. Skrze manipulaci s objekty a žonglování staví energické choreografie s originálními prvky vytvářejícími vizuálně atraktivní celek. Hlavními inspirativními kanály pro toto představení jsou vizuální umění a design obecně. Místo, kde se tyto prvky spojují je galerie. Filip Zahradnický proto vytvořil místo, kde se spojuje abstraktní umění s konkrétními předměty, vytvářející surrealistické situace na pomezí performance a výstavy v galerii.

Komedianti v ulicích, © Foto: Tábor

S komediální klaunérií přijedou například duo Břéťa a Čeněk z Divadla Bolka Polívky nebo další dvojice  Baumann&Henderson, která je odnoží divadla Continuo. Známí Bratři v tricku nabídnou  toaletní pohádku Hra o trůn. A na své si přijdou i nejmenší diváci, pro které zahrají své pohádky například Studio Damúza nebo Toy Machine. Loutková pohádka Český Honza od Divadla LokVar pro děti od tří let začíná na peci a končí královskou svatbou. Povede se Honzovi rozhoupat a vyzrát na čerty, draka a loupežníka? A vybrat si tu správnou nevěstu? No jo, hodně otázek a pomoct můžete i vy. Účinkují: Peter Varga, Martin Veliký. Režie: Michaela Homolová.

O pořádnou dávku rytmů z celého světa se postarají večerní koncerty. Kapela Caribe v pátek nabídne kubánskou hudbu a na pódiu spolu s muzikanty vystoupí i tanečnice, která bude diváky učit latinskoamerické tance. V sobotu v podvečer pak pestrou směs hudebních stylů rozehraje Tripleshot Jam, sestavený poněkud netradičně z profesionálních tanečníků, jedním z nich je například známý tanečník Ondřej Vinklát. Hudební program vyvrcholí sobotním večerním koncertem kapely Gipsy Brothers se kterou vystoupí zpěvák David Kraus. Chybět nebude ani tradiční ohňová show.

Komedianti v ulicích, © Foto: Tábor

Pro ty, kteří se nechtějí jen dívat, ale také se sami aktivně zapojit jsou připraveny dílny nového cirkusu a divadelního líčení. O zábavu mezi jednotlivými vystoupeními se postarají oblíbení animátoři, tedy mimové, klauni, žongléři či chůdaři.

Festival Komedianti v ulicích pořádaný ve městě Tábor vznikl v roce 2011. Svou poetikou je jedním z mála českých festivalů, který prezentuje moderní pouliční divadlo v centru památkové rezervace. Zaměřuje se na trendy reflektující současné pouliční umění v Česku i v zahraničí. Jeho doménou jsou cirkusová umění, klauni, pantomima, loutky, pohybové divadlo, interaktivní představení, dílny pro děti nebo hudba.

Komedianti v ulicích, © Foto: Tábor

Hlavním pořadatelem je město Tábor ve spolupráci s divadelní společností Mime Prague. Uměleckým šéfem a dramaturgem programu je přední český mim Radim Vizváry, držitel ceny Thálie a umělecký šéf Laterny magiky.

VSTUPNÉ ZDARMA!

www.komediantivulicich.cz

www.visittabor.eu

Komedianti v ulicích, © Foto: Tábor
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama