REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 11.12. a svátek má Dana

Kaštanové tvoření s dětmi

Kaštany nabízí spoustu možností, jak zabavit děti doma. Ať už v sychravých dnech, kdy se vám nikam nechce, nebo kvůli nachlazení a nemocem, kdy děti nemohou pobíhat venku.

Podle věku dětí je to někdy spíše tvoření dospělých za asistence dětí, ale věřte, že děti si budou kaštanových zvířátek vážit.

Co budete potřebovat?

Kaštany
Lepidlo v tyčince
Bílý a barevný papír
Pletací jehlici, šídlo, nebo malé ostré nůžky
Lihový fix
Špejle, zápalky, nebo kulatá párátka, drobné větvičky.
Pro pokročilé pak šípky, žaludy, slupky od kaštanů, špagát, nalepovací oči (papírnictví)

REKLAMA

Postup je jednoduchý. Do kaštanu uděláte díru (šídlem, nůžkami…) , do ní vsunete kus špejle nebo párátka, upevníte další kaštan a postupně vytvoříte zvířátka. Tak vytvoříte postavičku dle vaší fantazie. Místo očí pak nalepíte bílý papír a na něj domalujete oči (nebo můžete použít již hotové oči, které zakouíte i v běžném papírnictví), nebo na světlou část kaštanu jen oči dokreslíte lihovým fixem. Pusu pak domalujete, nebo vystřihnete z barevného papíru a přilepíte.

Z barevného papíru můžete také vystřihnout mašli, vyrobit papírovou čepičku, boty, a pod… Všechno nalepíte lepidlem v tyčince, jen je třeba chvíli počkat na zaschnutí. Máte-li šípky, listy a jiné přírodní materiály, nebojte se je použít na dozdobení.

Malým dětem budete muset díry vždy připravit, aby nedošlo k úrazu. Zasunování špejlí pak mohou zkusit sami. Výroba jako taková je pro děti dost abstraktní, je tedy dobré na začátek dětem vytvořit první postavičku, aby si uměly představit, co vlastně dělají.

Nebojte se, zvládne to opravdu každý!

Vyzkoušejte třeba ježka, žirafu, housenku, panáčka, sněhuláka, jelena, medvěda, nebo pavoučka.

Držíme Vám palce!

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA