Kam vyrazit v zimě za teplem?

V tuzemsku stále ještě sněží a teploty jsou v noci i ve dne pod bodem mrazu. Někteří nedočkavci už mohou přemýšlet o výletě za teplem, aby unikli každodenním mrazům. Například v Thajsku je v průběhu února průměrně 28 stupňů a je zde co objevovat. Zajímat by vás mohly také ostrovní Maledivy, na kterých se rovněž v průběhu února pohybuje teplota okolo 30 stupňů. Obě destinace nabízejí mnoho zábavy a zájezdy s plnou penzí i all inclusive pobyty.

Thajsko je v únoru ideální pro dovolenou

Thajsko se řadí mezi místa, ve kterých se střídá období sucha a období děťů. Zde naštěstí skončilo období dešťů v prosinci a v únoru si tak můžete užít skvělé počasí, ideální vlhkost vzduchu i skvělou teplotu vody. Velice oblíbenou destinací je například provincie Krabi, nacházející se na pobřeží Andamanského moře. Nabízí 4 700 kilometrů čtverečních pláží a krásné přírody. Navíc je zde dalších 120 ostrovů, které můžete navštívit vypůjčenou lodí nebo trajektem. Také hlavní město Thajska je jasnou volbou pro milovníky nočního dobrodružství. V Bangkoku se ale nachází také překrásný Lumphini Park v centru města. Dovolená v Thajsku může být také zajímavých gastronomickým zážitkem.

Thajská kuchyně je velmi rozmanitá a pestrá a skládá se převážně z darů moře a rýže. Místní kuchyně je výrazná také ostrými pokrmy nebo delikatesami z hmyzu. Ochutnat můžete thajské národní jídlo, které je směsí rýžových nudlí v kombinaci s vajíčkem, tofu, zeleninou, sušenými krevetami a oříšky. Pokud byste chtěli tento pokrm vyzkoušet, zeptejte se po Phat Tai.

Také Maledivy jsou v únoru kouzelné

V zimních měsících lze také navštívit Maledivy, kde je v únoru podobná teplota jako v Thajsku. I zde panuje příjemných 30 stupňů, navíc je zde celkem 1 200 ostrovů, které můžete během svého pobytu navštívit. Výchozím bodem pro vaše výlety může být například hlavní město Male, ve kterém naleznete bezpočet památek. Podívat se můžete na sídlo tamního prezidenta nebo můžete navštívit vyhlášené trhy Produce Market. Pro relaxaci na pláži můžete zvolit ostrov Hulhumale, kde je překrásná umělá pláž se vším, co si můžete přát od luxusní dovolené. Také místní kuchyně nabízí především mořské plody, ochutnat ale můžete místní černý čaj či tradiční rybí polévku.

Nezapomeňte před cestou vyřídit vše potřebné, abyste předešli problémům na cestách. Mějte na paměti, že Thajsko je přístupné bez víza na dobu 30 dnů, zatímco Maledivy vyžadují turistické vízum. V obou destinacích se také používají místní měny. Ani do Thajska ani na Maledivy není vyžadováno žádné speciální očkování. Může se ale stát, že budou vyžadovány extra opatření, například ve spojení s pandemií. V současnosti ale většina turistických destinací nevyžaduje žádné testy nebo dokonce karantény. Obě destinace se také řadí mezi bezpečné a můžete tak v klidu vyrazit s celou rodinou a svou dovolenou si užít.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama