REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora

Kam s rodinou na Jižní Moravu?

12. 3. 2023

Víte, co je tím nejlepším, co můžete udělat pro svou rodinu? Vyrazit na výlet na jižní Moravu! Tento koutek naší země skrývá mnoho krás, které stojí za to objevit s celou rodinou. Zámky, jeskyně, koupaliště, zahrady – to jsou jen některá z míst, která jsou ideální pro trávení času s rodinou na jižní Moravě. Pokud tedy hledáte tipy na nezapomenutelný rodinný výlet, držte se následujícího průvodce nejlepšími místy k návštěvě na jižní Moravě.

Místa k návštěvě s rodinou na jižní Moravě

Jižní Morava nabízí nespočet míst, která jsou ideální pro rodinný výlet. Zde jsou některá z nejlepších míst, která byste si neměli nechat ujít:

Zámek Lednice je bezesporu jedním z nejvýznamnějších památek nejen na jižní Moravě, ale i v celé České republice. S jeho krásnými parky a zahradami je toto místo ideální pro rodiny s dětmi, kde se mohou projíždět na lodi po řece, vydat se na cyklostezky či vodní sporty. Dospělí pak mohou obdivovat krásnou architekturu zámku a okolních staveb.

REKLAMA

otevírací dobaRok 2023
Únor a březenod 10 do 16 hodin. Pouze o sobotách a nedělích, I. okruh a skleník.
Duben a říjenod 9 do 16 hodin. Pouze o sobotách, nedělích a svátcích. Ve všední dny (kromě pondělí) jen pro předem ohlášené, rezervované výpravy o minimálním počtu 10 osob.
Květen, červendenně kromě pondělí od 9 do 17 hodin.    
Červenec a srpendenně od 9 do 17 hodin.
Září denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin.
Listopad a prosinec(do 17. 12. 2023) od 10 do 16 hodin. Pouze o sobotách a nedělích, I. okruh a skleník.

Zdroj: https://www.zamek-lednice.com/cs/informace-pro-navstevniky/navstevni-doba

Zámek Lednice. Foto: ©Pixabay.com
Zámek Lednice. Foto: ©Pixabay.com

Aqualand Moravia je moderní koupaliště, které nabízí celé rodině nespočet možností pro zábavu a odpočinek. Pro děti jsou k dispozici bazény a skluzavky, pro dospělé pak wellness centra a relaxační zóny. Celý areál je skvěle přizpůsobený pro rodiny s dětmi a nabízí i různé aktivity jako aqua fitness či aquapark. Takže si hlavně nezapomeňte doma plavky, nebo si udělejte radost a kupte si trendové plavky nové. 

REKLAMA

Zóna AQUA (bazény a tobogányZlevněná vstupenkaCelodenní649 Kč
Vstupenka1099 Kč
Dítě mladší 6 letZdarma

Zdroj: https://www.aqualand-moravia.cz/cenik

Aqualand Moravia. Foto: ©Pixabay.com
Aqualand Moravia. Foto: ©Pixabay.com

Zoo Brno patří mezi největší a nejnavštěvovanější zoologické zahrady v České republice. Pro rodiny s dětmi je zde mnoho interaktivních expozic, kde si mohou hrát s některými zvířaty a naučit se více o jejich životě. Prohlídka zoo je naprosto nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu. Na webu naleznete i časy krmení zvířat

Moravský kras a Punkevní jeskyně jsou dalšími nevynechatelnými místy na Jižní Moravě. Tyto jeskyně a podzemní řeky patří mezi největší přírodní divy v České republice. Pro rodiny jsou zde nabízeny speciální prohlídky a různé aktivity, jako jsou rafting a jeskynní výpravy. Pro milovníky přírody a krásných krajin je toto místo rozhodně tím pravým.

Valtice a Mikulovsko jsou dvě malebná městečka, která jsou obklopena vinicemi a nabízejí nádherné výhledy na krajinu. Pro rodiny jsou zde mnoho turistických tras, cyklostezek a vinných sklípků, kde si můžete vychutnat místní vína a speciality. Tato oblast je ideální pro klidný odpočinek a užívání si krásné přírody.

Mikulov. Foto: ©Pixabay.com
Mikulov. Foto: ©Pixabay.com

Tipy na ubytování a stravování

Když plánujete cestu na jižní Moravu s rodinou, musíte také zvážit ubytování a stravování. Zde jsou některé z nejlepších možností, které v této oblasti najdete:

Ubytování – Jižní Morava nabízí mnoho možností ubytování pro každou rodinu a každý rozpočet. Pokud preferujete luxusní zážitek, můžete si zarezervovat pokoj v historickém zámku nebo hotelu. Zde byste neměli zapomínat na vhodný dress code, pro jistotu se podívejte co znamenají jednotlivé styly. Hezky o tom napsal například web Sikorashop.cz ve svém blogovém článku : https://www.sikorashop.cz/a/dress-code-co-to-je-a-jak-se-podle-nej-obleknout.

Pokud hledáte něco cenově dostupnějšího, jsou zde také možnosti levných hotelů a penzionů. Pro ty, kteří chtějí prožít přírodu, jsou k dispozici kempy a chaty. Nic méně podívejte se hlavně na ubytování v Mikulově na webu Mega Ubytko. Najdete zde několik desítek možností na ubytování ať už pro sebe nebo i pro rodiny s dětmi. 

Stravování – Jižní Morava je proslulá svou gastronomií. Oblast je plná skvělých restaurací a vináren, kde si můžete vychutnat místní speciality, jako jsou ovocné knedlíky, moravská vinná klobása a mnoho dalších. Pokud hledáte něco rychlého a levného, jsou zde také možnosti různých stánků a bister, kde si můžete koupit tradiční moravské jídlo.

Každá z těchto možností nabízí své výhody a specifika. Zámky a hotely jsou ideální pro ty, kteří chtějí luxusní zážitek s prvotřídním servisem. Levné hotely a penziony jsou skvělé pro rodiny s omezeným rozpočtem. Kempy a chaty jsou nejlepší volbou pro ty, kteří chtějí prožít přírodu a zároveň ušetřit na ubytování. Pokud hledáte autentickou moravskou kuchyni, místní restaurace a vinárny nabízejí vynikající možnosti.

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA