REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 11.12. a svátek má Dana

Jak se připravit na rodinné focení?

4. 7. 2022

Rodinné fotografie jsou něčím, co vám vykouzlí úsměv na tváři i po několika letech. Můžete se alespoň na chvíli vrátit do let, kdy vám dítka nesahala ani po pás nebo do prvních dní vašeho čerstvě narozeného miminka. Jak se připravit na rodinné focení a na co byste si měli dát pozor?

Fotografa vybírejte pečlivě

První krok, který vás bezpochyby čeká, je výběr vhodného fotografa pro rodinné focení. Zkuste si nejprve najít na internetu pár fotografií pro inspiraci a zaměřte se na styl, který se vám líbí. Podle toho začněte hledat toho správného fotografa. Někteří profesionálové se zaměřují výhradně na focení miminek, jiní mají v malíku práci se staršími dětmi. V každém případě jich kontaktujte více a seznamte je s vaší představou o výsledných fotografiích. Díky komunikaci zjistíte, jestli si s fotografem sedíte i po této stránce a konečné rozhodnutí by pro vás pak mělo být snazší.

Sjednoťte oblečení

Fotograf by vám měl před focením dodat instrukce a mezi těmi hlavními pravděpodobně bude jednotný dress code. Snažte se vybírat spíše neutrální barvy a pastelové odstíny. Skvěle na fotkách vypadá například krémová barva a různé varianty modré nebo šedé. Naopak se snažte vyvarovat černým a výrazným barvám. Sytě červenou, oranžovou či zelenou raději nechte hluboko v šatníku. Stejně tak vynechte vzorované kousky. Naopak se nebojte doplňků a vsaďte například na klobouk, čepici nebo na větší šperky. A především nezapomínejte na to, že byste společně jako rodina měli ladit. Proto se, pokud možno, oblečte do podobného stylu.

REKLAMA

Buďte odpočatí a najezení

Před focením se nezapomeňte dostatečně vyspat a najíst. Možná se to zdá jako banalita, ale focení mnohdy bývá náročnou činností. Obzvlášť, když se snažíte zkoordinovat celou rodinu tak, aby fotky vypadaly hezky. Proto se postarejte o to, aby členové rodiny nepřišli na focení s prázdným žaludkem a s kruhy pod očima. Případně si zabalte i nějakou menší svačinku a vezměte ji s sebou na focení. Nezapomeňte také na láhev s vodou.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA