Jablíčkové tvoření s dětmi

Jak využít jablka jinde než v kuchyni

Letošní úroda jablek byla bohatá. Větve stromů se prohýbají pod zrajícími jablky, která můžete nasbírat třeba u silnice. A tak nebude vadit, když jablka využijeme i jinak než jen na přípravu pokrmů.
Tady jsou čtyři tipy, co si s jablíčky můžete vytvořit společně s vašimi dětmi. Příprava nezabere mnoho času, zvládne to každý a výsledek je krásný.

Jablečná tiskátka

Možná znáte ze školky tiskátka z brambor. Víte, že je možné je vytvořit i z jablek a to mnohem rychleji a snadněji? Jednoduše jablko svisle rozpulte (tedy od stopky k bubáku). Pak jablko potřete barvou (ideálně temperou) a obtiskněte na papír. Dokreslete košík, nebo strom. Můžete použít i barvy na látku a jablko obtisknout na látkový pytel například na křížaly, jablka, nebo na látkovou tašku.

Foto:© Pinterest
Foto:© Pinterest

Girlanda ze sušených jablek

Nejen na vánoční ozdobu se hodí ozdoby ze sušených jablek. Jablka vykouzlí příjemnou atmosféru i v době podzimu a navíc krásně voní. Zkuste místo křížal jednoduše nakrájet jablka na tenčí kolečka, (jablka se slupkou a jádřincem) zvládnou to i šikovní malí pomocníci, dejte je na pečící papír (nebo noviny) a nechte usušit na topení. Přes noc by mělo být hotovo a můžete navlékat. Připravte si větší jehlu a pevnou nit (dlouhou alespoň 1m), nebo slabý provázek a provlékejte plátky suchých jablek tak, jak se vám líbí. Můžete za každým plátkem udělat uzlík, aby byla jablka stále na místě, nebo je libovolně posouvat. Stejně tak můžete z jablíček vytvořit věnec, nebo jablíčka postupně ujídat jako křížaly. Hotovou girlandu pověste na vhodné místo.

Foto:© Pinterest
Foto:© Pinterest

Jablečný svícen

Nejjednodušší a zároveň krásnou ozdobou jsou jablečné svícny. S dětmi si vytvořte ten nejjednodušší. Jablko postavte a u stopky vydlabejte do velikosti a šířky čajové svíčky. Nechte děti ať Vám pomohou dlabat třeba malou lžičkou. Svíčku pak vložte do vydlabaného jablka tak, aby byla svíčka trochu vidět. Svícnem si pak ozdobte třeba stůl při rodinné večeři, nebo ho s dětmi na chvíli zapalte při čtení pohádky na dobrou noc.

Foto: Pinterest

Jablečný podzimní věnec

Posledním tipem na jablečné tvoření s dětmi je okrasný věnec, který i můžete připevnit třeba na vchodové dveře, plot, branku, nebo zavěsit doma na vhodné místo. Na věnec budete potřebovat silnější drátek, který seženete v domácích potřebách, zahradnictví, nebo železářství a pak i jeden slabší, tzv vázací. Jde o malou investici, která se vám bohatě vrátí. Drátek by měl být ohebný a silnější, aby se nedeformoval. Připravte si menší jablíčka, šišky, větvičky, barevné listí a mašličku. Jablíčka dle fantazie napichujte na drátek a střídejte se šiškami (připevníte je vázacím drátkem), větvičkami a listy. Nebo udělejte věnec jen z jablíček. Výsledek vypadá krásně. I když příliš dlouho nevydrží, udělá nádhernou náladu. Až se jablka začnou kazit, jednoduše je vyhoďte a drátky uschovejte na příště.

Foto:© Pinterest
Foto:© Pinterets
Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama