REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Harry Potter aneb Mudlové přijeďte express do Regionálního muzea v Teplicích

14. 7. 2023

Výstava unikátní sbírky Andrey Vendolské z Děčína přestavuje limitované edice a originální repliky předmětů spojených s fenoménem Harryho Pottera a jeho čarodějnického světa. Příběhy slavného kouzelníka Harryho Pottera vymyslela a v sedmi knihách sepsala britská autorka J. K. Rowlingová. Filmová série založená na jejích románech má dosud osm dílů, které produkovala a distribuuje společnost Warner Bros.

Sbírka Andrey Vendolské čítá stovky kusů. Z unikátů vlastní třeba kus školní uniformy, ve které natáčel Rupert Grint (Ron Weasley), ze stříbra vyrobenou jízdenku na školní vlak či vstupenku na mistrovství světa ve famfrpálu. Další zajímavostí z její sbírky je Kluběnka, zvíře ve tvaru chlupaté koule, kterou prodávala ve svém obchodě dvojčata Weasleyovi. Její oblibou je vylizovat kouzelníkům holuby z nosu, když spí, tím se živí. Všechny tyto předměty jsou součástí výstavy v Teplicích. Nechybí ani kouzelnické hůlky a peníze, erby školních kolejí, kostýmy, Dobby, mozkomor, Nebelvírský meč nebo vycházková hůl Alastora Moodyho. K vidění jsou i originální podpisy hlavních hrdinů a spisovatelky, ale i dalších herců, získané převážně korespondencí.

Návštěvníci si mohou vyzkoušet i kvíz, kde si mohou své znalosti prověřit a řada doprovodných akcí, na kterých se se sběratelkou Andreou Vendolskou bude možné setkat osobně.


Kdy: 25. 6. 2023 – 25. 2. 2024
Kde: Regionální muzeum v Teplicích, Zámecké nám. 517/14, 415 01 Teplice

Fb: @muzeum.teplice
Ig: muzeumteplice
Web: www.muzeum-teplice.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA