REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 17.4. a svátek má Rudolf

Děti oživí 770 let Bohumína: jejich obrázky zaplní město

17. 4. 2026
Autor: Dominika Mištíková

Děti přenesou historii Bohumína do obrázků

Bohumín letos slaví významné výročí a do oslav zapojuje i ty nejmladší. Pro děti ze základních škol připravil výtvarnou soutěž k 770 letům města, která propojuje historii s fantazií. Úkolem účastníků je zachytit život ve městě napříč různými obdobími – od minulosti až po současnost.

Organizátoři chtějí dětem dát prostor k vlastnímu pohledu. Právě jejich nápady a kreativita mohou nabídnout nečekané a inspirativní pohledy na to, jak Bohumín vnímají.

Fantazie bez hranic, technika libovolná

Do soutěže se mohou zapojit jednotlivci, skupiny i celé třídy. Děti mohou využít jakoukoli výtvarnou techniku i materiál, jediným omezením je maximální formát A3.

REKLAMA

Porota rozdělí soutěžní práce do tří věkových kategorií – od nejmladších školáků až po žáky druhého stupně a nižších ročníků gymnázií. Hodnocení se zaměří především na originalitu a zpracování tématu, nikoliv jen na technickou dokonalost.

Galerie pod širým nebem i výstava v knihovně

Vybrané obrázky nezůstanou jen v šuplíku. Naopak se stanou součástí unikátní venkovní galerie, která vznikne během městských slavností 13. června. Právě zde si je budou moci prohlédnout návštěvníci z řad veřejnosti.

REKLAMA

Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne už 11. června. Nejlepší díla pak dostanou ještě delší prostor – na podzim je doplní výstava v prostorách knihovny, kde budou k vidění během září.

Jak výtvarné soutěže pomáhají dětem rozvíjet talent

Podobné výtvarné soutěže mají pro děti velký význam. Pomáhají rozvíjet nejen kreativitu, ale také schopnost vyjádřit vlastní názor a vnímání světa. Zapojení do takových projektů často podporuje sebevědomí dětí a motivuje je k dalšímu tvoření i poznávání historie nebo okolí, ve kterém žijí.

Termíny, které byste neměli propásnout

  • Uzávěrka odevzdání prací: 22. května
  • Vyhlášení výsledků: 11. června
  • Městské slavnosti s galerií: 13. června

Obrázky mohou děti nebo jejich učitelé odevzdat v dětském oddělení knihovny K3 Bohumín.

Zdroj: Tisková zpráva, odborné články o vlivu výtvarných aktivit na rozvoj dětí :contentReference[oaicite:0]{index=0}

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA

Mohlo by se Vám také líbit

REKLAMA
REKLAMA