Den otevřených dveří v muzeu a brusírně skla Rajsko

Navštivte s námi jedinečné místo v srdci Šumavy, které oživuje tradiční broušení skla, a provede Vás historií šumavského sklářství.

Během Dne otevřených dveří se Vám zdarma otevřou brány muzea připomínajícího šumavské sklářství a také manufaktura, ve které brusiči do dnešních dob udržují tradici tohoto řemesla. Muzeum nabízí ukázku dochovaných výrobků zejména ze sklárny a brusírny v Anníně, která fungovala již od 18. století a dosáhla evropského věhlasu. Od roku 1948, kdy byla zbourána sklářská pec, se v Anníně sklo už jen brousilo. Jak se sklo brousí v dnešní době, můžete zhlédnout v brusírně, která se nachází hned vedle. Součástí muzea je také ateliér pro mladé skláře.

Po celý den pro Vás bude připravena řada aktivit a soutěží. Budete si moci vyzkoušet točit na hrnčířském kruhu, vytvořit si vinutou perlu, či si vyzkoušet virtuální realitu. Pravidelně budeme losovat výherce cen v rámci soutěže o nejoblíbenější projekt v Plzeňském kraji a na památku se budete moci vyfotit ve fotokoutku. Čeká Vás zkrátka nabitý zajímavý program během celého dne pro všechny věkové generace včetně rodin s dětmi.

Kdy:  28. srpen 2021 10:00 – 16:00
Více informací: https://1url.cz/IKFMZ

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama