Chorvatsko s dětmi, kam vyrazit?

Chorvatsko patří mezi oblíbené letní destinace. Kam ale vyrazit s dětmi, aby byla celá rodinná posádka spokojená? V dnešním článku zjistíte, které chorvatské ostrovy jsou skvělou volbou pro rodinnou dovolenou a kam vyrazit s dětmi ve Splitu.

Při cestování do Chorvatska byste rozhodně neměli vynechat chorvatské ostrovy. Je zde více než 1 000 ostrovů, které můžete objevovat, a je těžké si vybrat, který z nich navštívit.

Který chorvatský ostrov navštívit s dětmi?

Jedním z nejoblíbenějších ostrovů je Brač, na který se snadno dostanete lodí ze Splitu. Ostrov je známý svou bílou oblázkovou pláží známou jako Zlatni rat. Dalším oblíbeným ostrovem, na který se snadno dostanete ze Splitu, je Hvar, známý svými letovisky, pevností, působivými hradbami ze 13. století a impozantní Hvarskou katedrálou. Hvar je také výchozím bodem pro výlety na Paklené ostrovy, kde mohou rodiny objevovat skryté zátoky a soukromé pláže.

Pokud hledáte ostrov se spoustou zeleně, vydejte se na ostrov Mljet, jež se nachází v blízkosti Dubrovníku. Nejenže většinu ostrova pokrývá národní park, ale také se zde nachází krásná jezera, ve kterých se můžete koupat.

Velkým favoritem je ostrov Brač. Na Brač se dá snadno dojet na jednodenní výlet přímo Splitu a díky kompletním službám, mnohačetným dětským hřištím a klidné vodě je ideální pro rodiny.

Návštěva Splitu s dětmi

Split je po Záhřebu druhým největším chorvatským městem a leží na břehu Jaderského moře na jihu Chorvatska. Ať už chcete poznávat starobylou historii, jíst čerstvé mořské plody nebo zažít živější noční život, toto přímořské městečko nabízí vyžití pro všechny.

Významnou atrakcí města pro milovníky seriálu Hra o trůny je pevnost Klis. Tato krásná pevnost kousek od Splitu byla místem natáčení seriálu Hra o trůny v Meereenu.Po příjezdu k pevnosti se vám naskytne neuvěřitelný výhled na Split a Jaderské moře za ním.

Pevnost Klis patří k nejlepším výletům s dětmi ve Splitu. Nechte své děti, aby se ujaly vedení, a užijte si sledování, jak jejich fantazie pracuje na plné obrátky při prozkoumávání cest, tunelů, strážních vyhlídek, chodeb atd. Pro dospělé je v pevnosti Klis malé muzeum se zbrojí, meči, dělovými koulemi atd. z doby před stovkami let.

A nejde jen o děti, všichni milovníci seriálu Hra o trůny si zde najdou to svoje, Pevnost nabízí i expozici věnovanou pouze tomuto seriálu, a i když menší děti nebudou patřit mezi skalní fanoušky tohoto seriálu s radostí se zapojí. Ve Splitu tak získáte jedinečnou možnost navštívit některá slavná místa natáčení. Když k tomu připočtete fakt, že se pěšky dostanete téměř všude, kam chcete, snadný přístup k výbornému jídlu přímo na nábřeží, myslíme že Split je velmi přátelský k rodinám a stojí za celodenní návštěvu.

Pláž Kasjuni

Pláž Kasjuni je jedno z nejkrásnějších pláží ve Splitu. Pláž se nachází v chráněné zátoce a má velmi čistou a klidnou vodu, ve které si mohou hrát i děti. Na konci pláže se nachází malý poloostrov lemovaný palmami, který této splitské pláži dodává tropický nádech.

Bacvice

Jedna z nejoblíbenějších pláží ve Splitu, pláž Bacvice je písečnou pláží, což je na Chorvatsko poměrně vzácnost. Většina středomořských pláží má totiž oblázky. Pláž Bacvice je také chráněna zátokou, takže většinu dní jsou zde poměrně malé vlny. Díky těmto faktorům je pláž Bacvice skutečně dobrou volbou u pro děti.

Ať už se do Chorvatska vydáte komkoliv, věříme že nebudete litovat. Před cestou si nezapomeňte vyřídit cestovní pojištění. Abyste si zajistili to nejvýhodnější, srovnejte si cestovní pojištění v naší kalkulačce.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama
Reklama
Reklama