REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 24.9. a svátek má Jaromír

Čarodějnice na Ladronce 2023

Čarodějové a čarodějky, připravte se na tradiční největší čarodějnický slet! V neděli 30. dubna bude patřit pražský park Ladronka všem čarodějům a jiným kouzelným bytostem. Svou hudbou vás okouzlí zpěvák a muzikant Pavel Callta, chlapecké pěvecké duo Ben a Mateo a svým uhrančivým hlasem vás omámí Pam Rabbit. Nejzdařilejší čarodějnické kostýmy oceníme v soutěžích a hlad vám zaženeme čerstvě opečeným špekáčkem nebo jinou gastronomickou dobrotou.

„Poslední duben patří pálení čarodějnic a ty jsou již tradičně spojeny s Ladronkou. Těší nás, že můžeme každoročně přivítat tisíce milovníků tohoto svátku v krásném prostředí parku naší městské části. Věřím, že i letos se nám podařilo namíchat kouzelný program plný nezapomenutelných zážitků,“ říká Jakub Stárek, starosta městské části Praha 6, která Čarodějnice na Ladronce pořádá.

Koncert na Ladronce

Na podium letošních Čarodějnic na Ladronce se slétnou hvězdy českého hudebního nebe, jako je Pavel Callta – skvělý zpěvák, skladatel, textař a muzikant, jehož skladby dobývají hitparády domácích rádií i srdce jeho fanynek. Zejména mladší čarodějnické publikum potěšíme dalším vybraným interpretem: Pam Rabbit. Tato talentovaná zpěvačka s arménskými kořeny na sebe upozornila originální hudbou, která ji vynesla do Eurovize, a je označována jako „čerstvý vítr české pop music“. Není to však žádný vánek, ale pořádný vichr, který vám rozcuchá pěstěná čarodějnická vrabčí hnízda. Dokazují to úspěchy, kterými Pam Rabbit zabodovala se svými skladbami jako „Ve Starym Dome“ s pěkně strašidelným videoklipem, nebo „We’re All Gonna Fly“, kterou s ní natočil zpěvák Ben Cristovao.

REKLAMA

Lamači dívčích srdcí? Nevíme sice, jaká kouzla Ben a Mateo používají, ale umí to perfektně. Až to na podiu rozbalí tihle kluci, hlavně skladby „Až ke hvězdám“ nebo „Jsi moje star“, budou se nejen mladší fanynky vznášet ke hvězdám i bez čarodějnického koštěte.

Čarodějnice na Ladronce ale nejsou jen o hudebních vystoupeních. „Veřejnost, a hlavně děti,  se mohou zapojit do řady workshopů nebo soutěží, tradičně budeme vyhlašovat vítěze soutěže o nejlepší čarodějnou masku. Hranici s originální čarodějnicí, kterou vytvořily přímo děti, zapálíme v 19.30 hodin,“ doplňuje Jan Lacina, radní pro kulturu, sport a volný čas.

REKLAMA

Akce začíná v neděli 30. 4. již ve 12 hodin, a proto je ideální dorazit na Ladronku již na poledne a dopřát si zde oběd. Chybět nebude dostatek ohnišť pro opékání špekáčků pro ty, kteří si oslavy pálení čarodějnic nemohou představit bez voňavé uzeniny. Vybrat si však můžete i jiné pokrmy a lektvary kouzelných chutí z pestré nabídky stánků s občerstvením.

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA