REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 11.12. a svátek má Dana

Aktivní dovolená nebo se jen tak kochat Vysočinou?

30. 8. 2021

Tipy, co neminout a kde se pohodově ubytovat v těsné blízkosti Zelené Hory (UNESCO)

Chceme-li charakterizovat Vysočinu, pak jednoznačně musíme užít slovo nádherná a v závěsu za ním slovo překvapující. To jsou dvě nejčastější kombinace slov, které ji vystihují. Ten, kdo již Vysočinu nějaký čas navštěvuje, tak vám potvrdí, že Vysočina je opravdu nádherná, a přesto stále má čím překvapit. Snad v žádném jiném kraji nenajdete takovou rozmanitost.

Aktivní dovolená i památky (nejen) UNESCO

Vysočina má to štěstí, že tu můžete propojit aktivní dovolenou s kulturními zážitky naprosto přirozeně. Je tu rovnou pět památek zapsaných na světový seznam kulturního dědictví UNESCO a jste-li třeba turisté či cyklisté, tak vaším výletním cílem může být okouzlující Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře. Chrám ve tvaru pěticípé hvězdy je opředen mystickou legendou o svém patronovi a číslo pět je tu všudypřítomné. Kromě památek UNESCO si nenechte ujít ani Žďár nad Sázavou a jeho nádherný zámek. Ten není jen venkovní potěchou pro oko, ale rozhodně stojí za to navštívit ho i uvnitř, a to především Muzeum nové generace. Možná vás teď napadlo, že muzea jsou často nudná… pár starých listin s pečetí, nějaké staré nádobí a sem tam něco vycpaného. Tak to pozor! Muzeum nové generace je úplně jiné a dokazuje to i to, že je držitelem ocenění Živa Award za nejkreativnější muzeum ve střední Evropě. Není to „jen“ muzeum, je to klíč k pochopení celého areálu bývalého kláštera – dnešního zámku ve Žďáru nad Sázavou, Zelené hory (UNESCO) i širokého okolí. Těšte se na multimediální prvky, zážitkové prvky, nevšední kaleidoskop a další. Neradi bychom vám prozradili více… přeci jen, Vysočina je překvapující, a tak se nenechte připravit o překvapení.

Foto: © Muzeum nové generace www.zamekzdar.cz/muzeum-nove-generace,
Foto: © Muzeum nové generace www.zamekzdar.cz/muzeum-nove-generace,

Ubytování mezi Zelenou Horou a Žďárem nad Sázavou

Aby byla dovolená či víkend na Vysočině dokonalý, je dobré vyhledat pohodové ubytování, které jen podtrhnou výjimečnost tohoto kraje. Je sice skvělé bydlet u top turistických destinací, ale jak všichni víme, ne zas až úplně přímo v centru veškerého dění. Optimální je být blízko, ale mít komfort a klid. Hledáte-li unikátní polohu vašeho bydlení, pak prozkoumejte Apartmán Sychrova. Ten leží v historické části města Žďár nad Sázavou, v přímém sousedství žďárského zámku, Zelené hory, Konventského rybníka a Černého lesa. K výše zmíněné památce UNESCO nebo do nevšedního Muzea nové generace či krásného zámku Kinských to odtud budete mít coby kamenem dohodil. Samozřejmostí jsou tu cyklistická stezky a v zimním období lyžařské běžecké stopy, které začínají jen nedaleko odsud. Dům je velice moderní a nabízí ubytování ve dvou apartmánech se samostatnými vchody. Součástí domu je velká zahrada s terasou a výhledem na rybník s přilehlým zámkem. K dispozici je po dohodě sauna a vířivka. Benefitem je i to, že proces ubytování tu majitelé usnadnili na maximum, a tak po online potvrzení a zaplacení rezervace obdržíte kód k zámku a nic dalšího už není potřeba. Vítáni jsou nejen sportovci, výletníci, rodiny s dětmi, ale i pejskové.

REKLAMA

Foto: © Apartmán Sychrova (Sychrova 8, Žďár nad Sázavou)www.apartmansychrova.cz
Foto: © Apartmán Sychrova (Sychrova 8, Žďár nad Sázavou)www.apartmansychrova.cz

Zamilujte si Vysočinu.

Zdroj: VYSOČINA TOURISM, příspěvková organizace – www.vysocina.eu, Muzeum nové generace www.zamekzdar.cz/muzeum-nove-generace, Apartmán Sychrova (Sychrova 8, Žďár nad Sázavou)www.apartmansychrova.cz

REKLAMA

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA