REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 10.6. a svátek má Gita

5 tipů na nejlepší dětskou oslavu!

2. 4. 2023

Udělat dětem radost a alespoň jednou za život jim uspořádat oslavu, na kterou budou ještě dlouho vzpomínat, je krásným úkolem nejednoho rodiče. Možnosti jsou různé, záleží i na vaší šikovnosti, finančních možnostech, ale i na vaší odvaze!

Kouzelník je absolutní TOP

Vrcholem narozeninových oslav je představení kouzelníka pro děti. Měli jsme možnost vidět několik kouzelníků a je to jednoznačně nejzábavnější program na dětskou oslavu. Výhodou oproti veřejným vystoupením je to, že kouzelník na vaší narozeninové oslavě má čas „vytáhnout“ na pódium v podstatě každé dítě a třeba ho obdarovat nafouknutým balonkem nebo diplomem, a tak si na malý okamžik svých pár minut slávy užije každý kamarád na oslavičce. My máme jen ty nejlepší zkušenosti s kouzelníkem Čáry Klukem, kterého můžeme směle doporučit, protože pobaví děti i dospělé a jeho kouzla jsou senzační (a do teď nechápu, jak některé provedl).

Malování na obličej

Oblíbenou kratochvílí je také malování na obličej a jste-li jen krapet zruční, tak tuto zábavu si můžete směle zajistit sami. Jen je dobré myslet na to, že je potřeba upozornit pozvané kamarády, a především jejich rodiče, aby dětem nedávali to nejkrásnější oblečení, neb hrozí riziko ušpinění.

REKLAMA

Fotokoutek s maskami

Další lehce proveditelnou činností, kterou lze dětem na oslavičce uskutečnit je fotokoutek. Připravíte jen místo s rekvizitami na focení, klidně nějaké maškarní kostýmy nebo škrabošky či sady na party focení a necháte účastníky oslavy, aby se fotografovali na mobilní telefony (nebo fotografujete na jeden a fotky pak můžete v některých programech zdarma ještě vylepšit a po oslavě poslat). Doporučuji aplikaci PicCollage.

Party hry – židle

Velký úspěch má party hra židle. Počet dětí nám určí počet židlí, respektive, dá se o jednu židli méně než je dětí a pustí se hudba. Jakmile vypnete hudbu, tak si každý musí rychle sednout, na koho místo nezbylo, ten vypadává. Židle se postupně odebírají, až zbyde jen jedna židle a dva hráči. Vyhrává ten, kdo si jako poslední sedl. Hru lze opakovat několikrát. Výhodou je, že si děti u toho mohou i zatančit, a to i ty, které jinak by na parket jen tak nešly.

REKLAMA

Tombola – každý musí vyhrát

Tombola je skvělá zábava pro děti, ale myslete na to, že by mělo vyhrát každé dítě alespoň nějakou malinkou drobnost. V tombole mohou být i úkoly. Vždy je dobré mít zvolenou variantu úkolu pro starší děti a pro mladší. Losují se čísla, která děti dostaly například u vstupu na oslavu, nebo je předtím mohly najít někde schované. Pokud se vám nechce zabývat se tombolou, tak dobrou variantou je i „piňata“ – krabicová dekorace (v populárních tvarech jednorožce, rakety, dortu), která je naplněna sladkostmi a oslavenec má za úkol ji (poslepu) několika ranami rozbít a sladkostmi, které se následně vysypou si posbírají děti z oslavy.

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA