REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 4.12. a svátek má Barbora

3 tipy na výlety s dětmi v Německu

13. 7. 2022

Chystáte se na rodinnou dovolenou do Německa? Přečtěte si naše rady a tipy pro to, jak si chvíle volna užít co nejlépe, a ještě zažít spoustu zábavy! Připravili jsme si pro vás hned tři místa, která byste na svých cestách po Německu rozhodně neměli minout. Zároveň si nezapomeňte sjednat cestovní pojištění.

Legoland Německo – park z legendárních kostiček

Legoland Německo se nachází asi 100 kilometrů od Mnichova ve městě Günzburgu. Jeho návštěvu si užijí nejen malí, ale také všichni rodiče, kteří propadli kouzlu známé stavebnice Lego. Park, který svou rozlohou odpovídá 26 fotbalovým hřištím je rozdělený do 8 oblastí:

  • Miniland – svět doslova postavený z Lega plný staveb a zajímavostí
  • KNIGHTS´ KINGDOM – ve kterém se proletíte na zádech Ohnivého draka
  • Lego X-treme – s procházkou podmořským světem, horskou dráhou
  • ADVENTURE LAND – s projížďkou džunglí nebo vodním korytem
  • Imagination
  • Lego X-treme
  • PIRATE LAND
  • LEGO CITY
  • NINJAGO

Ve všech na vás čeká více než 50 atrakcí a zábavných programů pro celou rodinu. Počítejte si tím, že u těch nejoblíbenějších si pár minut počkáte ve frontách. Nebo si můžete koupit Express Pass, který je formou přednostní vstupenky, kdy frontu jednoduše obejdete. U některých atrakcí je také stanovený výškový limit pro vstup, takže nejmenší děti se nedostanou na úplně všechna místa.

REKLAMA

Legoland má pro návštěvníky otevřeno od dubna do října, skoro všechny dny, a to od 10 hodin dopoledne. Vstupenky si pak můžete koupit online, předem, abyste přímo na místě nemuseli ztrácet čas u pokladen. A pokud nespěcháte, vyhraďte si na Legoland raději dva dny, abyste si ho mohli užít opravdu dosytosti.

Legoland.  Zdroj: ©Redakce Top-Pojisteni.cz
Legoland. Zdroj: ©Redakce Top-Pojisteni.cz

Spousta zábavy v Europarku

Dalším tipem na výlet s dětmi, i pokud cestujete do německa autem, je jeden z nejkrásnějších, největších a nejoblíbenějších zábavních parků v Evropě pro celou rodinu. Najdete ho na jihozápadě Německa ve městě Rust. Jak název napovídá, Europark je věnovaný Evropě, přesně je tedy rozdělený na 13 evropských států (například Anglie, Řecko, Rakousko, Švýcarsko) s jejich typickou architekturou, dekoracemi, programem i gastronomií, a dokonce i vůněmi. Pro nejmenší je určený Dětský svět, a pro milovníky adrenalinu zase třeba horské dráhy. Tou nejnavštěvovanější je Divoká myš a Silver Star s rychlostí 50 km/hod.

REKLAMA

A jaké další atrakce na vás čekají? Třeba klasické kolotoče, pohádkový park, divadelní i filmová představení, taneční a kaskadérské programy i koncerty, říčky a jezera s tekoucí vodou a také vodními atrakcemi. Dále v areálu najdete také golfová hřiště, kempy a pro hladovce spoustu stánků, bufetů i restaurací.

I na Europark je lepší vyhradit si více dní, abyste si zábavu rozkládající se na 700 000 metrech čtverečních užili dosytosti.

 Europark. Zdroj: ©Redakce Top-Pojisteni.cz
Europark. Zdroj: ©Redakce Top-Pojisteni.cz

Exotický ráj Tropical Island Německo

Chcete s dětmi vyrazit za exotikou, ale nechcete nebo nemůžete trávit hodiny v letadle? Navštivte Tropical Island, který se nachází jen kousek do Berlína. Původní 360 metrů dlouhý a 210 metrů široký hangár byl přetvořený do podoby tropického ráje. Průměrná teplota vzduchu je zde kolem 26 stupňů a těšit se zde můžete na spoustu zábavy, exotiky, atrakcí, tobogánů, stejně jako kultury v podobě tropických tanečních show.

Největším lákadlem tohoto místa je písečná pláž i tropický prales, které si můžete prohlédnout i z balónu. Jestli holdujete adrenalinu, vydejte se na místní tobogány. Na jednom z nich se jezdí dokonce rychlostí až 70 km/hod! Romantické duše pro změnu ocení modrou lagunu Bali s příjemně teplou vodou.

A pokud se vám odtud nebude chtít, můžete v Tropic Islandu klidně i přenocovat. A to ve stanu, stylové chatce nebo v některém z domků inspirovaných Mexikem.

Cestování do Německa autem

Jestli jste se rozhodli do Německa vyrazit autem, měli byste si kromě správného cestovního pojištěnípřidat také autoasistenci. Proč? Vaše cesta do Německa s autem pro vás tak bude mnohem bezpečnější. Autoasistence se o vás totiž postará ve chvílích, kdy píchnete kolo, nastane porucha vozu, budete potřebovat odtah či zajistit náhradní vozidlo. Protože když už se vydáte na dovolenou, chcete si přece chvíle volna užít plnými doušky a bez zbytečných starostí!

Zdroj: Redakce Top-Pojisteni.cz

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA