REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

Tři jednoduché adventní kalendáře, které snadno zvládnete vyrobit i doma

Nakupujete každý rok adventní kalendář s čokoládovými okénky? Zkuste to letos jinak. Je to překvapivě snadné a odměnou vám budou rozzářená zvědavá očka vašich dětí.
Přinášíme nápady na kalendáře, do kterých můžete dát kromě čokolády a bonbonků, například ořechy, hračky, nebo různé úkoly a hádanky. Tipy na úkoly adventní úkoly najdete na konci článku.

Adventní kalendář z krabiček od zápalek

Jednoduše slepte krabičky k sobě lepidlem, nebo oboustrannou páskou, a pak obalte dárkovým papírem, nebo ovažte stuhou. Vznikne improvizovaná krabice plná šuplíčků. Můžete ke každé krabičce udělat poutko, aby se lépe otevíralo, stačí špagát a na něm uzlík. Na krabičky napište čísla na každý den od 1. do 24. a dovnitř vložte různé drobnosti. Čokoládové penízky, gumové medvídky, oříšky, balonky, gumičky, korálky, hračky z Kindervajíček, na papírek napsané zábavné úkoly…

Foto: ©Pixabay.com
Foto: ©Pixabay.com

Kalendář z roliček od toaletního papíru

Pokud sbíráte roličky od toaletního papíru, můžete je použít jako pouzdra na dárky do adventního kalendáře. Buď můžete dole a nahoře roličky vtlačit okraje směrem do středu a tím vytvořit improvizovanou krabičku, nebo do každé roličky vložte dárek a zabalíte do papíru, konce papíru zatočíte, popřípadě zajistíte provázkem. Na každou pak stačí napsat číslo. Tyto roličky pak zavěste na provázek na zeď, na dveře, nebo připevněte kolíčky na vhodné místo.

REKLAMA

Foto: ©Pixabay.com
Foto: ©Pixabay.com

Svačinové pytlíky s překvapením

Obyčejný bílý, nebo klasický hnědý svačinový sáček, který seženete v každém papírnictví, nebo v domácích potřebách, stačí popsat číslicemi, nebo přimalovat vánoční motivy (použijte vodové barvy, nebo tempery, fixy..). Tyto sáčky můžete i přestřihnout a dole zalepit, čím získáte 2x tolik sáčků a na malé drobnosti úplně postačí. Do sáčků můžete vložit Müsly tyčinky, buráky, úkoly, malé hračky. Do těch větších se vejde i ovocná kapsička, sušenka, perník. Sáčky stáhněte provázkem, nebo stužkou, pověste na špagát, nebo jen položte na parapet.

Foto: ©Pixabay.com
Foto: ©Pixabay.com

Tipy na adventní úkoly

Co dělat s dětmi o adventu? Možností je spoustu! Můžete zdobit věnec, připravit vánoční přání, natrhat barborky, vyrobit dárek, nasypat ptáčkům, zazpívat si koledy, upéct cukroví, přečíst si vánoční příběh, poslat pohledy, upéct a nazdobit perníčky, postavit betlém, složit vločky a nazdobit okna, udělat vánočku, nastrojit stromeček, vyrobit papírový řetěz, postavit sněhuláka, udělat lodičky z oříšků a mnoho dalších hezkých vánočních úkolů. Inspiraci najdete i na obrázku níže a jistě ještě sami vymyslíte i nějaké úkoly, které budou šité na míru vašim nejbližším.

REKLAMA

Foto: ©redakce RV
Foto: ©redakce RV
Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA