REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 1.10. a svátek má Igor

15. let Zoo Dvorec

Myšlence vybudovat zoo předcházel soukromý chov plazů, šelem a primátů v nedalekých Ledenicích. Najít vhodné pozemky, které by vyhověly náročnému projektu, trvalo několik let. Náhoda tomu asi chtěla, že v té době byla na prodej bývalá zemědělská usedlost s pozemky a vyhovující polohou v nedalekém Dvorci. Začátky nebyly lehké, ale po překonání administrativních a provozních překážek mohl být v roce 2007 zahájen zkušební provoz.

Od té doby se událo mnoho. Majitelé procházeli různými zkouškami, které je zocelily. Od roku 2012 je Zoologická zahrada Dvorec držitelem platné licence.

Patnáct let provozu si zaslouží pořádné oslavy, které letos připadají na 7. srpna. Slavit se bude v duchu Afriky. A proč Afriky? Protože v zoo chovají převážně zvířata černého kontinentu, a proto také řada pracovních cest vede tímto směrem za poznáním a novými zkušenostmi.

REKLAMA

7. srpna zoo ožije zpěvem, bubnováním a tancem africké skupiny. Probíhat budou workshopy, cestovatelské besedy o afrických zvířatech, lidech…A dojde i na ochutnávku afrických jídel. Program ukončí večerní beseda o gorilách v Kongu.

Přijďte s námi oslavit prvních patnáct let zoo a užít si jedinečný den.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA