REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Co se dá zažít s dětmi v Plzni? TOP 10 nejzajímavějších míst a tipů na výlet s dětmi

Krajské město Plzeňského kraje nabízí mnoho zajímavých míst, která jsou vhodná pro děti. Pokud hledáte zajímavé tipy na výlety s dětmi v Plzni, máme pro vás několik návrhů.

Zde je 10 tipů, kam se můžete se svými dětmi v Plzni vydat:

1. Zoologická zahrada v Plzni

Docela jiný svět naleznete v Zoologické a botanické zahradě v Plzni. Návštěvníky zoo láká na velkou rozmanitost, rekordní počet chovaných druhů zvířat z celého světa i úspěšný chov mláďat. Návštěvu zoo lze spojit s procházkou po prvním českém Dinoparku.

2. Dinopark Plzeň

V krásném lesoparku nad plzeňskou zoo naleznete desítky statických či pohyblivých ozvučených modelů dinosaurů v životní velikosti. Spatříte zde obrovitý model Apatosaura, naskytne se vám nádherný pohled na centrum Plzně z vyhlídky u Brachiosaura. Na děti zde čeká množství dětských houpadel, prolézaček a atrakcí a jezírko s vodopádem obývané druhohorním velikánem a mnoho dalšího.

REKLAMA

3. Techmania Science Center

Na děti zde čekají vědecké show, hlavolamy, ukázky pokusů, klasické i interaktivní expozice, nečekané experimenty i netradiční workshopy. Toto centrum je vhodné nejen pro děti, ocení jej všechny věkové kategorie, na své si tedy přijdou i rodiče.

4. Tip na výlet pro milovníky loutek a strašidel

Tato dvě muzea se nacházejí jen pár minut chůze od sebe. Muzeum loutek je unikátní muzeum, které představuje historii loutkářství v Plzni. Expozice muzea se věnuje plzeňskému loutkářství od počátku až do současnosti. Potěší malé návštěvníky, ale i ty velké. V muzeu strašidel nahlédněte do světa pohádek a kouzel zapomenutých časů. K vidění je zde bájný kníže Radouš, vodníci, čarodějnice, Saracenský čert, ohnivý pes, draci a další. Mají zde několik programů, které si můžete zvolit. Místo je také vhodné pro školní výlety. Muzeum umožňuje objednání divadelního představení, předání vysvědčení v muzeu nebo pasování na předškoláky v MŠ.

REKLAMA

5. Plavecký areál Plzeň Slovany

Pro rodiny s dětmi je tento plavecký areál skvělým místem pro odpolední zábavu a relaxaci. Nabízí krytý i venkovní bazén, saunu, divokou řeku, tobogán, dětské brouzdaliště, malý dětský výukový bazén a vířivku.

6. Plzeňské historické podzemí

Navštivte labyrint chodeb, sklepů a studní, které naleznete pod historickým centrem města Plzně.  Pro větší dětí bude toto místo jistě zajímavé. Odhalte s nimi tajemství autentických nálezů a poznejte život středověkých obyvatel. Dozvíte se zde, jak podzemí vzniklo, a poznáte rozmanitost jeho využití. Pozor, děti do tří let sem z bezpečnostních důvodů nemohou.

Plzeňské historické podzemí. Foto: © Prazdroj visit
Plzeňské historické podzemí. Foto: © Prazdroj visit

7. Dětský svět Lvíček 

Vezměte děti do tohoto zábavního parku, ať si tu pořádně zadivočit na parádních atrakcích. Čeká tu na ně čtyřskluzavka, trampolíny, nafukovací krokodýl, skákací hora i pavoučí věž nebo labyrint prolézaček.

8. HOPSINA

V tomto zábavním nafukovacím parku Hopsina se vyřádí malí i velcí. Na ploše o velikosti 1 600 m² je připraveno mnoho zajímavého. Děti jistě uchvátí obří skluzavka, rodeo býk, battle beam i velký bazén plný balónků.

9. Bolevecké rybníky u Plzně

Pro rodiny s dětmi je toto místo velmi oblíbené. V letních měsících rybníky vybízejí ke koupání, v těch zimních zase k bruslení. U hráze Boleveckého rybníka město nyní nově postavilo dětské hřiště s prvky z přírodních materiálů. Tyto nové herní prvky jistě uspokojí i ty nejnáročnější uživatele.

10. Hřiště a parky, cyklostezky a procházky v Plzni

Plzeň má několik veřejných parků a hřišť. Ve Štruncových sadech se děti mohou vyřádit na houpačkách a skluzavkách. Naleznete zde také venkovní horolezeckou stěnu, skate park a lukostřelnici. Plzeňský Městský park je ideálním místem pro pikniky, procházky a venkovní hry. Děti si zde mohou také hrát na hřištích. Božkovský ostrov je sportovně relaxačním areálem v plzeňském obvodu Slovany, který slouží k provozování volnočasových aktivit především rodinám s dětmi. Plzeň a její okolí nabízí krásné cyklostezky a procházky, které jsou ideální pro rodiny s dětmi. Mohou si užít čerstvého vzduchu a přírodní krásy. Lesopark Homolka s naučnou stezkou pro děti a fit stezkou pro dospělé se nachází na Slovanech, je krásným místem pro trávení volné chvíle.

Těchto 10 tipů na výlet je pouze minimem z toho, co zde můžete s dětmi navštívit. Město nabízí širokou škálu aktivit a atrakcí, které jsou pro ně vhodné a jsou ideálním místem pro strávení rodinného dne. Plzeň a jeho okolí má mnoho dalších krásných míst, která stojí za objevení.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA