REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Co se dá zažít s dětmi v Ústeckém kraji? TOP 10 nejzajímavějších míst a tipů na výlet s dětmi

Ústecký kraj nabízí mnoho zajímavých míst pro rodiny s dětmi, ale třeba i pro školní výlety. Užijte si výlet s dětmi v této krásné oblasti, nudit se zde rozhodne nebudete. Severní Čechy nabízí mnoho zábavných a zajímavých míst, kde si vaši nejmenší najdou to své.

10 tipů na výlet, kam se můžete se svými dětmi v Ústeckém kraji vydat

1. Děčínská ZOO

Děčínská zoologická zahrada díky svému umístění v lesoparku patří k nejunikátnějším zařízením tohoto typu u nás. Nabídne vám netradiční pohled do světa zvířat, kde si vás získají mohutní medvědi kamčatští v přírodním výběhu, a také na vás jistě zapůsobí takin indický. Zdejším lákadlem jsou zábavné hry pro děti i dospělé. Zoologická zahrada zde byla otevřena roku 1949, v současnosti se v ní chová okolo 450 kusů zvířat ve více než 150 druzích. Mají zde snahu o chov vzácných a málo známých druhů zvířat, se kterými se v naší zemi jinde nesetkáte.

2. Aquapark Děčín

Naleznete zde širokou paletu vodní zábavy pro všechny milovníky vody všech věkových kategorií. Najdete zde krytý i venkovní bazén, vířivky, bazén vodních atrakcí, tři tobogány a welness centrum s masážemi.  V areálu se také nachází venkovní sportoviště, aquahotel, dětský koutek a restaurace. Vše hezky na jednom místě, určitě si tu užijete mnoho zábavy.

REKLAMA

3. Zoopark v Chomutově

Celý zoopark je rozděleny do tří samostatných areálů. Kromě samotné zoo je to rozlehlé eurosafari, kam se můžete vypravit na terénní vyjížďku Safari Expresem. Další částí je skanzen Stará Ves. Zde můžete nahlédnout do života našich předků. V samotné zoo chovají přes 160 druhů zvířat. Venkovní expozice a výběhy pro zvířata jsou skvěle zakomponované do přírodního prostředí. Naleznete zde spousty vyhlídek, teras a balkonů, které vám dovolí nahlédnout do světa zvířat. Pokud vaše děti neunaví pochod po zoo, můžou se vyřádit na některém z dětských hřišť nebo v lanovém centru. Podél cest se dále nachází spousta herních a naučných prvků.

4. Podkrušnohorské technické muzeum

Muzeum vzniklo roku 2003 v areálu bývalého hlubinného dolu Julius III. Umožní vám nahlédnout do historie dobývání a zpracování uhlí v centrální části severočeské hnědouhelné pánve. Muzeum vám poskytne zkoušku „zafárání si“ do uměle vytvořené štoly. Reálné expozice představují i rudné dobývání v Krušných horách. Dětem poskytnou možnost vyzkoušet si práci dávných horníků. Odhalí vám zde zvyky, obyčeje a tradice spojené s hornickým životem a obnovou krajiny narušené důlní činností. Můžete se zde také projet po okružní železnici.

REKLAMA

5. Mostecký Bagrpark

Pokud máte doma milovníky stavebních strojů, neváhejte a přijďte si vyzkoušet se svými dětmi nezapomenutelný zážitek. Je to místo, kde se vyřádí děti i jejich tatínci, BagrPark je zkrátka zábava pro celou rodinu. V areálu si vyzkoušíte, jaké je to jezdit na dumperech, válcích či jak překládat kamenivo Bobcaty. Vyzkoušejte svou šikovnost na minibagrech nebo si zkuste ovládat velký, tři a půl tuny těžký, bagr. Jistě vás také nadchne možnost zajezdit si na smykači od Bobcatu. Ti větší i ti největší zajisté využijí možnost projet se v buggynách či zažít trochu adrenalinu při jízdě na čtyřkolkách v terénu. To není ale vše, na dopravním hřišti se mohou projet nejmenší děti na odrážedlech, šlapadlech či vedle na okruhu řídit elektrická autíčka s motivem stavebních strojů. Novinkou jsou i dvě nové nafukovací atrakce. Děti se mohou radovat z obrovské dvaceti metrové skákací mašinky a velké skákačky z filmu Auta.

Bagrpark v Mostě. Foto: © Bagrpark
Bagrpark v Mostě. Foto: © Bagrpark

6. Ústecká ZOO

Zoologickou zahradu Ústí nad Labem naleznete na svahu Mariánské skály na místě bývalé cihelny. Předchůdcem zoologické zahrady byla soukromá ptačí rezervace založená roku 1908. Její název byl Lumpepark a založil ji ústecký podnikatel, obchodník a amatérský ornitolog, který zde vybudoval infrastrukturu a vysázel stromy, keře a květiny. V současné zoo se chová přes dvě stovky druhů zvířat, některé z nich velmi vzácných. Daří se zde chovu zebry Hartmanové či orangutanů bornejských nebo levhartů mandžuských a jelenů bělohubých.

7. Park Miniatur Mlýnky v České Kamenici

Park nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat miniatury historických staveb a památek, které jsou známé z různých částí České republiky. V parku můžete vidět detailně zpracované miniatury různých historických staveb, včetně hradů, zámků, kostelů a dalších architektonických pokladů. Park disponuje krásnou zahradou, což dodává návštěvě příjemné prostředí pro procházky a odpočinek. Je skvělým místem pro rodiny s dětmi a všechny, kteří chtějí prozkoumat historické památky v zábavném formátu.

8. Mostecký FUNPARK s 3D bludištěm a vyhlídkovou věží

Areál najdete na mosteckém vrchu Šibeník. Úžasné lanové městečko se stalo doslova hitem nejen v Mostě a jeho okolí, ale přijíždějí sem návštěvníci i zdaleka. Ve3D bludišti si užijí pro všechny věkové kategorie od dětí, přes teenagery až po dospělé a seniory. Je jako třípatrové s výškou do 10 metrů. Obsahuje 25 rozmanitých spletitých lávek, lanových překážek a 19 přestupových domečků umístěných ve dvou až tří patrech nad sebou. Dominantou areálu je vyhlídková věž kruhového půdorysu s vyhlídkou na centrum, jezero Most, Ressl, Širák či Hněvín, a to ve výšce 22 metrů nad zemí. Součástí areálu je také dětské hřiště.

9. Sport areál Klíny

Velkým lákadlem pro návštěvníky Sport areálu Klíny je unikátní bobová dráha, na které zažijete skvělou jízdu na sjezdovce, přes most nebo lesem a zpátky na start se svezete čtyřsedačkovou lanovkou. Pro starší děti je zde lanový park, kde si s nimi prověříte svou zdatnost a odvahu a pořídíte bezpečný adrenalinový zážitek. Spoustu zábavy si tu užijí jednotlivci, rodiny s dětmi, školní tábory i firemní kolektivy.

Sport areál Klíny. Foto: © Sport areál Klíny
Sport areál Klíny. Foto: © Sport areál Klíny

10. Hvězdárna a planetárium Teplice

Pokud se chcete zasnít a zahledět se do hvězd, udělejte si výlet do Hvězdárny a planetária v Teplicích. Každou středu a neděli tu promítají programy pro malé i velké astronomy. Hrají se tu astronomické pohádky a navečer odborné pořady pro starší. Pokud bude jasno nezapomeňte se zastavit i ve hvězdárně a prozkoumat skvrny či fakulová pole na Slunci. A pokud vás Rákosníček i úžasné hvězdné nebe zmůže, můžete si vždycky dát šlofíka v pohodlných křeslech.

Ústecký kraj nabízí rozmanité možnosti pro rodinné výlety a zábavu s dětmi. Těchto 10 tipů na výlet je pouze minimum z toho, co v tomto kraji můžete s dětmi navštívit. Pokud tedy hledáte kudy z nudy, v tomto kraji můžete nalézt spousty možností, kam na výlet a jak se zabavit.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA