REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Co se dá zažít s dětmi v Karlovarském kraji? TOP 10 nejzajímavějších míst a tipů na výlet s dětmi

Karlovarský kraj nabízí mnoho zajímavých míst pro rodiny s dětmi, ale třeba i pro školní výlety. Užijte si výlet s dětmi v této krásné oblasti, nudit se zde rozhodne nebudete. Západní Čechy nabízí mnoho dalších zábavných a zajímavých míst, kde si vaši nejmenší najdou to své.

10 tipů na výlet, kam se můžete se svými dětmi vydat

1. Miniaturpark Boheminium v Mariánských Lázních

Je jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí v celém kraji. V Mariánských Lázních tak můžete spatřit na jednom místě pozoruhodné stavby z celé České republiky. V jednom dni si pořídíte společnou fotografii s Karlštejnem, Ještědem, Bezdězem, Červenou Lhotou nebo zámkem v Českém Krumlově. Detailně propracované modely více než sedmdesáti známých českých staveb, vyvedené v měřítku 1:25, proslavily Mariánské Lázně nejen u nás, ale i v zahraničí. Čtvrtý největší park miniatur v Evropě vám ukáže pohádkovou cestu, kde uvidíte ta nejkrásnější místa naší země a budete je mít jako na dlani. Park je unikátní také svým jedinečným zasazením do přírody, nalézá se na vrchu Krakonoš, kam vás z města komfortně doveze lanovka či MHD.

2. Svatošské skály a Dětský ráj

Udělejte si výlet malebným údolím řeky Ohře ke Svatošským skalám. Z Karlových Varů sem vede 2,5 km cyklostezka po rovině. Ke skalám se dostanete přes lanový most. Po prohlídce skal se zase můžete vrátit přes most k Dětskému ráji, kde na děti čeká zábava v podobě obří vzduchové trampolíny nebo projížďky na indiánských koních. Ty nejmenší rád sveze shetlandský poník Lojza. V přírodním areálu dále najdete minizoo, dětské hřiště, lezecké atrakce, veřejné ohniště a stylové občerstvení U Indiána.

REKLAMA

3. 3D bludiště a dětské hřiště v Aši

Žhavou novinkou v Aši je dvoupatrové 3D bludiště, které se vine mezi stromy a parkovými cestami. Atrakce má průchozí i okružní trasu, obsahuje 17 přestupních domečků, 17 lanových překážek a točitý tobogán.  Součástí návrhu nové podoby parku je také pikniková louka, grilovací místa s posezením, altán, hřiště na pétanque a parkový mobiliář. Na tomto odpočinkovém místě si užijete spousty zábavy a pohody.

4. Kupecká stezka u Starého Plzence

Naučná stezka Stará Plzeň a kupci je zaměřená na dobu raného středověku a seznamuje své malé i velké návštěvníky se soudobou podobou a organizací hradiště Hůrka. Zastavení jsou tvořena na místech úzce souvisejících s provozem hradiště Hůrka a jeho úlohou hospodářskou, správní i obchodní. U informační tabule jsou doplňkové interaktivní prvky pro děti. Naučná stezka začíná na náměstí u kostela sv. Jana Křtitele. Procházka po trase vám zabere přibližně dvě hodiny. Stezka je vhodná pro rodiče s dětmi. Našlapete zhruba 3,5 kilometru

REKLAMA

5. Kuličková dráha v Chebu

Najdete zde mnoho zábavy za málo peněz, nepotřebujete žádné extra sportovní pomůcky ani speciální oblečení, neplatí se zde žádné vstupné, je potřeba pouze pytlík s kuličkami. Pokud ho zrovna nebudete mít s sebou, nezoufejte, přímo u kuličkové dráhy je umístěn automat, kde si můžete zakoupit některou ze tří druhů skleněných kuliček.

Kuličková dráha v Chebu. Foto: © Turistické infocentrum Cheb
Kuličková dráha v Chebu. Foto: © Turistické infocentrum Cheb

6. Rozhledna Chlum

Chlum je kamennou rozhlednou nalézající se na stejnojmenném kopci v Plzni na Doubravce. Rozhledna se nachází ve výšce 416 m. n. m., vyšlápnete na ní 121 schodů, tedy je vhodná spíše pro starší děti. Z rozhledny se vám naskytne krásný výhled na Plzeň, Šumavu, Český les, Brdy a Rokycansko. Na vrcholu kopce najdete altány k sezení, stánek s občerstvením či dětské hřiště, kde se děti mohou dostatečně vydovádět. Na kopci jsou dále trasy pro terénní kola. Pod kopcem vede nově otevřený Ejpovický tunel.

7. Lesopark a minizoo Amerika u Františkových Lázní

Z centra Františkových Lázní dojdete lesoparkem až k rybníku příjemnou procházkou nebo můžete využít oblíbený mikrovláček. Pokud se rozhodnete pro pěší variantu, doporučujeme červenou srdíčkovou trasu. Faunou a florou lesoparku vás provede 2 km dlouhá naučná stezka, která začíná u minizoo Amerika. Expozice zvířat v poslední letech prošla revitalizací. Ve výbězích a voliérách se nacházejí koně, lamy, kachny, sovy sněžné i mývalové.

8. Vánoční dům v Karlových Varech

Připomenout si nejkrásnější svátky v roce si sem přijíždějí celoročně nejen návštěvníci z naší republiky, ale také z celého světa. Vánoční dům je rozdělen na několik částí, jednou z nejoblíbenějších a největších je ta prodejní. V další částí rozsáhlé expozice Vánočního domu je muzeum medvídků, které naleznete ve sklepení zámečku a také v části, kterou nazýváme Kouzelné městečko. Muzeum Vánoc je část Vánočního domu, kterou nemůžete vynechat, uvidíte zde na vlastní oči, jak to kdysi na Vánoce bývalo. V půvabném zámeckém sklípku spatříte staré ozdoby, pohledy, formičky na cukroví a dozvíte se o tradicích Vánoc v různých zemích.

9. Zámek a hrad Bečov

Jednou z nejvyhledávanějších památek v Karlovarském kraji je Zámek Bečov. Hned vedle zámku Bečov se na vysoké skále tyčí neméně významný gotický hrad. Hrad Bečov nad Teplou byl založen začátkem 14. století rodem pánů z Oseka. Pod hradem stojící zámek je z 18. století a má původní renesanční jádro. Při návštěvě vás potěší rozlehlá botanická zahrada, stezka zaměřená na skalní vegetaci či volně přístupné lodičky na rybníku. Hrad a zámek Bečov vám a vašim dětem poskytne prohlídku ušitou na míru. K využití je zde dětský koutek se skluzavkou nebo cvičná archeologická lokalita.

10. Přírodní koupaliště Betlém u Teplé

Přírodní koupaliště se nachází na rybníce Betlém, nedaleko kláštera Teplá, ve stejnojmenném městě. Milovníci přírodního koupání ocení především travnatou a písečnou pláž s pozvolným vstupem do vody. V areálu koupaliště se dá využít vybavení autokempu. Kemp leží na poloostrově, který vybíhá do rybníka. Betlémský rybník má rozlohu 30 hektarů. Na rybníku si můžete vyzkoušet windsurfing nebo si zahrát beachvolejbal. Rybáři si tu také přijdou na své. Pro ty menší je zde dětské hřiště.  Okolí je ideální na procházky, ale i pro cykloturistiku.

Karlovarský kraj má mnoho přírodních krás a historických památek, které mohou být pro děti i jejich rodiny zajímavými místy pro výlety a zábavu. Těchto 10 tipů na výlet je pouze minimum z toho, co v tomto kraji můžete s dětmi navštívit. Pokud tedy hledáte kudy z nudy, v tomto kraji můžete nalézt spousty možností, kam na výlet a jak se zabavit.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA