REKLAMA
Kam na výlety s dětmi a rodinou
Dnes je 5.12. a svátek má Jitka

Co se dá zažít s dětmi v Jihomoravském kraji? TOP 10 nejzajímavějších míst a tipů na výlet s dětmi

Jižní Morava nabízí mnoho zábavných a zajímavých míst pro rodiny s dětmi. Zde je 10 tipů na výlet, které nesmíte vynechat při toulkách jižní Moravou. Pokud hledáte kudy z nudy, v tomto kraji můžete nalézt spousty oblíbených míst, kam na výlet a jak se s dětmi zabavit.

10 tipů na výlet s dětmi v Jihomoravském kraji

1. Brněnská ZOO

Vaše děti kromě klasických zvířat, která jsou v zoo k vidění, jistě nadchne Dětská zoo, která nabízí přímý kontakt dětí se zvířaty. Najdete v ní kromě zvířat také aktivní zábavu pro děti na houpačkách, skluzavkách a prolézačkách. V prostoru podél hlavní komunikace spojující dolní a horní část zahrady jezdí zoovláček. V současné době brněnská zoo chová okolo 3 000 zvířat, 400 druhů v poklidném prostředí Mniší hory nedaleko brněnské přehrady, kam se pak můžete jít s dětmi projít.

2. Permonium, Duhový svět a Permoniště

V Permoniu naleznete největší nadzemním bludiště v Čechách imitující styl důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s lanovým centrem, prales, starou hornickou dílnu, reálné štoly. V nich se zabavíte mnoha zábavnými a originálními aktivitami. Duhový svět je přírodní park pro malé děti sousedící s parkem Permonium. Park provází příběh duhové víly Permíny s jejími kouzly a je tematicky zaměřený na ochranu životního prostředí. Třetí část parku, zvaná Permoniště, můžete na rozdíl od předchozích částí navštívit celoročně. V Permoništi se můžete těšit na tajuplné podzemí Temnosvět, které obývá čaroděj Černoboh se svými hlídači a jejich nástrahami.

REKLAMA

3. Hrad a zámek Dolní Kounice

Hrad a zámek Dolní Kounice je jednou z významných a nejstarších památek hradní architektury u nás. Jedná se o renesanční zámek, který je kulturní památkou České republiky. V současné době se zde pořádají víkendové prohlídky, svatby. Pro děti jsou připraveny naučné i zábavné hry, zážitkové programy pro mateřské a základní školy, místo je tak vhodné i pro školní výlety.

4. Aqualand Moravia

Vodní park nabízí nekonečnou zábavu a relax pro děti i pro dospělé. Je zde k dispozici 16 bazénů včetně 2 venkovních s teplotou vody okolo 37 °C. Dále zde naleznete 20 tobogánů a skluzavek a 30 saun a procedur. Aqualand Moravia se pyšní velkým počtem zastřešených atrakcí. Pro děti jsou k dispozici víceúrovňové bazény se skluzavkami a dalšími vodními hrátkami jako třeba deštný les, vodní clona nebo vodní dělo. Milovníky relaxace pak jistě potěší rozsáhlé wellness, sauny, Hammam lázně nebo venkovní bazén s výhledem na Pálavu.

REKLAMA

Aqualand Moravia. Foto: © Aqualand Moravia
Aqualand Moravia. Foto: © Aqualand Moravia

5. Lanové centrum H-Park

Celkové plocha Hájenka parku dosahuje více než 7 000 m2. Můžete si zde užít nejen lanové centrum, ale také dětské hřiště, bohatý program, balanční prvky, lukostřelbu nebo třeba chůdy. Park se rozléhá v nádherném prostředí panenské přírody valtického lesa. Areál parku nabízí také občerstvení, pořádají se zde firemní akce, teambuildingy či oslavy. Naleznete zde dále lanový park s vysokými překážkami, Lanáček pro děti či obří houpačku.

6. Zoo Hodonín

Zoologická zahrada je jednou z nejmladších zoo v České republice. Oblíbenou se stala především díky svému přírodnímu rázu v půvabném prostředí lužního lesa. Zoologická zahrada se nachází na severozápadním okraji města Hodonína a má rozlohu 7,5 ha na vodních a parkových plochách, z čehož expoziční plochy tvoří 6 hektarů. Můžete navštívit pavilon exotického ptactva, pavilon akvárií nebo pavilon primátů a terárií. Naleznete zde vzdělávací centrum s pavilonem velkých kočkovitých šelem, pavilon plameňáků růžových a expozici sokolnictví. Děti si tu vyhrají na několika dětských hřištích. V části zahrady je výběh s domácími zvířaty, kde si mohou zvířátka pohladit.

7. Ratíškovická železnice a muzeum ve vagónu

Nedaleká Ratíškovická železnice určitě stojí za zastávku, budete překvapeni, co vás čeká za dobrodružství. V „Muzeu ve vagónu“ se seznámíte s historií důlní těžby na Hodonínsku a s historií místních železnic. Přímo v muzeu si můžete také půjčit šlapací drezínu, která uveze až šest osob a můžete s ní zdolat zdejší železniční trať. Je to příjemně a jedinečně strávený čas, kdy se můžete kochat okolní přírodou s partou přátel či rodinnými příslušníky. A ještě si u toho zasportujete, drezínu si totiž sami můžete pohánět šlapáním na rotopedu, který je upevněn na železničním podvozku

8. Zoopark a Dinopark Vyškov

Ve městě Vyškov byl v roce 1965 otevřený Zoopark, který byl zaměřený na chov domácích a hospodářských zvířat z různých koutů světa. Součástí Zooparku je Dinopark a vyškovská hvězdárna v krásném přírodním prostředí Marchanického hájku. Dinopark a Zoopark vám umožní poznat dávno vyhynulé druhohorní obry a současnou faunu se zaměřením na domácí domestikovaná zvířata. Dinopark odkrývá dosud nepoznaný svět dinosaurů, nalézá se v půvabném lesoparku. Uvidíte zde desítky modelů v životních velikostech, 4D Kino s panoramatickým filmem, ojedinělou visutou lanovou dráhu DinoBike, která vám umožní pohled na Dinopark z ptačí perspektivy a mnoho dalšího. Děti se zde zabaví a zároveň si odnesou nové znalosti o historii naší planety. Ze zooparku a zpět vás zdarma převeze unikátní silniční vláček DinoExpres.

DinoPark Vyškov. Foto: © Město Vyškov
DinoPark Vyškov. Foto: © Město Vyškov

9. Přírodní areál Velká dohoda  

Nachází se poblíž známé a oblíbené propasti Macochaa komplexu Punkevních jeskyň. Jedná se o přírodní areál, bývalý kamenolom se sportovním, rekreačním a vzdělávacím využitím. Naleznete zde lanový park, 369 metrů dlouhou lanovku vedoucí přes kamenolom, 13 cvičných ferrat, jeskyně, lehké skalní lezení, to vše najdete v areálu bývalého kamenolomu. Na své si zde přijdou i děti od 3 let, které si za doprovodu rodičů, mohou zaskotačit po kůlech, lanech a lezecké stěně s umělými úchyty. Je zde také k dispozici občerstvení.

10. Ranč Kopaniny

Ranč se nachází v blízkosti Moravského krasu. Nabídnou vám zde vyjížďky na koních krásnou přírodou Drahanské vrchoviny. V případě zájmu se lze domluvit na pravidelném ježdění pro děti i dospělé, uskutečňují se zde letní dětské tábory a mnoho dalšího. Zamilujete si to tu pro nádhernou přírodu, klid, pěkné lesy i louky a jak je známo „koňaři“ jsou samí dobří lidé.  Je to zde ideální místo na odpočinek, relax a vycházky. Můžete zde spatřit okolo 25 krásných koní.

Těchto 10 tipů na výlet je pouze minimum z toho, co v Jihočeském kraji můžete s dětmi navštívit. Užijte si výlet s dětmi v této krásné oblasti, nudit se zde rozhodne nebudete.

REKLAMA

Kde toto místo najdete:

Sdílejte článek s přáteli:
Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji
Nahlásit chybu
REKLAMA
REKLAMA