Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Muzeum na demarkační linii slavnostně zahajuje sezónu

Muzeum na demarkační linii

Nová turistická sezóna Muzea na demarkační linii v Rokycanech bude slavnostně zahájena dne 8.5.2012 doprovodným programem k 67. výročí osvobození Československa. 
V pohybu uvidíte exponáty, které se zúčastnily natáčení filmů jako např. Kolja, Obecná škola, Tmavomodrý svět, Tobruk, Obchodník se smrtí, Lidice, novinkou bude prohlídka dobových táborů jednotek Stráže obrany státu a Wehrmachtu a jízda terénními auty pro návštěvníky.

Akce bude zahájena ve 12,00 hod. a probíhat bude až do pozdních večerních hodin. Připraven je bohatý doprovodný program pro návštěvníky všech věkových kategorií jehož součástí bude mimo jiné rekonstrukce historických událostí obsazení pohraničí a mobilizace 1938, ukázka vývoje palných zbraní v provedení skupiny historického šermu Plzeňští střelci, sportovního výcviku psů a jízd vojenské historické techniky v terénu.

Připraven je již tradiční program pro děti včetně výtvarné dílny, který bude zakončený táborákem s možností opékání uzenin. Novinkou je beseda s využitím audiovizuální techniky o připravenosti našeho státu na obranu před nacistickým nepřítelem v roce 1938. Ve večerních hodinách prověří děti svoji odvahu při procházení stezky odvahy, zatímco dospělí mohou posedět při doprovodu hudební skupiny ve stylu country.

Přijďte prožít zajímavé odpoledne společně se svými dětmi. Z bohatého programu si určitě vybere každý od těch nejmenších až po pamětníky událostí II. světové války.

Vstupné: Dospělí 50,- Kč, Děti 6 – 15 let 30,- Kč, Rodinné 120,- Kč

 

Muzeum na demarkační linii v Rokycanech
Šťáhlavská ul., 337 01 Rokycany

Více na www.bahna.eu

 

Komentáře lze přidat přes facebook.