Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Město Moravská Třebová – Renesanční perla České republiky

Moravská Třebová

Moravská Třebová

Město Moravská Třebová, dříve právem nazýváno Moravské Athény, je městem příležitostí.
Oplývá bohatými okolními lesy, které přímo vybízejí k vyjížďce na kole či k procházce, což turistovi zpříjemní třeba i nově vybudované Hřebečské důlní stezky nebo pohled z rozhledny Pastýřka.
www.moravskatrebova.cz

 

Zámek Moravská Třebová a Cesta od renesance k baroku

Kam na výlet s dětmiDíky Zámku se Moravská Třebová stala renesanční perlou České republiky. Zámek nabízí mimo jiné interaktivní multimediální expozice jako středověkou mučírnu a alchymistickou laboratoř mistra Bonaciny.

V roce 2013 byl dokončen velmi významný projekt Cesta od renesance. Jedná se o novou  historicko-naučnou stezku vinoucí se v délce půl druhého kilometru, jejíž realizace je spojená s obnovou významných architektonických a uměleckých objektů, které se na ní nacházejí. Mapuje cestu od renesančního jádra k baroknímu vrcholu nad městem.

Projekt realizovaný pro širokou turistickou veřejnost přinese zajištění lepší dostupnosti zejména barokních památek za hradbami města, k nimž dlouhá desetiletí vedla prašná a nekvalitní cesta.

moravska_terbova_05Projekt vychází z renesanční filosofie humanismu. Velmi hodnotný je projekt nejen z té hmotné stránky, kde přinesl rekonstrukci renesančních a barokních památek, vybudování zámeckých zahrad jako stvořených pro odpočinek a nabití se novou energií. Významnou roli v projektu sehrávají také renesanční myšlenky a myšlení, tedy renesanční duše spojená s určitým místem a lidmi. Inspirací pro tvůrce projektu se stala jedna z největších filozofických děl světa, kniha J. A. Komenského – Labyrint světa a ráj srdce. Dominantní je symbolika nezvratného plynutí času, labyrintu, osob Všudybuda, Poutníka a Mámení.

Turista tak při putování po Cestě od renesance k baroku objeví nejen unikátní architektonické památky, historii a starší kulturu, ale zároveň renesanční myšlenky posunuté do současnosti.

www.zamekmoravskatrebova.cz, www.facebook.com/Cestaodrenesancekbaroku

Muzeum egyptské princezny aneb Cesta kolem světa

moravska_terbova_06Vrcholem Vašeho zážitku bude setkání s mumií princezny Hereret v místním Muzeu egyptské princezny. Jde o první mumii v České republice, u které odborníci provedli 3D vizualizaci. Nechybí sarkofág s mumií ani animace její tváře. Unikátní expozice, oživená zvukovými efekty vám nabízí neopakovatelný zážitek. Moravská Třebová nabízí svým občanům a návštěvníkům kvalitní sportovní a kulturní zázemí.

Přijeďte se přesvědčit. Moravská Třebová je město malé, ale plné příležitostí.
www.muzeummoravskatrebova.cz

moravska_terbova_03

Komentáře lze přidat přes facebook.