Rodinné výlety – kam na výlet s dětmi a rodinou Rotating Header Image


Hotel Achát

[inspic=455,left,fullscreen,thumb]O hotelu
Hotel Achát je umístěn v malebném prostředí Jizerských hor v nadmořské výšce 700 m přímo nad horským střediskem Janov nad Nisou v části zvané Malý Semerink.Jedná se o typický horský hotel, který prošel minulý rok kompletní obnovou a uspokojí i ty nejnáročnější požadavky na ubytování, stravování a relaxaci.
Vybavení[inspic=456,right,fullscreen,thumb]
• nově vybudovaný konferenční sál
• salonek
• moderní recepce
• restaurace s venkovní terasou
• vybavená posilovna
• solárium
• dětský koutek
• solná jeskyně
• golfový simulátor aboutGolf
• hotelové parkoviště zdarma
• úschovna pro kola nebo lyže

[inspic=457,left,fullscreen,thumb]Ubytování
Hotel Achát je tříhvězdičkový hotel disponující 29 standardně vybavenými pokoji a 6 pokoji de luxe. Vybavení všech pokojů zahrnuje LCD TV se satelitním příjmem, internet na pokoji zdarma (síťový kabel), koupelnové doplňky, manželskou postel nebo oddělená lůžka, toaleta a koupelna se sprchovým koutem je součástí pokoje.
Uložení cenných věcí je možné v hotelovém trezoru na recepci.

Ceník
Standard 1/1 1.000,- Kč
Standard 1/2 1.400,- Kč
Standard 1/3 2.100,- Kč
Standard 1/4 2.800,- Kč
De Luxe 1/2 1.800,- Kč
Cena za pokoj a noc zahrnuje ubytování, snídani formou bufetu, rekreační poplatek i DPH.
Děti do 2 let mají pobyt zdarma bez nároku na lůžko a snídani při obsazení pokoje dvěma dospělými osobami.[inspic=458,right,fullscreen,thumb]

Pro naše nejmenší hosty rádi zdarma zapůjčíme dětské postýlky včetně peřinek a povlečení.
Děti 2-6 let: 350,- Kč
Děti 6-12 let: 450,- Kč
Stravování:
Snídaně formou švédských stolů je v ceně noclehu. Obědy a večeře v prostorách restaurace a la carte.

[inspic=459,left,fullscreen,thumb]Ostatní služby
Konferenční sál
Kromě rekreačních služeb nabízí hotel Achát také prostory, které jsou vhodné k organizování firemních školení, menších konferencí a teambuildingových akcí . Naleznete u nás konferenční prostor pro 60 osob dle zasedacího uspořádání.Konferenční sál je vybaven TV, DVD, CD přehrávačem, flipchartem, bílou tabulí a projekčním plátnem, možné připojení na internet. Za poplatek lze zapůjčit hotelový dataprojektor.

Golfoný simulátor aboutGolf
V hotelových prostorách máte možnost vyzkoušet jedinečný golfový 3D simulátor aboutGolf. AboutGolf nabízí plně 3D renderované prostředí, odpovídající reálné hře.

Solárium Luxura
Vertikální solárium Luxura naleznete u hotelové recepce, kde si můžete zakoupit i solární kosmetiku. Solárium je k dispozici od 8:00 do 19:00 hod.

Fitnes centrum
Všichni hosté po celou dobu pobytu mohou bezplatně využívat vlastní fitness centrum v době od 7:00 do 22:00 hod.

Solná jeskyně
Návštěvy solné jeskyně příznivě působí na zdraví, obranyschopnost a duševní rozpoložení člověka, ke zlepšení zdravotního stavu dochází už po několika procedurách. Pravidelné pobyty v solné jeskyni pomáhají léčit onemocnění dýchacích cest, kožní onemocnění, srdečně cévní onemocnění, sníženou funkci štítné žlázy, zažívací problémy, poruchy imunity, neurózy, deprese apod.
Stěny jeskyně jsou vybudovány z ručně opracovaných kvádrů pocházejících ze solných dolů,podlaha je tvořena účinnou směsí solí z Mrtvého moře, Černého moře a solných dolů, ozdobný vodopád pomáhá zvlhčovat ovzduší. Podle odborníků 45 minutový pobyt odpovídá až třídennímu pobytu u moře.

Parkování
Parkování pro všechny hosty je zajištěno na vlastním parkovišti, které je pod stálou kontrolou kamerového systému.

Aktivity zimní a letní
Jizerské Hory poskytují pestrou nabídku možností sportování, zábavy, relaxace i poznání. Díky ideální poloze hotelu zde tedy naleznete prostředí vhodné nejen k odpočinku, ale i k procházkám, turistickým i cyklistickým výletům, v zimním období pak výborné podmínky pro sjezdové i běžecké lyžování. Celkovou pohodu doplňuje naše komfortní ubytování. Lyžaři mohou vyzkoušet několik skiareálů, na běžkaře čeká více než 150km upravovaných tratí. V blízkosti našeho hotelu se nachází horské středisko Severák (10 minut pěšky), kde naleznete 10 lyžařských vleků, sjezdovky jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. Samozřejmostí jsou i půjčovny lyžařského vybavení, ski-servisy a lyžařská škola. Dalšími dosažitelnými středisky jsou Bedřichov a Špičák. Tato oblast je známa také tzv. Jizerskou magistrálou s množstvím upravených běžeckých a cykloturistických tras.
Chvilku relaxace můžete strávit v nedalekém zábavním centru Babylon s aquaparkem v Liberci nebo v Jablonci n/N , kde je také krytý plavecký areál s možností návštěvy sauny.
V letním období je možnost koupání přímo v bedřichovském koupališti nebo v jablonecké přehradě. Volnou chvíli můžete vyplnit návštěvou zoologické a botanické zahrady v Liberci, či výlety na okolní zámky.

Zámek Frýdlant – jedná se o rozsáhlý areál původně gotického hradu a renesančního zámku, který byl v letech 1622 – 34 v držení Albrechta z Valdštejna, vévody frýdlantského. Naleznete zde expozice se sbírkami porcelánu a skla, nábytku a zámeckého zařízení. Dále můžete obdivovat bohatou sbírku zbraní od dob husitských válek až po 19. století, zámeckou obrazárnu s díly barokních mistrů nebo ojedinělý soubor dýmek.

Zámek Sychrov, který leží v severovýchodní části Čech, patřící k našim nejvýznamnějším historickým zámeckým stavbám. Původně to byl barokní zámek z let 1690-1693, nechal si ho postavit rytíř Lamotte z Frintroppu. Roku 1820 se novým majitelem Sychrova stal kníže Karel Alain Gabriel Rohan. Tímto rokem začíná 125leté období Rohanů na Sychrově a doba největší slávy zámku. Kníže Karel Alain G. Rohan nechal brzy na to někdejší barokní budovu přestavět do empírového stylu a za dalšího majitele se zrodila dnešní novogotická podoba Sychrova. Prohlídková trasa obsahuje 42 interiérů s bohatou řezbářskou výzdobou z dílny Petra Buška. K dispozici je portrétní galerie, která obsahuje 248 portrétů a je největší sbírkou francouzského portrétního umění ve střední Evropě. Zachycuje nejenom příslušníky rodu Rohanů, ale i členy královské dynastie Bourbonů.
Nedaleko Bedřichova se nachází lovecký zámeček Nová louka, který roku 1844 vybudovali Clam-Gallasové přestavbou panského domu sklárny, založené zde v r. 1756.
Krásu celého kraje můžete shlédnout z blízkých rozhleden, které jsou propojeny značenými turistickými cestami a umožňují krásné pohledy nejen na města pod nimi, ale i na Český ráj, Lužické hory a Krkonoše. (Nová radnice-radniční věž, Petřín, Bramberk,Slovanka – nejstarší rozhledna, Černá Studnice, Královka, Ještěd….

Milovníci aktivního odpočinku si mohou zvolit jednu z mnoha cykloturistických tras, neboť nedaleké Hrabětice (U Kapličky) jsou velkou sportovní křižovatkou pro turisty i cyklisty. Na výlet se můžete vydat např. k vodní nádrži Josefův Důl, k rašeliništi Jizerky, k přehradě Souš atd. …. 
A trochu toho adrenalinu můžete zažít v Janově nad Nisou na největší bobové dráze v České republice, která je pro všechny návštěvníky otevřena každý den po celý rok.

Hotel Achát[inspic=460,right,fullscreen,thumb]
Malý Semerink 123, 468 11 Janov nad Nisou
recepce@hotelachat.cz
Tel: 483 380 380
www.hotelachat.cz

Komentáře lze přidat přes facebook.