Plánujete pohodovou rodinnou dovolenou? Poradíme, jak vybrat ten správný hotel

Dovolená s dětmi v roce 2018


Nad plánováním rodinné dovolené vždy visí jeden velký otazník. Bude hotel dostatečně bezbariérový i pro babičku? Nebude v hotelovém komplexu chybět dětský bazén a koutek s hračkami pro nejmenší? Je možné mít s sebou na dovolené čtyřnohého mazlíčka? Otázek vyvstává nespočet. Jak ale najít odpovědi a zároveň vhodný hotel pro všechny?
Je sice pravdou, že na všechny všetečné otázky, vám odpoví v cestovní kanceláři, avšak ne vždy se musíte dozvědět pravdu. Ani v cestovce nemusí znát odpověď na vše a občas si mohou informace upravit k obrazu svému, respektive tak, aby vás nalákali na koupi zájezdu. Něco zatají a něco přibarví.

Předejděte nepříjemné reklamaci zájezdu

Jestliže už plánujete rodinou dovolenou v roce 2018, pak jistě destinaci volíte podle toho, jaká je vaše oblíbená, a hotel vybíráte podle fotografií a popisu. Ti, kteří jedou na dovolenou s dětmi, chtějí především přívětivé a bezpečné prostředí, dostatek vyžití pro ratolesti a zajisté ocení i bohatý animační program.
O tom, zda vámi vybraná destinace a hotel, vaše požadavky splňují, se ale nejvíce dozvíte z hodnocení hostů, kteří letovisko a komplex navštívili. Rozhodně proto nedejte jen na dokonalé fotografie, strohý popis a informace z cestovní kanceláře. Pokud byste tak učinili, mohla vy vás čekat nepříjemná a zdlouhavá reklamace zájezdu.

Online recenze hostů vám napoví, kam vyrazit s rodinou

Pokud nemáte ve svém okolí nikoho, kdo by vám vhodný zájezd pro rodinu s dětmi doporučil, pak nezoufejte. Využít můžete online recenze uživatelů, které najdete na internetu. Většina hostů je sdílných a ráda se podělí o pozitivní i negativní zkušenosti. Rozhodně neplatí, že Češi si pouze stěžují. Naopak, jsou-li čeští turisté spokojení, rádi se o svou příjemnou zkušenost podělí.

A co se můžete z hodnocení uživatelů dozvědět?

Především to, zda hotel za navštívení vůbec stojí. Mnoho vám tak napoví už celkové hodnocení pomocí hvězdiček a procent. Hvězdičky ale rozhodně nemusí odpovídat hvězdám hotelu. V uživatelských recenzích představují subjektivní názor hosta.
Dívejte se na hodnocení hotelů a dozvíte se dále, zda je hotelový komplex vhodný pro rodiny s dětmi, vyznavače klidu a osoby se sníženou schopností pohybu, nebo zda je naopak tím pravým místem pro milovníky nočního života a ruchu velkoměsta.
Uživatelské recenze vám napoví i to, jaký je personál, jak jsou vybaveny pokoje, jaká je kvalita jídla a stravování a jak jsou hosté spokojeni s úklidem a s celkovou čistotou hotelové komplexu.
V neposlední řadě si můžete také přečíst dojmy z dovolené a další zajímavé připomínky, které vám pomohou vybrat ten pravý hotel pro vás a vaši rodinu, a to ať už plánujete vyrazit na dovolenou do evrop ských destinací či na sever Afriky.

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Na výlet po Česku se staršími dětmi? Žádný problém!

Icon 13.06.2021

Cestování s malými dětmi je náročné, ale k zábavě jim stačí dětský koutek v kavárně, inter...

Celý článek

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek

V Jindřichově Hradci je vždy krásně

Icon 09.04.2021

Zažij historické příběhy Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec – v létě ožije výstavou Čes...

Celý článek

Orlík – blyštivý klenot nad Orlickou přehradou

Icon 15.05.2021

Orlický zámek, vystavěný na skalnatém ostrohu nad řekou Vltavou, dříve připomínal opravdu ...

Celý článek

Písecké hory

Icon 16.05.2021

Rozsáhlý přírodní park najdete na východním okraji města Písku. Odtud se táhne zalesněným ...

Celý článek

Kolínská vodárna: dnešní rozhledna kdysi zásobovala vodou český Manchester

Icon 28.06.2021

Vyrazte do Kolína, který leží v pěkné rovině, jak potvrzuje i známá písnička. Jako výletní...

Celý článek
Reklama
Reklama