Hotel pod Zvičinou – místo odpočinku v podhůří Krkonoš !

Hotel pod Zvičinou


Rodinný hotel nedaleko Dvora Králové n. Labem s překrásným výhledem na hřebeny Krkonoš, s dlouhou a zajímavou historií, příjemnou současností a lákavou budoucností – přijďte se sami přesvědčit!
Hotel Pod Zvičinou má dlouhou a zajímavou historii, která začíná již v 17. století, kdy zranění vojáci  používali vodu z pramene, nacházejícího se za nynějším hotelem, k čištění svých ran, a ty se neuvěřitelně rychle hojily. Pramen si tak brzy získal pověst jako zázračný. O 200 let později pak postavil u studánky místní občan – pan Hetfleisch – dřevěnou kapličku, poutníkům  zde začal nabízet i občerstvení a v r. 1886 nechal postavit hostinec s osmi pokoji, aby i zdaleka přicházející návštěvníci našli přístřeší– tak začala dlouhá historie existence výletního místa známého též pod názvem Lázně pod Zvičinou. Současné rozmístění jednotlivých objektů je výsledkem dostavby dokončené v roce 1910. Místní raritou je 60 m dlouhá hala – kolonáda, která spojuje dvě budovy hotelu. Po první světové válce bylo přistavěno tenisové hřiště a koupaliště s léčivou vodou z místní studánky. Vedle pramene vody pak kamenná kaplička.
I v současnosti z pramene vyvěrá průzračná voda, a tak i vy máte možnost, stejně jako kdysi ranění vojáci, napít se z něj a vyzkoušet jeho léčivou sílu, nebo stejně jako výletníci z dob první republiky relaxovat na koupališti, které bude ovšem pro naše dnešní potřeby od letošního léta doplněno dětským vyhřívaným brouzdalištěm se slanou vodou a nezbytnými prolézačkami, houpačkami a skluzavkou.
Hotel nabízí ubytování v 29 pokojích s vlastním příslušenstvím, ve 2 bungalovech nebo 14 jednoduchých chatkách u koupaliště.
Kromě ubytování si můžete v naší restauraci  pochutnat na řadě regionálních specialit jako jsou krkonošské kyselo, bramborové placky, uzené maso s povidlovou omáčkou, a řada dalších laskomin, a užít si posezení na terase nebo u krbu – záleží jen na Vašem výběru.
Děti budou jistě nadšené z mini statku, kde  mohou rozmazlovat i krmit běžná domácí zvířata (ovce, kozy, poníky) a navíc se o nich zábavnou formou dozvědí spoustu zajímavých informací, ty odvážné se mohou na poníkovi i povozit. Pro zvídavé je připravena dětská varianta oblíbené rodinné zábavy – geocachingu – přijeďte i s Vašimi dětmi hledat ztracené miminko Dráčka Zvičináčka !
Příjemnou relaxací pro dospělé je letošní novinka – dřevěné koupelové sudy „HOT TUB“ – celoroční venkovní relaxační bylinková  koupel s výhledem na Krkonoše !
V areálu hotelu je k dispozici cykloservis, půjčovna kol, úschovna kol, možnost půjčení dětských sedaček na kolo.
Podrobné informace naleznete na www.hotelpodzvicinou.cz
Hotel pod Zvicinou
Dolní Brusnice 96
Dolní Brusnice
54472
Email: [email protected]
Telefon: +420 499 396 381

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu
Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Rodinné toulání po mikroregionu Toulava

Icon 19.03.2021

Víte, kde se nachází mikroregion Toulava? Prozradíme vám, že byste jej našli na rozhraní T...

Celý článek

Na výlet po Česku se staršími dětmi? Žádný problém!

Icon 13.06.2021

Cestování s malými dětmi je náročné, ale k zábavě jim stačí dětský koutek v kavárně, inter...

Celý článek

Království lesa – lesní hřiště pro malé dobrodruhy

Icon 14.06.2021

Rodinný areál Lipno, to je ráj pro děti, rodiče i prarodiče v čisté šumavské přírodě u jih...

Celý článek

Hamr na Jezeře

Icon 08.02.2021

Hamr na Jezeře leží uprostřed překrásné přírody s borovými lesy a výraznými pískovcovými ú...

Celý článek

Exkurze ve sklárně RÜCKL

Icon 18.04.2021

Objevte kouzlo tradičního sklářského řemesla a staletých výrobních postupů sklárny Rückl v...

Celý článek

Přijďte objevit krásy nádherného koutu Železných hor

Icon 05.06.2021

Přijďte objevit krásy nádherného koutu Železných hor. Zavítejte do Třemošnice, města, kter...

Celý článek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama