Aktivní dovolená nebo se jen tak kochat Vysočinou?

Tipy, co neminout a kde se pohodově ubytovat v těsné blízkosti Zelené Hory (UNESCO)

Chceme-li charakterizovat Vysočinu, pak jednoznačně musíme užít slovo nádherná a v závěsu za ním slovo překvapující. To jsou dvě nejčastější kombinace slov, které ji vystihují. Ten, kdo již Vysočinu nějaký čas navštěvuje, tak vám potvrdí, že Vysočina je opravdu nádherná, a přesto stále má čím překvapit. Snad v žádném jiném kraji nenajdete takovou rozmanitost.

Aktivní dovolená i památky (nejen) UNESCO

Vysočina má to štěstí, že tu můžete propojit aktivní dovolenou s kulturními zážitky naprosto přirozeně. Je tu rovnou pět památek zapsaných na světový seznam kulturního dědictví UNESCO a jste-li třeba turisté či cyklisté, tak vaším výletním cílem může být okouzlující Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře. Chrám ve tvaru pěticípé hvězdy je opředen mystickou legendou o svém patronovi a číslo pět je tu všudypřítomné. Kromě památek UNESCO si nenechte ujít ani Žďár nad Sázavou a jeho nádherný zámek. Ten není jen venkovní potěchou pro oko, ale rozhodně stojí za to navštívit ho i uvnitř, a to především Muzeum nové generace. Možná vás teď napadlo, že muzea jsou často nudná… pár starých listin s pečetí, nějaké staré nádobí a sem tam něco vycpaného. Tak to pozor! Muzeum nové generace je úplně jiné a dokazuje to i to, že je držitelem ocenění Živa Award za nejkreativnější muzeum ve střední Evropě. Není to „jen“ muzeum, je to klíč k pochopení celého areálu bývalého kláštera – dnešního zámku ve Žďáru nad Sázavou, Zelené hory (UNESCO) i širokého okolí. Těšte se na multimediální prvky, zážitkové prvky, nevšední kaleidoskop a další. Neradi bychom vám prozradili více… přeci jen, Vysočina je překvapující, a tak se nenechte připravit o překvapení.

Foto: © Muzeum nové generace www.zamekzdar.cz/muzeum-nove-generace,

Ubytování mezi Zelenou Horou a Žďárem nad Sázavou

Aby byla dovolená či víkend na Vysočině dokonalý, je dobré vyhledat pohodové ubytování, které jen podtrhnou výjimečnost tohoto kraje. Je sice skvělé bydlet u top turistických destinací, ale jak všichni víme, ne zas až úplně přímo v centru veškerého dění. Optimální je být blízko, ale mít komfort a klid. Hledáte-li unikátní polohu vašeho bydlení, pak prozkoumejte Apartmán Sychrova. Ten leží v historické části města Žďár nad Sázavou, v přímém sousedství žďárského zámku, Zelené hory, Konventského rybníka a Černého lesa. K výše zmíněné památce UNESCO nebo do nevšedního Muzea nové generace či krásného zámku Kinských to odtud budete mít coby kamenem dohodil. Samozřejmostí jsou tu cyklistická stezky a v zimním období lyžařské běžecké stopy, které začínají jen nedaleko odsud. Dům je velice moderní a nabízí ubytování ve dvou apartmánech se samostatnými vchody. Součástí domu je velká zahrada s terasou a výhledem na rybník s přilehlým zámkem. K dispozici je po dohodě sauna a vířivka. Benefitem je i to, že proces ubytování tu majitelé usnadnili na maximum, a tak po online potvrzení a zaplacení rezervace obdržíte kód k zámku a nic dalšího už není potřeba. Vítáni jsou nejen sportovci, výletníci, rodiny s dětmi, ale i pejskové.

Foto: © Apartmán Sychrova (Sychrova 8, Žďár nad Sázavou)www.apartmansychrova.cz

Zamilujte si Vysočinu.

Zdroj: VYSOČINA TOURISM, příspěvková organizace – www.vysocina.eu, Muzeum nové generace www.zamekzdar.cz/muzeum-nove-generace, Apartmán Sychrova (Sychrova 8, Žďár nad Sázavou)www.apartmansychrova.cz

Sdílejte článek s přáteli:

Našli jste nějakou chybu? Nahlašte nám ji

Report Nahlásit chybu

Komentáře k článku (0)

Reklama

Mohlo by se vám také líbit

Hotel Aquapark Špindlerův Mlýn v novém designu

Icon 25.07.2021

Chcete si dopřát odpočinkový relax víkend nebo dovolenou na horách? Oblíbený resort Hotelu...

Celý článek

ZOO Praha – Noční výprava s termokamerou

Icon 01.11.2021

Pojďte s námi propojit jedinečný svět technologií a živé přírody a na vlastní oči spatřete...

Celý článek

Brněnské Vánoce plné kouzelné atmosféry

Icon 15.11.2021

Brněnské Vánoce to je kouzelná atmosféra, gastronomické požitkářství, živá hudba, zábava p...

Celý článek

Živý betlém v Hradištku

Icon 16.12.2021

Obec Hradištko v Posázaví zve na akci Živý betlém, která se uskuteční od 16 hodin. Návštěv...

Celý článek

Počernická světýlka

Icon 19.10.2021

O tradiční akci letos určitě nepřijdete! Připravujeme ji pro vás a počítejte s tím, že v n...

Celý článek

Mikulášská nadílka v centru Prahy

Icon 04.11.2021

Krampus & Hexe Praha pořádají 5.12.2021 v centru Prahy Mikulášskou nadílku pro všechny...

Celý článek
Reklama
Reklama